Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Westernový ranch IR pro děti se líbil

Westernový ranch IR pro děti se líbil

Indiánské týpí, indiánské znaky a zkratky, malování znaků na koně,  střelba z dětského luku, hod oštěpy, dětské lasa, poznávání větviček stromů z lesa, výuka stavby týpí, jak vyrobit provazovou ohlávku na koně, pomazlení se s koňmi, možnost vyfotit a svézt se na pomalovaném indiánském koni a hlavně srozumitelné vyprávění příběhů jak vychovat hrou svého koníka, aby byl 100 % partnerem na vyjížďkách v lese i pod dítětem: toto všechno a další dovednosti jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet na dvoudenní výstavě koní na dostihovém závodišti v  Pardubicích tento víkend.

vyst catt a poly

Na 5 ti koních se srozumitelnou formou demonstrovaly ukázky ze země pro úplné laiky jak v kruhové ohradě, tak nad překážkami. Dále  jak postupně začít s koníkem komunikovat a poté navázat na motivační hry. Ze sedla byly ukázky jízdy zručnosti a zase podrobný návod jak naučit koně klidně stát, jak ho odložit a jít pryč a další praktické věci, které se Vám hodí při denní práci s koňmi. Důraz byl kladen především na bezpečnost jezdce a koně.

Na 7 leté závodní klisně z ranče IR, která po tři sezóny úspěšně závodí v rychlých dobytkářských soutěží předvedla jemnou jízdu malá 5 ti letá holčička, která jela na klisně i na nástupu. Na další čerstvě obsednuté klisně jela na nástup 14 ti letá jezdkyně a vedla ji také mladá slečna.

Koně z ranče IR jsou připravovaní pro děti, hobby jezdce, začátečníky i na hipoterapii. Tento projekt podpořila pardubická firma ABK Pardubice.

Čtěte také:  Prague PlayOffs 2018 zve do O2 areny na show plnou koní

K vidění byl i budoucí plemenný hřebec american paint horse , který stál ob jeden box vedle říjící se klisny a nezklamal povahu amerických plemen. Na závěr výstavy v neděli odpoledne ranch IR a hlavní sponzor dostihů na 1/4 míle na sezónu 2014 firma PROVET uspořádali opět exhibiční dostih v cílové rovině pro vystavovatele a jejich koně.

Dvoudenní akci komentovala Irena Plačková, která sama aktivně jezdí přes 30 let a pořád závodí ve všestranných disciplínách v anglickém i westernovém stylu. Irena na svém ranči IR připravuje ty nejmenší dětské závodníky a jim připravuje ty nejposlušnější koně, na kterých se můžete celoročně vozit převážně v terénu v lesích. Nejezdí se na jízdárně, pobývá se aktivně co nejvíce v okolních lesích v lehkém, ale velmi rozmanitém terénu v okolí kladrubského hřebčína, kde jsou písčité cesty a perfektní podmínky pro přípravu všestranného koně, včetně pevných skoků.

Pokud máte zájem svého koně zdokonalit, můžete se kdykoliv celoročně ubytovat na ranči IR a zdokonalit své jezdecké zkušenosti v příjemné přátelské atmosféře s individuálním přístupem. Rádi Vám tam poradí.

Více na www.ranch-ir.cz

Autor: Irena Plačková

Koně v akci Výstava
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Po nehodě zůstal přepravník s koňmi stát na chodníku
Následující: Seriál domácích kvalifikací na Velkou pardubickou končí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jubilejní výstavu Koně v akci otevřel prezident Masaryk

Jubilejní 20. ročník výstavy Koně v akci je minulostí. Na pardubické závodiště si našlo cestu několik tisíc návštěvníků každý den, pro které program připravilo na dvě stě koní a ještě více lidí. Výstavu nesoucí se v duchu „První republiky“ zahájil sám první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Výstava Koně v akci slavila. ...