Home > Zpravodajství > domácí sport > Výstava Koně v akci přilákala šest tisíc diváků

Výstava Koně v akci přilákala šest tisíc diváků

Letošní, v pořadí 16. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci lze považovat za úspěšný. Za dva víkendové dny si cestu na závodiště našlo na šest tisíc diváků a kladné ohlasy přicházejí i od samotných účastníků výstavy.

Soutěž v těžkém tahu

Soutěž v těžkém tahu

Výstava Koně v akci a FILM nabídla divákům bohatý a rozmanitý program, ve kterém vystoupilo několik desítek účinkujících a ve kterém se představila různá plemena koní všech velikostí a dovedností jak v práci, tak ve sportu a zábavě. „Považujeme letošní ročník za opravdu vydařený. Výstava skutečně naplnila význam slova „mezinárodní“, protože se programu účastnili i lidé a koně ze zahraničí, včetně Holandska či Británie. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, ale vzhledem k tomu, že už nyní nám někteří z účinkujících nabízejí spolupráci pro příští rok, možná se v roce 2015 vrátíme k třídennímu programu výstavy,“ prozradil ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

O pokračování a rozšíření spolupráce má zájem například skupina kolem shetlandských pony. „Za moji shetlandskou skupinu proběhlo vše k naprosté spokojenosti. Vystavovatelé, pořadatelská skupina a všichni další zúčastnění za nás jsou nadšeni. Ráda bych na programu shetlandských poníků spolupracovala i nadále. Už dnes můžeme začít pracovat na atraktivním programu,“ napsala manažerce výstavy Kateřině Mandysové zástupkyně shetlandských pony Renata Marková.

Spokojeni byli také v Hřebčíně Amerika. „Děkujeme vedení závodiště za ochotu podpořit realizaci první Pony show. Počty předvedených pony předčily očekávání. Přestože se jednalo o první ročník, který vždy bývá rozjezdový, vystavovatelé byli – dle došlých reakcí – velmi spokojení,“ tlumočila ohlasy Gabriela Rotová a pochválila i zázemí pro koně.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

S podmínkami závodiště byli spokojeni také ve stáji Przechwozd, která na výstavě pořádala parkurové závody minikoní. „Naše stáj se již mnoho let se svými koňmi zúčastňuje různých závodů a výstav. Ještě nikde jsme ale nedostali takový kompletní servis jako v Pardubicích,“ prohlásil Jaroslav Hejhal.

Soutěž v orbě pak namlsala některé oráče k dalším soutěžím. „Kvůli dešťům v předchozích dnech byla oranice hodně hluboká a museli jsme zkracovat parcely, ale atmosféra a podmínky soutěže byly natolik dobré, že se někteří oráči po zkušenostech z Pardubic později dohlásili do blížícího Mistrovství ČR v Brně,“ prozradil předseda Společnosti pro orbu s koňmi Jan Navrátil. Soutěží v orbě se letos v Pardubicích účastnilo více oráčů než v předchozím roce a mezi zkušenými závodníky byl i jeden benjamínek – teenager Miloslav Lankaš.

Milý vzkaz přišel od Venduly Šponarové, která předvedla nádhernou drezuru s fríským hřebcem Pieterem Van Diphoorn: „Nám se na výstavě líbilo moc. Užili jsme si to a rádi zase přijedeme. Děkujeme moc za pozvání!“

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně v akci
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Vrchol ČDP již tento víkend. Drezurní špička na Panské Líše
Následující: Hořovické finále ČSP s týmovou soutěží KAP Jumping

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Hned dva týmy hájily barvy Dostihového spolku v třetím ročníku překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. A na trati závodu inspirovaného Velkou pardubickou se rozhodně neztratily. Kvartet vedený vítězem Velké pardubické 2017 Janem Kratochvílem vybojoval třetí místo, jen o dvě pozice níže doběhl tým kapitánky Veroniky Olehlové. Oba týmy startovaly v závodě ORIGINAL ...