Home > Zpravodajství > informujeme vás > Westernové dětské odpoledne

Westernové dětské odpoledne

 

DSC 0220Sobota 8. června, krásný slunečný den, máme z toho radost, nálada bude výborná. Kulturní dům v Suchdole nad Odrou je plný kouzelných soutěžních obrázků, kterých do soutěže dorazilo neuvěřitelných 562! Zdeňka a Markétka z Western klubu připravují nezbytné občerstvení, na vítěze jednotlivých věkových kategorií čekají v extrovně pěkné ceny, je zde např. dětský notebook, fotoaparát, ebook, vstupenky do westernového městečka Šikland, knihy, společenské hry, výtvarné potřeby a další ceny. Pro všech 75 semifinalistů jsou připraveny diplomy, upomínkové pohlednice a žetony na jízdu na koni, kočáru nebo bryčce.

Téma soutěže Koňská pošta Pony Express vyhlásil Western klub záměrně, příští rok nás totiž čeká v Suchdole nad Odrou oslava již 30. ročníku jízdy Pony Expressu za účasti sheriffů z Holandska, Německa, Polska a Slovenska.

Ve 13 hodin bylo zahájeno odpoledne plné zábavy a soutěží s moderátorem Lukim, westernovou skupinou Black&Brown Karviná, taneční skupinou Lentilky Mankovice a tanečními kroužky ZŠ Suchdol nad Odrou. Vystoupení se prolínala s vyhlašováním a odměňováním vítězných obrázků jednotlivých věkových kategorií. Nejlepší obrázky tento rok vybírala komise pod vedením výtvarníka Zdeňka Valcháře, který konstatoval, že vítězné obrázky kategorie 7.-9. třída ZŠ jsou vlastně již umělecká díla a u mnohých dalších obrázků ve všech kategoriích je možno obdivovat výtvarné provedení, barevnost a nápaditost. Škoda, že mnoho krásných obrázků nemohlo postoupit do semifinále, protože se děti nedržely vyhlášeného téma – koňská pošta Pony Express.

Čtěte také:  Známá i méně známá výročí Velké pardubické

Po ukončení oficiálního programu s vyhlašováním vítězů byly před kulturním domem pro děti připraveny soutěže pod vedením skupiny Black&Brown

v lukostřelbě, v hodu lasem nebo kroužky na kravičky, v sestřelování špalíků bičem, v šipkách, v hodu podkovou a soutěž v paintballové střelbě pod vedením Zbyňka KuchyňkyS.N.O. Military Paintball team. Děti byly za své výkony odměňovány malými diplomy a cenami. Velký zájem byl o vození v kočáře Josefa Havrlanta a bryčce Kopřivových, v „kruháči“ se děti vozily na koních Honzy Valcháře a Otty Madera.

Letošní ročník byl zase o krůček lepší než předchozí, po stránce kulturního programu, organizačního zajištění a hlavně účasti a spokojenosti dětí, kterých bylo všude plno. Z Bruntálu dokonce přijel celý autobus dětí!

Každého organizátora vždy potěší zájem o jeho akci, slyšeli jsme mnoho slov uznání, proto bych chtěl na závěr poděkovat za vstřícnost městyse Suchdol n.O.,

za pomoc našim sponzorům a v neposlední řadě vystupujícím, kteří se podíleli na programu Westernového dětského dne a vyhlášení soutěže Western a koně očima dětí.

Za Western klub děkujeme všem, kteří nás svým zájmem a účastí na akci podpořili, a těšíme se na příští rok 🙂

Foto Jaroslav Tošovský. Více fotek najdete ZDE.

Předchozí: Memoriál Jana Holcbechera v režii německých jezdců
Následující: Skokový pohár ČP ve zbrusu novém olomouckém centru
x

Mohlo by vás zajímat

Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Byl jedničkou na startovní listině a je jedničkou v cíli. Řeč je o temperamentním devítiletém hnědákovi Theophilovi, který se zapsal do listiny vítězů Velké pardubické. Pro jeho jezdce, žokeje Josefa Bartoše to bylo třetí vítězství v legendárním dostihu, Josef Váňa st. si do statistik trenéra píše číslo 11. Majitelem „Thea“ je Dostihový ...