Home > Zpravodajství > informujeme vás > Výstav koní chovatelů Moravy a Slezska ve znamení rodin

Výstav koní chovatelů Moravy a Slezska ve znamení rodin

Ve dnech 30. června – 1. červencese  konala tradiční chovatelská akce v ZH Tlumačov s.p. – Výstavu koní chovatelů Moravy a Slezska. Tato populární akce pro všechny příznivce koní z odborné i nejširší veřejnosti je díky své pestré programové nabídce zařazena i do akcí Festivalu koní Zlínského kraje 2012. Což byla  další možnost pro milovníky koní zaplnit svou soutěžní kartu dalším razítkem a zúčastnit se soutěže o zajímavé ceny. Vítězná rodina po klisně Garta

 

Pořadatelé letošní ročník výstavy pojali rodinně, tedy zaměřili se na rodiny (tj. na potomstvo po matce)  v plemenech chovaných na území Moravy a Slezska.

Vítězná rodina po klisně GartaVítězná rodina po klisně Garta

V sobotu po zahájení výstavy v 10 hod.  proběhlo hodnocení jednotlivých plemen a kolekcí koní. Představeni byli zástupci plemenných knih ČT, MT, KK, shagya arab, ČMB, SN,  český sportovní pony, hafling a  shetland pony. Pořadatelům se podařilo zajistit 6 teplokrevných rodin  a 3 chladnokrevné rodiny.

Chovatelské komiseChovatelské komise

 

Neděle byla zahájena taktéž v 10 hod. a již tradičně se prolínaly chovatelské ukázky, kdy proběhlo dekorování nejlepších koní a další programové ukázky vystavených plemen koní – různé typy zápřeží, jezdecká čtverylka CT a MT hřebců, kůň matematik, ukázka práce na dlouhých otěžích, ovladatelnost v tahu a také tradiční voltižní vystoupení.

Pony zápřež p. PavlíčekPony zápřež p. Pavlíček  Program doprovázela tradiční dechová hudba, která  neodmyslitelně patří k této tlumačovské akci.
Šampiónem výstavy odborná komise zvolila plemenného anglického plnokrevníka 6062 Scyris v majetku Charvát Group s.r.o..  

Čtěte také:  Známá i méně známá výročí Velké pardubické

Který kůň nejvíc okouzlil diváky v divácké soutěži, kterou pořádala společností HYJÉ?

Tentokrát to byla klisna plemene shagya – arab, Kemír Metrisz, která je v majetku P. Škrabalové.

Kemir MetriszKemir Metrisz

Celou fotogalerii Jany Fatěnové najdete v KLUBOVNĚ ZDE.

 

Předchozí: Zlaté děvče ZP se může těšit na hodnotné ceny
Následující: Veterinární příručka 12 – Nejčastější příznaky onemocnění koní: chrčení
x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...