Home > Zpravodajství > informujeme vás > Výstava Koně v akci začíná malou ochutnávkou na Pernštýnské náměstí

Výstava Koně v akci začíná malou ochutnávkou na Pernštýnské náměstí

Letošní 16. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci nabízí vskutku rozmanitý program. Představí různorodá plemena koní od těch nejmenších až po robustní chladnokrevníky a ukáže je ve všech pracovních a sportovních činnostech a dovednostech. Ochutnávku z víkendového programu nabídne páteční program KONĚ NA NÁMĚSTÍ.

130906_KnN_0054

Na náměstí nebudou chybět ani dámy v sedlech. Foto: Sandra Schulzová

Malá přehlídka toho, co divák uvidí na výstavě, se uskuteční v pátek 5. září od 16:00 hod. na Pernštýnském náměstí. V historickém centru Pardubic se představí například Dámy v sedle, předvedou se malá plemena koní a vystoupí také jízdní jednotka pardubické Městské policie.

Mnohem více však milovníci koní uvidí na samotné výstavě KONĚ V AKCI. Tu pardubické dostihové závodiště hostí o víkendu 6. a 7. září a pořadatelé ji letos vtiskli téma FILM.

V hlavním programu se tak mimo jiné představí koně – herci a kaskadéři i některé „lidské“ osobnosti českého filmu. „Nedělního hlavního programu se například zúčastní herci Rudolf Jelínek a Ladislav Mrkvička, které diváci určitě znají z mnoha rolí ve filmech a seriálech s koňskou tématikou. Například ze seriálu Dobrá voda, který se natáčel v nedalekých Slatiňanech, a pardubické závodiště v něm také dostalo svůj prostor. Rudolf Jelínek si zahrál i v krásném dobrodružném filmu Smrt v sedle,“ prozrazuje ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. Oba herci, společně s žokejkou Martinou Růžičkovou, v neděli 7. září odpoledne pokřtí hned několik hříbat trakénského koně. Právě toto plemeno bude jedním z mnoha, která se na výstavě budou prezentovat.

Čtěte také:  Do Velké pardubické dohlášeno trio koní

V rámci slavnostní přehlídky jak v sobotu, tak v neděli se představí také Romana Hájková s ukázkami práce koně – kaskadéra. Generalissimus Morgana XXXI-11, přezdívaný Mimi, se v Pardubicích rozloučí se svou dlouhou a úspěšnou kariérou. Druhým kaskadérem bude Sacramoso Matera XLIV-23. Unikátní bude drezura fríského koně, kterou s koněm Pieter Van Diphoorn předvede jezdkyně Vendula Šponarová. Do Pardubic se také se svým vystoupením vrací Ing. Kubeša a jeho koně plemene Paso Fino Colombiano, které je známé především díky pravidelnému čtyřdobému mimochodu. Naopak premiéru bude mít vystoupení Working Equitation – volně přeloženo „pracovní ježdění“. Jde o poměrně mladou disciplínu, která využívá tradiční tréninkové metody koní pracujících s dobytkem a jejímž výsledkem je výchova všestranného, obratného a poslušného koně. Program nabídne také spřežení různých plemen, drezurní ukázky, čtverylku, jezdecké umění skupiny Dámy v sedle či Rej chladnokrevných koní.

Chladnokrevníkům je věnována velká část programu, kdy kromě chovatelských přehlídek budou soutěžit také v orbě, tahu břemene nebo ovladatelnosti a dokonce odstartují i do dostihu O Pohár ředitele závodiště. Bohatý bude i program pony, nudit se nebudou ale ani milovníci psů. Pro děti je připravena celá řada soutěží a her.

„Stejně jako v loňském roce budou moci návštěvníci výstavy vybírat i letos nejkrásnějšího koně výstavy. U pokladen si vyzvednou hlasovací lístky, z těch odevzdaných pak vylosujeme pět výherců,“ doplnil ředitel Skalický.

Tradiční součástí výstavy je také soutěž o nejkvalitnější potravinářské výrobky MLS Pardubického kraje. Současně bude malým a středním potravinářským výrobcům udělována značka Regionální potravina Pardubického kraje.

Čtěte také:  Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Kompletní program výstavy je uveřejněn na webových stránkách dostihového závodiště www.pardubice-racecourse.cz, sekce Koně v akci.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Koně na náměstí Koně v akci Výstava
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: XIII. den metropolitní sezóny: 8. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a. s.
Následující: Kladrubské Polabí by se mohlo stát podobným lákadlem, jako Lednicko-Valtický areál

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...