Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > Výstava Kůň 2012 v Lysé za dva týdny

Výstava Kůň 2012 v Lysé za dva týdny

Ve dnech 21. – 23. 9 2012, tj. od pátku do neděle, proběhne na Výstavišti v Lysé nad Labem 19. ročník mezinárodní výstavy koní a všeho, co k nim patří –  Kůň 2012.

Starokladrubský ryzák jako rarita v LyséStarokladrubský ryzák jako rarita v Lysé

Na této výstavě bude vystaveno více než 100 koní většiny plamen chovaných v České republice. Na ruce, ale i v akci na předvadišti se představí čtyřspřeží Starokladrubských běloušů a vraníků, Frísští a Kinští koně, dále budou předvedena teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně. V odpoledním programu budou k vidění také vozatajské ukázky, westernová show, ukázky jízdní policie, dámy v sedle, drezura, ukázky parkuru, kostýmní vystoupení, pushbal a mnoho dalšího. Všechny koně, které návštěvníci uvidí na venkovním předvadišti v akci, si během celé výstavy budou moci prohlédnout v hale A1, kde budou ustájení.

Návštěvnici si budou moci zakoupit potřeby pro chovatele, jezdce, veterinární přípravky, krmivové doplňky, přívěsy, stájové technologie, kovářské zboží, odbornou literaturu a nebude chybět ani poradenství pro chovatele.

Zajímavostí letošního ročníku je účast dvou vítězů Velké pardubické Steeplechase – anglického plnokrevníka Peruána, který vyhrál v roce 1998 a 1999 vždy s jezdcem Zdeňkem Matysíkem. Druhou hvězdou je další vítěz Velké pardubické Steeplechase – kůň Decent Fellow  s žokejem Josefem Bartošem a to při 116. ročníku VP v roce 2006.

Účast přislíbil letošní vítěz letních OH v Londýně – moderní pětibojař David Svoboda.

Čtěte také:  Karlovarští hasiči vytahovali koně z jímky

V rámci výstavy bude rovněž probíhat divácká anketa o hodnotné ceny od našich sponzorů. Hlavní výhrou však bude živé hříbě Norického koně.

Záštity: nad 19. ročníkem výstavy Kůň převzal záštitu:

Ministr zemědělství Petr Bendl

Žokej, chovatel a majitel koní pan Josef Váňa, který bude při výstavě osobně přítomen v pátek 21. 9. a zúčastní se slavnostního zahájení.

Prezident Jockey clubu ČR Václav Luka.  

Výstaviště Lysá nad Labem se těší na Vaši návštěvu od 21. do 23. 9. 2012. Pro veřejnost je otevřeno denně od 9,00 do 18,00 hodin.

Předchozí: První Hubertovy jízdy v kalendáři, připojte se a buďte v obraze!
Následující: Náměstí ožije přehlídkou koní
x

Mohlo by vás zajímat

GCL v Madridu vyhráli London Knights. Prague Lions závod nedokončili

Páté kolo série Global Champions League v Madridu absolvovaly bez penalizace tři týmy. S rozdílem necelé sekundy zvítězili London Knights před New York Empire. Třetí jsou Madrid in Motion. Prague Lions po pádu Anny Kellnerové soutěž nedokončili. Foto: Stefano Grasso / GCL Hned šest celků nastupovalo do sobotní druhé části ...