Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Výstava Koně v akci přilákala šest tisíc diváků

Výstava Koně v akci přilákala šest tisíc diváků

Letošní, v pořadí 16. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci lze považovat za úspěšný. Za dva víkendové dny si cestu na závodiště našlo na šest tisíc diváků a kladné ohlasy přicházejí i od samotných účastníků výstavy.

Soutěž v těžkém tahu

Soutěž v těžkém tahu

Výstava Koně v akci a FILM nabídla divákům bohatý a rozmanitý program, ve kterém vystoupilo několik desítek účinkujících a ve kterém se představila různá plemena koní všech velikostí a dovedností jak v práci, tak ve sportu a zábavě. „Považujeme letošní ročník za opravdu vydařený. Výstava skutečně naplnila význam slova „mezinárodní“, protože se programu účastnili i lidé a koně ze zahraničí, včetně Holandska či Británie. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, ale vzhledem k tomu, že už nyní nám někteří z účinkujících nabízejí spolupráci pro příští rok, možná se v roce 2015 vrátíme k třídennímu programu výstavy,“ prozradil ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

O pokračování a rozšíření spolupráce má zájem například skupina kolem shetlandských pony. „Za moji shetlandskou skupinu proběhlo vše k naprosté spokojenosti. Vystavovatelé, pořadatelská skupina a všichni další zúčastnění za nás jsou nadšeni. Ráda bych na programu shetlandských poníků spolupracovala i nadále. Už dnes můžeme začít pracovat na atraktivním programu,“ napsala manažerce výstavy Kateřině Mandysové zástupkyně shetlandských pony Renata Marková.

Spokojeni byli také v Hřebčíně Amerika. „Děkujeme vedení závodiště za ochotu podpořit realizaci první Pony show. Počty předvedených pony předčily očekávání. Přestože se jednalo o první ročník, který vždy bývá rozjezdový, vystavovatelé byli – dle došlých reakcí – velmi spokojení,“ tlumočila ohlasy Gabriela Rotová a pochválila i zázemí pro koně.

Čtěte také:  Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

S podmínkami závodiště byli spokojeni také ve stáji Przechwozd, která na výstavě pořádala parkurové závody minikoní. „Naše stáj se již mnoho let se svými koňmi zúčastňuje různých závodů a výstav. Ještě nikde jsme ale nedostali takový kompletní servis jako v Pardubicích,“ prohlásil Jaroslav Hejhal.

Soutěž v orbě pak namlsala některé oráče k dalším soutěžím. „Kvůli dešťům v předchozích dnech byla oranice hodně hluboká a museli jsme zkracovat parcely, ale atmosféra a podmínky soutěže byly natolik dobré, že se někteří oráči po zkušenostech z Pardubic později dohlásili do blížícího Mistrovství ČR v Brně,“ prozradil předseda Společnosti pro orbu s koňmi Jan Navrátil. Soutěží v orbě se letos v Pardubicích účastnilo více oráčů než v předchozím roce a mezi zkušenými závodníky byl i jeden benjamínek – teenager Miloslav Lankaš.

Milý vzkaz přišel od Venduly Šponarové, která předvedla nádhernou drezuru s fríským hřebcem Pieterem Van Diphoorn: „Nám se na výstavě líbilo moc. Užili jsme si to a rádi zase přijedeme. Děkujeme moc za pozvání!“

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně v akci
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Vrchol ČDP již tento víkend. Drezurní špička na Panské Líše
Následující: Hořovické finále ČSP s týmovou soutěží KAP Jumping

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

TAXIS GLADIATOR RACE se stal největším závodem v rámci seriálu Gladiator Race

Druhý ročník extrémního překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE přilákal do Pardubic rekordní počet běžců. Během pouhých dvou dnů se na tratě vydalo na 2400 závodníků. Hlavní závod, do kterého vyběhl v elitní vlně i kůň jménem Veles, odstartoval vítěz Velké pardubické žokej Jan Kratochvíl. Start anglického plnokrevníka Velese byl pro návštěvníky ...