Home > Zpravodajství > domácí sport > Westernové závody Hlučín

Westernové závody Hlučín

Pěkné počasí provázelo 2.ročník westernových závodů na Dětském ranči v Hlučíně. Sešla se zde téměř padesátka zavoduchtivých jezdců a koní. Po slavnostním nástupu jezdců byla zahájena úvodní soutěž v trailu, na kterém si  jezdci vyzkoušeli dovednosti svých koní. Tuto disciplínu nejlépe absolvovala Tereza Sirotová s koněm Nikolas. V pauze na oběd byla připravena malá ukázka trikového lasování a práce s bičem  v podání Ranče Na Žarách. Jejich snažení však mařil vítr, který začal foukat. Nakonec došlo i na něco málo z džigitovky, ale to už se začala chystat druhá soutěž a to Barrel race.

Malým divákům jistě neušlo mini zoo a jeho zvířátka, která jsou součástí areálu dětského ranče a také dětský koutek se skluzavkami. Dospělí pak ocenili chutné dobroty z venkovního grilu.

V disciplíně Barrel Race se na start postavila  pestrá škála jezdců i koní. Nakonec s nejrychlejším časem dojel do cíle  Petr Krhut s koněm Vilík, kteří si zaslouženě odváželi pohár pro vítěze. V těsném závěsu za ním se umístila rychlá dvojice Šárka Tomášková na koni Varad a třetí byl Hafling Nikolas s Terezou Sirotovou v sedle. Následující disciplína Pole Bending se z časových důvodů jela pouze jednokolově a  museli jezdci zvolit správnou taktiku. Oproti jízdě kolem barelů je tato disciplína technicky náročnější a tak prověřila kvality závodních dvojic. Na prvních třech pozicích jsme při vyhlášení slyšeli stejná jména jako v předcházející soutěži, jen s tím rozdílem, že první dva se vyměnili, třetí pozici si udržela Tereza s Nikolasem.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Poslední disciplínou byl pivní barel. Tuto soutěž vyhrál a nejrychleji do sebe nalil půl litru tekutiny Petr Krhut se svým rychlíkem Vilíkem.

Na konci závodního klání byl vyhlášen celkový vítěz a tím se stala Tereza Sirotová s koněm Nikolas. Jako hlavní cenu si domů odváželi ovečku.

Poděkování patří pořadatelům a to Pepovi Hlouškovi a Dětskému ranči Hlučín, kteří připravili zábavu pro jezdce a podívanou pro diváky. Celým dnem pak od mikrofonu provázel Vraťa Gloziga.

Krátký sestřih z akce http://www.youtube.com/watch?v=6EzVFLJZZ70

Výsledky všech disciplín:

TRAIL

1. Sirotová Tereza – kůň Nikolas
2. Turek Petr – kůň Eda
3. Štěpaník Martin – kůň Solo Caroma
4. Narovcová Darja – kůň Gunner
5. Zelinková Hana – kůň Glenny
6. Martinek Pavel – kůň Lucky


POLE BENDING

1. Tomášková Šárka      Varad

2. Krhut Petr                Vilík
3. Sirotová Tereza        Nikolas
4. Rárová Markéta        Jessika
5. Batíková Míša          Lila
6. Hrabal Jaroslav        Peppis Nugges
BARREL RACE
1. Krhut Petr               Vilík
2. Tomášková Šárka     Varad
3. Sirotová Tereza        Nikolas
4. Doláková Katka        Rocky
5. Batíková Míša          Lila
6. Rárová Markéta       Jessika
PIVNÍ BAREL
1. Krhut Petr             Vilík
2. Turek Petr             Eda
3. Miki                     Grady Jess
4. Sirotová Tereza     Nikolas
5. Martínek Pavel       Laky
6. Hrabal Jaroslav      Peppis Nugges

Foto: Ranch Na Žarách

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa

Krásné fotky od Ivany Pánkové najdete: www.photo-pankova.cz

Předchozí: Je ježdění na ohlávce nebezpečné?
Následující: Záchrana koně z přepravníku po havárii u Valašského Meziříčí
x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...