Home > Zpravodajství > informujeme vás > Výstav koní chovatelů Moravy a Slezska ve znamení rodin

Výstav koní chovatelů Moravy a Slezska ve znamení rodin

Ve dnech 30. června – 1. červencese  konala tradiční chovatelská akce v ZH Tlumačov s.p. – Výstavu koní chovatelů Moravy a Slezska. Tato populární akce pro všechny příznivce koní z odborné i nejširší veřejnosti je díky své pestré programové nabídce zařazena i do akcí Festivalu koní Zlínského kraje 2012. Což byla  další možnost pro milovníky koní zaplnit svou soutěžní kartu dalším razítkem a zúčastnit se soutěže o zajímavé ceny. Vítězná rodina po klisně Garta

 

Pořadatelé letošní ročník výstavy pojali rodinně, tedy zaměřili se na rodiny (tj. na potomstvo po matce)  v plemenech chovaných na území Moravy a Slezska.

Vítězná rodina po klisně GartaVítězná rodina po klisně Garta

V sobotu po zahájení výstavy v 10 hod.  proběhlo hodnocení jednotlivých plemen a kolekcí koní. Představeni byli zástupci plemenných knih ČT, MT, KK, shagya arab, ČMB, SN,  český sportovní pony, hafling a  shetland pony. Pořadatelům se podařilo zajistit 6 teplokrevných rodin  a 3 chladnokrevné rodiny.

Chovatelské komiseChovatelské komise

 

Neděle byla zahájena taktéž v 10 hod. a již tradičně se prolínaly chovatelské ukázky, kdy proběhlo dekorování nejlepších koní a další programové ukázky vystavených plemen koní – různé typy zápřeží, jezdecká čtverylka CT a MT hřebců, kůň matematik, ukázka práce na dlouhých otěžích, ovladatelnost v tahu a také tradiční voltižní vystoupení.

Pony zápřež p. PavlíčekPony zápřež p. Pavlíček  Program doprovázela tradiční dechová hudba, která  neodmyslitelně patří k této tlumačovské akci.
Šampiónem výstavy odborná komise zvolila plemenného anglického plnokrevníka 6062 Scyris v majetku Charvát Group s.r.o..  

Čtěte také:  Jednadvacátý ročník mezinárodní výstavy Koně v akci bude „Ve jménu krále“. Představí se na 350 koní.

Který kůň nejvíc okouzlil diváky v divácké soutěži, kterou pořádala společností HYJÉ?

Tentokrát to byla klisna plemene shagya – arab, Kemír Metrisz, která je v majetku P. Škrabalové.

Kemir MetriszKemir Metrisz

Celou fotogalerii Jany Fatěnové najdete v KLUBOVNĚ ZDE.

 

Předchozí: Zlaté děvče ZP se může těšit na hodnotné ceny
Následující: Veterinární příručka 12 – Nejčastější příznaky onemocnění koní: chrčení
x

Mohlo by vás zajímat

V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina

Český skokový pohár se pomalu chýlí ke svému finále. Deváté z celkových jedenácti kol bude hostit ve dnech 21. až 24. srpna středočeský Ptýrov. Vrcholem bude sobotní eLED Velká cena, která tradičně proběhne ve večerních hodinách za umělého osvětlení. Ptýrov u Mnichova Hradiště jako dějiště Českého skokového poháru zná každý ...