Home > Zpravodajství > informujeme vás > XII. den metropolitní sezóny: Středoevropský pohár

XII. den metropolitní sezóny: Středoevropský pohár

Letošní dostihová sezóna v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle pokračuje výjimečnou letní kapitolou, jejíž program obsahuje hned trojici dostihů nejvyšší kategorie, konaných na tradičních tratích 1200, 1600 a 2400 metrů, v nichž bude i s prémiemi nejlepším rozdělen jeden milión a sedmdesát tisíc korun. Dostihy Středoevropského poháru jsou rovněž srovnávacími zkouškami tříletých koní se staršími a proti špičkovým zkušenějším soupeřům se na nejvyšší úrovni postaví kvartet členů letošního klasického ročníku. Druhým dílem také pokračuje jubilejní desátá edice chuchelského seriálu pro dvouleté české odchovance. Celkem je na startovních listinách 89 koní a 27 jezdců, první z osmi dostihů tentokrát startuje v 15 hodin.

Golden Eagle o pražský hattrick

Do Středoevropského poháru – Sprint (I. k., 1200 m, 250 tis. Kč, start v 16:15 hodin) půjde jako favorit pětiletý hnědák Golden Eagle (Ardak Amirkulov, ž. Lukášek), který po výhrách v květnové Ceně Renomie a červnové Ceně Brick & Cotto Experts bude usilovat o třetí pražské vítězství v řadě. Proti němu se postaví první tři z červencové slovenské Ceny Myse Tulum (Syndikát 2007, ž. Zatloukal), Another True Story (YOKO, ž. Šafář) a Sprinter roku 2010, od něhož Golden Eagle převzal momentální vládu na nejkratších tratích, Line Honey (Stáj Mikon, ž. Rája), dále držitel téhož titulu z předloňské sezóny Ediggio (EŽ Praha, ž. Radek Koplík), velice spolehlivá a univerzální klisna Trinity (Václav Slovák, ž. René Koplík) a suverénní vítěz dubnového dvojkového handicapu Moon Bay River (Sokrates, ž. Chaloupka). Tříletý ročník zde reprezentují premiantka Deylova memoriálu Dorotka (DS Pegas, ž. Foret) a pátý z Ceny Myse Thomas Tompion (Monte Negro, ž. Havelková).

Iryklona vyzve špičková opozice

Vysoce kvalitní podívanou s plejádou vítězů významných dostihů slibuje Středoevropský pohár – Míle (I. k., 250 tis. Kč, start v 16:55 hodin). Při svém zřejmě jediném letošním tuzemském startu se představí vítěz Premio del Giubileo (kategorie listed) z italského Milána Iryklon  (Quartis-Zámecký vrch, ž. Chaloupka), na distančně vyhovující mílovou porci se vrací premiant letošní Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ Chardonney Tcheque (Dr. Charvát, ž. Zatloukal), poprvé do Prahy zavítá polský dvojnásobný mezinárodní vítěz (mj. Cena Scottish Rifleho z Turf Gala) Inheritor (St. Dr Dahess, ž. Línek), letošní chuchelskou premiéru absolvuje držitel Jarní míle a Bratislavské míle, který si v minulosti na konto připsal i triumfy v německých dostizích s grupovým statutem, Apollo Star (Erika Krajníková, ž. Hind) a nechybí ani majitel dvanácti plných zásahů ve zkouškách nejvyšší kategorie Sharpour (YOKO, ž. René Koplík). Elitní mílařskou formaci pak doplňují stříbrný z loňské Velké ceny Prahy CK Martin Tour Malq (Estrella, ž. Rája), držitel loňské Českomoravské ceny Rabbit King (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Lukášek) a dvouletý šampión z roku 2007 Addison (Sokrates, am. Fedorowiczová), který se po zdravotní pauze finálně vrátil mezi nejlepší před dvěma týdny ziskem Severočeské ceny.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Out of Eden obhajuje červnový triumf
Vytrvalecký Středoevropský pohár – Classic (I. k., 250 tis. Kč, start v 17:35 hodin) nabízí odvetu za červnový Zlatý pohár YOKO, jelikož se v něm utká pět ze šesti nejlepších z tehdejšího supertěsného doběhu. Před měsícem a půl o délku vyhrál Out of Eden (KSK Nurbek, ž. Lukášek) před současně druhými Connexem (Dr. Charvát, ž. Zatloukal) a velkým překvapením Caneym (Rokyta-advokát Bílovec, ž. Šafář). Jen o krk a krátkou hlavu pátá za nimi finišovala Pearl Jeane (YOKO, ž. René Koplík) a půl délky za ní šestý skončil Omnibus (Zdeněk Kavka, ž. Radek Koplík). Nicméně tu jsou ještě další dva vážní adepti, na nejvyšší scénu se po červencovém dvojkovém triumfu vracející vítěz loňského St. Leger a Velké ceny českého turfu Taro (Viktor Komárek, ž. Rája) a letošní klasický ročník zastupující osmý z českého a pátý ze slovenského derby Lysyan (Joly,ž. Foret). Pouze premiant handicapové Karlovarské dvojnásobné míle Madanpour (Stáj MON-GOL Svinčice, ž. Línek) by teoreticky na honorovanou pětici neměl stačit.

Startovní listiny ZDE
Sázkové kurzy ZDE

Další dostihový program:

15:00 – Cena SUSPRO, s. r. o.
(III. k., 1400 m): do druhého pokračování letošního seriálu pro dvouleté české odchovance nastoupí tucet účastníků, čtyři z nich budou debutovat.

15:35 – Cena PKWK
(II. k., 1200 m): sprinterský test poprvé v Praze představí tříletou slušovickou suverénku Eastern Light, devět soupeřů povedou zkušení jedničkoví aktéři Mr Dario a Agromerace.

18:15 – Cena Agentury Bober – vítězte s námi!
(hdcp IV. k., 1200 m): v handicapovém poli může na vítězství po třech a čtvrt roce dosáhnout někdejší premiant Memoriálu profesora Michala Kevin the Knight.

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa

18:45 – Cena FRBC a Arqany (III. k., 1600 m): mezi čtrnácti kandidáty na letošní premiérový zásah patří k favoritům bílý tandem, klisna Carrie a hřebec Moonglas.

19:15 – Cena Duralock – bezpečných ohrad a bariér
(hdcp IV. k., 1800 m): při návratu na pražskou dráhu má tříletý Sendwire ambici navázat na lehký červnový triumf, proti němu ale nastoupí maximální počet soupeřů.

Doprovodný program:

  • Od 15:00 – výstava soch Jerzyho Bokrzyckiho (přízemí tribuny – sázková hala)
  • 15:10 – módní přehlídka značky Magic Helena (přízemí tribuny – sázková hala)
  • 15:45, 16:25 a 17:05 – Ústřední hudba Armády České republiky (dostihová dráha)
  • 21:00 – Kinobus DP (film Pouta, venkovní divácký sektor)

Pro děti: jízdy na ponících a „Hříbátka“ se zábavným programem!
Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi a dále se bavit v dětském koutku „Hříbátka“ situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

„Hříbátka“: soutěže o hračky od Dino Toys!
Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky AUTO HASE PARKU. Opět probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a samozřejmě nechybí loňská novinka: patronát nad “Hříbátky” od nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz.

AUTO HASE PARK nabízí řadu suvenýrů a nové razítko!
V infocentru (přízemí tribuny – sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí “dostihovou knihovničku”. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Letošní novinkou pak je možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.

Čtěte také:  Zimní království starokladrubských koní

ZAČÁTKY DOSTIHOVÝCH ODPOLEDNÍ V SEZÓNĚ 2011:
duben – září: 14 hodin
říjen: 13 hodin
listopad: 12 hodin

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2011:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma.
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč
Celoroční vstupenka (permanentka): 900 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory – 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč

Předchozí: Velká cena Strakonic nakonec neproběhla
Následující: Pozvánky na víkend
x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...