Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Výstava KONĚ V AKCI láká na bohatý program

Výstava KONĚ V AKCI láká na bohatý program

Letošní výstava Koně v akci dosáhla plnoletosti a své výročí oslavuje opravdu velkolepě. Pořadatelé v rámci 18. ročníku výstavy připravili nabitý a rozmanitý program, jehož podtitulem jsou KONĚ A SPORT. V Pardubicích bude k vidění hned několik finálových závodů, šampionátů a soutěží, ale také několik novinek a pardubických premiér.

Brány závodiště se výstavě KONĚ V AKCI otevřou v sobotu 3. září a opět se uzavřou až v neděli 4. září v podvečer. Ovšem malá ochutnávka víkendového programu bude připravena už v pátek 2. září, kde se účastníci výstavy vydají na průvod městem, který v 16 hodin zakončí vystoupením na Pernštýnském náměstí. Současně na závodišti zahájí finále mladých koní v soutěžích všestrannosti a Mistrovství ČR haflingů v sedlových soutěžích.

Koně na náměstí. Foto: Sandra Schulzová

Koně na náměstí. Foto: Sandra Schulzová

Samotná výstava na pardubickém závodišti nabídne program pro všechny věkové i zájmové skupiny. Areál závodiště se návštěvníkům otevře v sobotu v 9 hodin ráno, kdy zahájí například parkur minikoní, chovatelské přehlídky a od 10 hodin i Indiánské městečko a dětská stanoviště.

Hlavní program začíná před tribunami ve 14 hodin slavnostním průvodem, ve kterém budou k vidění snad všichni účastníci výstavy. Připraven je rej kočárů, ukázky koňského pola, pony games, show fríských koní nebo noriků, své umění předvedou i dámy v sedle kladrubských koní a chybět nebude ani fríský valach Pieter van Diphoorn, který je nejen častým účastníkem různých show, ale tak filmovým „hercem“.

Pardubickou premiérou bude vystoupení českého „zaříkávače koní“ Miloslava Simandla. S koňmi pracuje v naprosté volnosti, jeho koně si umí na povel lehnout, zvednout nohu, vzpínat se, couvat, uklonit se, sednout si, dát nohu na Miloslavovo rameno, španělský krok nebo vrchol drezúry – cvik zvaný Piaffe – klusání na místě. Vrcholem vystoupení je bezpochyby skok všech koní ve volnosti, při kterém na koních stojí. A především umí přimět bitého či týraného koně, aby mu důvěřoval. Bez biče a násilí dokáže koně, kterým lidé ublížili, nebo týrané koně naučit znovu důvěře a poslušnosti.

Čtěte také:  Zajímavosti srpnových dostihů: cross country Peruána a třetí kvalifikace

Odpolední program bude pokračovat až do 16 hodin, kdy bude zakončen soutěží chladnokrevných siláků v těžkém tahu.

Neděle bude podobná, jen s tím rozdílem, že hlavní program začne už ve 12 hodin. Jeho součástí bude mimo jiné karneval masek na koních, ukázka výcviku policejních koní a také hned několik show – například v programu Hrátky s čertem se představí shirský hřebec, předvedou se westernoví koně při závodu mezi barely nebo závodu kolem tyčí, chybět nebudou ukázky čtverylky, drezury či skokanských dovedností malých i velkých koní.

Městská policie Pardubice. Foto: Sandra Schulzová

Městská policie Pardubice. Foto: Sandra Schulzová

Diváci uvidí také ukázky práce klusáků, práce na dvou lonžích a také neuvěřitelně adrenalinovou kozáckou jízdu. Svou práci s koňmi v absolutní volnosti znovu předvede Miloslav Simandl. Nedělní program ukončí dostihy všech různých plemen, úplnou tečku udělá v 17 hodin dostih chladnokrevných koní o Pohár ředitele závodiště.

Samozřejmě po celý den „poběží“ doprovodný program s přehlídkami, indiánským městečkem, dětskými stanovišti apod.

Součástí programu jsou také výstavy, například obrazů Emila Kotrby na tribuně D nebo fotografií k poctě vítěze Velké pardubické nazvané Miloš Svoboda a ti druzí v prostorách Tiskového střediska. V sobotu budou před tribunou A vyhlášeny výsledky soutěže MLS Pardubického kraje, v neděli se tu budou slavit Dožínky.

Kompletní verze programu je ke stažení na www.pardubice-racecourse.cz/kone-v-akci.

Vstupné je 90 korun, zlevněné vstupenky pro studenty a seniory nad 65 let stojí 50 korun. Děti do 140 cm mají vstup zdarma.

Čtěte také:  Ve Stříbrné trofeji kvalita nechybí

Při dopravě na závodiště je stále potřeba počítat s dopravní uzavírkou křižovatky Trojice. Další informace na www.pardubice-racecourse.cz/kratke-zpravy-ze-zavodiste/dopravni-uzavirka.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně na náměstí Koně v akci Pardubice Výstava
Předchozí: KONĚ V AKCI: Přehlídka ušlechtilosti a krásy
Následující: Povolání u koní: HIPOTERAPEUT

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Online prodej vstupenek na pardubické dostihy

Dostihový spolek a.s. nabízí fanouškům dostihů další novou službu. Počínaje Letním dostihovým dnem byl zahájen online prodej vstupenek prostřednictvím svých webových stránek www.zavodistepardubice.cz. Do této chvíle bylo možné zakoupit vstupenky prostřednictvím elektronických médií jen na Velkou pardubickou. Teď bude možné kupovat vstupenky i na další dostihové mítinky. „Letní dostihový den ...