Home > Zpravodajství > domácí sport > Vynikající forma Ondřeje Zváry ve Velké ceně Opavy ČSP

Vynikající forma Ondřeje Zváry ve Velké ceně Opavy ČSP

Krátce před odletem na Světové jezdecké hry do amerického Tryonu se člen parkurového A kádru Ondřej Zvára zúčastnil 9. kola Českého skokového poháru v Opavě Kateřinkách. V Kofola Velké ceně Opavy potvrdil své kvality a zvítězil.

Český reprezentant Ondřej Zvára sedlal v neděli 26. srpna při vrcholné soutěži čtyřdenního mítinku, jímž byla Kofola Velká cena Opavy, dva své koňské svěřence. Chaccolana a také Quimera-M, s nímž bude v druhé polovině září startovat na letošních Světových jezdeckých hrách v Tryonu (Severní Karolína, USA). Pro tohoto koně to byl poslední přípravný start před odletem.

Ondřej Zvára si do Opavy přivezl výbornou formu, což ukázal již v prvním kole. Pouze tři dvojice předvedly čistou jízdu, z toho ve dvou případech se jednalo o Ondřeje Zváru. Bezchybná byla také Dominika Hrubešová s Chardone. Nikdo jiný již nedokázal absolvovat náročný kurz od maďarské stavitelky Magdolny Erdélyi bez trestných bodů. Do finále pro elitní desítku dále postoupil s jedním trestným bodem za čas Marek Hentšel s Trend Delsendamem Z, a ještě šestka jednou chybujících jezdců. Ondřejovi Zvárovi nakonec na stupních vítězů patřily hned dvě pozice. Zatímco s Chaccolanem jednou chyboval a skončil třetí, s Quimerem-M jako jediný dokončil obě části soutěže s nulou na bodovém kontě a o vítězi tak nebylo pochyb. „První kolo jsem jel přesně tak, jak jsem chtěl. Quimero byl výborný. A ve finále skákal ještě líp. Udělal jsem snad vše, co jsem mohl. Doufám, že je dobře připravený na Světové jezdecké hry. Teď už bude startovat až v Tryonu,“ prozradil spokojený vítěz.

Na druhém až šestém místě figurovali jezdci s jednou chybou a o jejich pořadí rozhodoval čas finále. Ten zajistil druhé místo slovenskému Igoru Šulkovi, který se těchto závodů pravidelně účastní. S Wavo Aramisem předvedl úplně nejrychlejší finálovou jízdu. O prvenství ho připravila jedna chyba v základním kole. Kofola Velká cena Opavy byla letos nejvíce obsazenou Velkou cenou v rámci Českého skokového poháru. Na startu nechyběla ani kompletní elitní čtyřka průběžného bodování. Do finále se z elitní sestavy pohárového žebříčku Chýle, Klus, Pospíšil, Štětina dostal pouze Marek Klus a Ondřej Pospíšil. Ti se však umístili až na 9., resp. 10. místě.

Nedělní den přinesl také další dvě finále rámcových seriálových soutěží. V Czech Junior Cupu se o vítězství rozeskakovalo šest dvojic. Z první příčky se radovala Lada Srovnalová s Campari 6. Druhé místo obsadila Nyna Bartoňková s Cradem von Wichenstein a třetí skončila Veronika Vacková. Ta s Connie Air předvedla nejrychlejší rozeskakování, nevyvarovala se však jednomu shození. Na jezdce do pětadvaceti let v rámci U25 čekal parkur ST*. Celkem osmi jezdcům se podařilo kvalifikovat do rozeskakování, v němž pouze dva jezdci udrželi čisté konto. Vedle pozdějšího vítěze Michala Žilinského s Kairou to byla i Alžběta Vojtková, které se s Caterem Invest vyplatilo neriskovat a s jedním z nejpomalejších časů v rozeskakování přesto skončila druhá. Třetí pozici získal po jedné chybě Václav Staněk s Barunkou 3.

Zkrácený záznam Kofola Velké ceny Opavy odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 29. srpna od 13.10 a 22.00 hodin. Další repríza je naplánovaná na sobotu 1. září od 6.30 hodin. Český skokový pohár pokračuje ve dnech 14. až 16. září ve Frenštátu pod Radhoštěm. Bude se jednat o poslední kvalifikační kolo před finálovým mítinkem ve Zduchovicích na Příbramsku. Aktuální informace najdete na webu Asociace ČSP s adresou www.ceskyskokovypohar.cz.

Tisková zpráva

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup Ondřej Zvára Opava Parkur skoky U25
Předchozí: Tragický střet osobního vozidla s koněm na plzeňské dálnici
Následující: Jubilejní výstavu Koně v akci otevřel prezident Masaryk

Jezdecký tým Prague Lions potvrdil účast na Prague PlayOffs 2018 skvělým třetím místem v Římě

Jezdecký tým Prague Lions nebude chybět na Prague PlayOffs 2018, které se uskuteční v O2 areně 13. – 16. prosince. Svůj start na galashow světového parkuru potvrdil skvělým třetím místem v závodě prestižní série Global Champions League v Římě. Prvenství mu uniklo až v úplném závěru, když Peder Fredricson s ...