Home > Zpravodajství > pozvánky > X. den metropolitní sezóny: Kdo se ještě vejde do Derby?

X. den metropolitní sezóny: Kdo se ještě vejde do Derby?

Už pouze dva týdny zbývají do startu nejprestižnějšího klasického dostihu sezóny a v CONSEQ PARKu Velká Chuchle se jako hlavní bod programu desáté kapitoly letošní sezóny poběží poslední důležitá předzkouška Českého derby, 10. Červnový pohár ComSource (I. k., 2400 m, 130 tis. Kč). Celkem je na osmi startovních listinách 100 koní a 35 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin. ilustr dostihy

Kdo se ještě vejde do Derby?

DilingerDilingerSedm ze třinácti startujících v 10. Červnovém poháru ComSource figuruje na přihláškách Českého derby, ale žádný není v handicapovém hodnocení natolik vysoko, aby v něm měl už teď jisté místo. Nejblíže vstupní bráně stojí svěřenec chuchelského kouče se zatím jedinou trenérskou účastí ve vrcholu sezóny Dalibora Töröka Dilinger (Clint-Racing), kterého stejně jako při zisku druhé příčky v květnovém mosteckém Memoriálu dr. Frankenbergera povede zkušený žokej Gary Hind, jenž minulý týden vyhrál Velkou červnovou cenu s Pegasem. Vážným kandidátem by měl být také další německý rodák, chystaný pětinásobným šampiónem a trenérem tří vítězů Českého derby Filipem Neubergem, Solini (Paradise Park – Neuberg, ž. Zatloukal), který měl až do minulého víkendu nepopsaný list kariéry. Debutoval, rovněž v Mostě, teprve před osmi dny, nicméně vyhrál dvoukilometrový test nezvítězivších vrstevníků s evidentními rezervami a pokud v rychlém sledu zvládne další start, může i on atakovat nejvyšší pozici, tady možná jedinou, z níž se půjde do Derby dostat.

Vše bude záviset na výsledku dostihu a jak jej posléze ohodnotí handicaper, každopádně času nazbyt není a aspiranti klasického vrcholu musejí jít naplno. Devátým a desátým místem v již jmenovaném Frankenbergerově memoriálu si příliš nepomohli Bacares (Stáj Englic, ž. Rája) a Mazhilis (Ardak Amirkulov, ž. Pavlíček), který po třetím místě z říjnové Ceny zimního favorita patřil přes zimu do ročníkové elity. Výrazný vzestup výkonnosti by pak potřebovala zbylá trojice: Amssio (Luka, Hrubý, Vedral, žk. Laube) a Byskovic (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář) mají na kontech výhry v menších mílových dostizích z přelomu dubna a května, Al Mansur (Zaur Sekrekov, ž. Andrés) ještě nevyhrál, před měsícem však ukázal progres, když ve dvoukilometrovém testíku nezvítězivších finišoval druhý pouze o krátkou hlavu za A Gentlemanem, před týdnem efektně třetím ve Velké červnové ceně.

Čtěte také:  Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Z ostatního půltuctu mají klasické ambice do srpnového St. Leger hlášení Unangepasse (Estrella, ž. Koplík), zatím nejlépe druhý mezi nezvítězivšími, s Ivory Davisem (BORS Břeclav, ž. Kasal), minulou sobotu při tuzemské premiéře na scéně třetí kategorie proti starším soupeřům pátým, a do červencového Oaks nominovaná Aceria (Hrubý, ž. Verner, před měsícem pátá čtyři a čtvrt délky za Al Mansurem). Další dvojice je otestovaná jen jednou, valach Toujours Rapide (Stáj U krále Matyáše UH, ž. Chaloupka) má zatím zapsáno čtvrté místo z květnového bratislavského debutu ve čtvrté lize, Gräfin Isabella (Westminster Race Horses, ž. Korečková) při dubnové milánské premiéře na 2200m trati o 6600 eur předčila čtyři z devíti soupeřů. Na podobné úrovni startoval v únoru a březnu také poslední místní novic Bionic Face (DS Pegas, ž. Foret), v Římě vyhrál 2100m dostih o 7700 eur a v dalších třech stejně dlouhých handicapech tamtéž se umístil.

Startovní listiny

Sázkové kurzy

Další program:

14:00 – Cena Vývojového a chovatelského centra Fitmin (III. k., 1200 m): v prvním z pěti letošních dostihů populárního metropolitního seriálu pro dvouleté koně českého chovu se představí tucet startujících.

14:30 – Cena MAVET CZ (hdcp IV. k., 1200 m): první z dvojice nedělních mezinárodních žákovských dostihů má sedmičlenné domácí zastoupení a dva hosty z Irska.

15:00 – Cena DP WORK (IV. k., 1400 m): ze šestnácti nezvítězivších tříletých by k premiérovému triumfu měla mít nejblíže Stinga, jíž před dvěma týdny v Rakousku výhra unikla jen o hlavu.

15:30 – Cena FIDOP (II. k., 1400 m): po osmi měsících na domácí dráze startující vítěz Velké jarní ceny 2007 Lord Silvano bude proti deseti konkurentům usilovat o páté životní vítězství.

16:30 – Cena KLAUS Timber (hdcp IV. k., 2600 m): šance dvanácti aktérů vytrvaleckého handicapu vyrovnávají různé zátěže, jejichž rozpětí činí až patnáct a půl kilogramu.

17:00 – Cena ELVIA PRO (hdcp III. k., 1800 m): ani další handicap a druhý početně maximálně obsazený bod programu nemá favorita, rozdíl nesených hmotností tu je ještě o dva kilogramy vyšší.

Čtěte také:  Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

17:30 – Cena OUTBREAK (hdcp IV. k., 1800 m): druhý dostih pro jezdce-žáky má jedenáct účastníků a oba irští jezdci v něm mají dobré šance na přední umístění.

 

Pro děti: jízdy na ponících a „Hříbátka“!

 

Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti a bavit se v krytém dětském koutku „Hříbátka“ situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

 

„Hříbátka“: soutěže o hračky od Dino Toys!

 

Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky CONSEQ PARKU. Tradičně probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a patronát nad „Hříbátky“ převzalo nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz.

 

CONSEQ PARK nabízí řadu suvenýrů i pamětní razítko

 

V infocentru (přízemí tribuny – sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí „dostihovou knihovničku“. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Nabízíme také možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.

 


 

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2012:

 

 • Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
 • Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
 • Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
 • Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč
 • Celoroční vstupenka: 900 Kč
 • Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
 • Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
 • Klub Patriot / Student (pro seniory – 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč
 • Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 8000 Kč
Čtěte také:  Dusigrosz a Peintre Elusif poprvé zamíří do pardubického krosu


Společnost CONSEQ, a. s. – nový generální partner závodiště Velká Chuchle

V úvodu letošní dostihové sezóny se společnost CONSEQ, a.s. stala novým generálním partnerem dostihového závodiště Velká Chuchle. Jsme opravdu velice rádi, že se můžeme postavit do čela partnerů tohoto dostihového stánku. Jsme hrdí na to, že naše partnerství přispěje k rozvoji dostihového sportu v České republice, a těšíme se na zajímavá setkání s vámi, kteří jste pro tento sport zapáleni stejně tak jako my.

Malé představení společnosti CONSEQ, a.s.

 • staráme se klientům o jejich peníze v podílových fondech již od roku 1996
 • podnikáme v oblasti správy podílových fondů vlastních i těch, které na českém trhu zastupujeme
 • v současnosti obhospodařujeme aktiva o celkovém objemu přes 16 mld. Kč
 • jsme největší nezávislý investiční manažer v České republice

Co nás charakterizuje

 • námi obhospodařované fondy jsou dlouhodobě nejvýkonnější (dluhopisové fondy a peněžní trh)
 • nebo patří ve srovnání s konkurenčními produkty k nejvýkonnějším na trhu
 • našich služeb využívá přes 75 000 klientů – fyzických i právnických osob
 • spolupracujeme s celou řadou subjektů z firemního, municipálního i neziskového sektoru
 • Individuální přístup, individuální nabídka
 • privátním klientům věnujeme speciální péči. Náš tým je vysoce erudovaný a naším krédem je vysoká odbornost spolu s individuálním zákaznickým přístupem
 • v naší nabídce naleznete i speciální atraktivní možnosti investování se zajímavou mírou zhodnocení, do obnovitelných zdrojů energie (sluneční a větrné elektrárny) nebo do nemovitostí
 • zajímavá je též možnost správy nemovitého majetku klientů formou fondu kvalifikovaných investorů, který přináší nemalé úspory v daňovém zatížení

Podrobnější informace vám poskytne Ing. Lukáš Vácha – obchodní ředitel pro privátní a institucionální klienty společnosti CONSEQ, a.s. (+420 225 988 222, zc.qe1573573078snoc@1573573078ahcav1573573078)

 

dostihovy infoservis

 

Předchozí: Kolbiště v Suché přitáhlo téměř dvojnásobek jezdců a koní
Následující: Nechte si vyšetřit koně zdarma
x

Mohlo by vás zajímat

Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Parkurový reprezentant Ondřej Zvára stejně jako v loňském roce chystá se dvěma koňmi na Global Champions Prague PlayOffs do pražské O2 areny. Kromě vlastních startů se těší i na to, že bude opět sledovat finálové parkury družstev. Ondřej Zvára patří do tzv. A-kádru české parkurové reprezentace. Během galashow světového parkuru ...