Home > Zpravodajství > informujeme vás > Vyjádření Dostihového spolku a Jockey Clubu k reportáži ČT

Vyjádření Dostihového spolku a Jockey Clubu k reportáži ČT

Česká televize ve čtvrtek 21. března odvysílala reportáž o stavu cílové roviny na pardubickém dostihovém závodišti, na které bylo přes zimu umístěné kluziště. Dnes se k situaci vyjádřil Dostihový spolek i Jockey Club.

Dostihový spolek

Mnozí z vás jistě zaznamenali čtvrteční reportáž České televize o ledové ploše na závodišti a o přípravě cílové roviny na sezonu. Nebudeme se k reportáži vyjadřovat, máme důležitější věci na práci 

Budeme pracovat s fakty a stručně a jednoduše vás seznámíme s přehledem prací, které jsou už hotové a které nás v nejbližších dnech čekají. Řada z nich jsou běžné jarní práce před zahájením sezony. Ale ať máte informace z první ruky 

Čtvrtek – odstranění pískového podloží, na kterém plocha stála

Pátek – vyrovnání půdních nesrovnalostí lučním smykem (celá dráha)

Sobota a neděle – „vyvětrání“ plochy

Pondělí 
– hnojení speciálním hnojivem pro sportovní a okrasné trávníky, pomáhá rychlejšímu růstu trávníku (značku uvádět nemůžeme)
– osev osvědčeným travním semenem z řady „modrých směsí“ – tyto odrůdy mají vynikající start po zasetí, silné odnožování
– přikrytí kompostem (aktuálně ho prosíváme)
– po oschnutí ruční přiválcování
– dle potřeby a aktuálního počasí kropení vodou
– přikrytí netkanou travní textilií na noc, přes den bude odkryta

Dostihová sezona startuje 8. května. Dráha musí být předtím uznána dostihovou komisí.

Současně budeme pracovat na přípravě dalších míst na závodišti na sezonu. Čekají nás běžné jarní práce – omlazovaní keřů, sečení trávy, přisetí a přihnojování trávy po celé dráze, čištění retenční nádrže vody pro závlahy, opravy překážek, drobné opravy tribun atd.

Čtěte také:  Do Velké pardubické dohlášeno trio koní

Jockey Club

Tisková zpráva ke stavu dráhy v Pardubicích

Česká televize ve čtvrtek 21. března ve svých zpravodajských relacích odvysílala reportáž o situaci v cílové rovině pardubického závodiště po odstranění kluziště, které tam bylo umístěno v zimních měsících. Odvysílané záběry vzbudily, nejen ve veřejnosti, obavy o připravenost dráhy na začátek letošní sezóny, která by na tomto závodišti měla být zahájena 8. května.

Podle příslušných ustanovení Dostihového řádu se pořadatel musí starat o řádný stav svého závodiště včetně dostihové dráhy, přičemž je povinen udržovat závodiště v nejlepším stavu tak, aby dostihy byly regulérní a v maximální možné míře bylo zabráněno případným zraněním dostihových koní, jezdců a dalších účastníků dostihového provozu. Řádný stav závodiště je pořadatel povinen kdykoliv prokázat Jockey Clubu ČR, tím, že umožní provedení kontroly pověřeným inspektorům a včas odstraní případné nedostatky, které mu byly vytčeny.

Vzhledem k závažnosti situace budou inspektoři Jockey Clubu ČR průběžně provádět kontroly dráhy a monitorovat situaci, zda je zajištěno, že dostihová sezóna v Pardubicích bude zahájena na regulérní dostihové dráze.

Jockey Club ČR má důvěru ve správce dráhy pardubického závodiště a věříme, že dráha bude připravena ke spokojenosti všech zúčastněných.

dostihové závodiště Dostihový spolek a.s. Jockey Club Pardubice
Předchozí: Velká pardubická buduje svoji vlastní značku
Následující: Stráně v Národním parku Podyjí zaplavily vzácné koniklece. Díky pastvě divokých koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...