Home > Zpravodajství > informujeme vás > Výstava Kůň zavítá do Lysé poosmnácté

Výstava Kůň zavítá do Lysé poosmnácté

ilustrační fotoJiž za týden se otevřou brány výstaviště v Lysé nad Labem u příležitosti konání 18. ročníku mezinárodní výstavy a veletrhu všeho, co ke koním patří, kterou pořádá společnost In-expo Group. V bohatém programu si najdou své jak odborníci, tak laická veřejnost.

Vystaveno zde bude téměř 100 koní zastupující více dvacítku plemen z kolekce vybrané mj. ve spolupráci s Asociací svazů chovatelů koní České republiky.

„Vedle zástupců typicky českých plemen jako jsou český teplokrevník, starokladrubský kůň, českomoravský belgik či slezský norik a další, se mohou návštěvníci těšit i na méně tradiční plemena. Zcela jistě zaujmou islandští koně, kteří se vyznačují tzv. töltem, což je zvláštní druh čtyřtaktního klusu, či fjordští koně. Ti jsou norským národním plemenem,“ prozradil ředitel výstavy Ing. Jiří Fechtner.

ilustrační foto

Chovatelské ukázky budou probíhat každý den od 10.00 do 12.00 hodin, odpoledne pak od 14.00 do 17.00 hodin budou moci diváci shlédnout předvedení využití koní pod sedlem, v kočárech i ve volnosti. „K vidění budou různé drezurní ukázky, práce formou přirozené komunikace ze země, několik druhů zápřeží, skokoví koně se předvedou v tzv. Mini-maxi a z netradičních jezdeckých sportů pak bude zastoupeno např. koňské pólo, které předvedou členové Prague Polo Clubu sídlícího v hřebčíně Ostrov u Chlumce nad Cidlinou.

V sedle se ukážou i některé z populárních osobností, jako např. herec Václav Vydra. To je však pouhý zlomek z celého programu, který v těchto dnech stále pilujeme,“ uvedl Jiří Fechtner.

Výstava Kůň má také řadu doprovodných aktivit. Z vystavených koní každoročně komise hipologických odborníků vybírá nekrásnější zástupce z malých a velkých plemen, kteří budou slavnostně dekorováni v sobotu odpoledne. „Další z tradičních doprovodných akcí je Dvorana slávy, do níž jsou vždy krátce po oficiálním zahájení výstavy v pátek dopoledne uvedeny čtyři osobnosti, jež se něčím významným zasloužily v oblasti chovu koní. Opomenout nemohu ani ocenění Zlatý kůň udílené již od roku 1998. Dříve bylo výhradně pro české výrobky a od roku 2009 je určeno nejlepšímu vystavovanému výrobku z hipologické oblasti vč. zahraničních produktů.

Čtěte také:  Další český unikát má šanci se dostat na Seznam světového dědictví UNESCO

Svoji pravidelnou expozici bude mít na výstavišti i turistika na koni, v jejíž rámci se představí poskytovatelé služeb pro milovníky putování v sedle,“ zmiňuje Ing. Fechtner další zajímavosti o blížící se výstavě.

Neméně podstatnou část tvoří veletrh všeho, co ke koním patří. „Zejména odborná část veřejnosti si zvykla na výstavě Kůň nakupovat veškeré jezdecké vybavení. Mnozí vystavovatelé zde totiž nabízejí zajímavé veletržní slevy a navíc i v dnešní době internetových obchodů si nakupující rádi zboží před zakoupením pořádně prohlédnou a tzv. osahají. Pouze jednou za rok je v České republice možnost najít většinu významných prodejců jezdeckých potřeb pod jednou střechou – a to právě na zářijové výstavě Kůň v Lysé nad Labem,“ dodává Jiří Fechtner.

Předchozí: Hubertova jízda – popis a pravidla bezpečnosti
Následující: Finále Prorodeo Tour 2011
x

Mohlo by vás zajímat

V Olomouci začíná Světový pohár v parkurech. Skákat se bude pět dní

Parkurový mítink J&T BANKA CSI3*-W Olomouc zařazený do Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace již pošesté zavítal do olomouckého Equine Sport Centra. Dorazilo na tři stovky koní z třinácti zemí. Závodit se bude letos poprvé celých pět dní. Loňská vítězska Jörne Sprehe . Foto: Josef Malinovský Ve středu 19. června startuje ...