Home > Zpravodajství > domácí sport > XIII. den metropolitní sezóny: 8. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a. s.

XIII. den metropolitní sezóny: 8. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a. s.

První zářijovou neděli se v CONSEQ PARKU Velká Chuchle uskuteční jediný program v roce, jehož vrcholem není rovinový dostih, nýbrž překážkový Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a. s. (I. k., 4200 m, 360 tis. Kč, 4l. a st.). Do osmého ročníku nejdelšího a nejbohatěji dotovaného českého testu přes proutěné překážky letos nastoupí jedenáct účastníků, což je nejvyšší počet v jeho historii. Celkem se tentokrát odběhne devět dostihů, na startovních listinách figuruje 87 koní a 34 jezdců a začátek programu je ve 14 hodin.

Jak vysoko vytryskne Gejzir?

GejzirNejvětší hvězdou startovní listiny nedělního hlavního dostihu je nepochybně sedmiletý valach Gejzir (ž. Boyer, foto: Šárka Votavová), jenž se do Prahy vrací po bezmála čtyřech letech od osmého místa z Ceny prezidenta republiky 2010. Od té doby absolvoval šestnáct překážkových startů, devětkrát zvítězil a pětkrát finišoval druhý, čímž již vydělal více než jeden milión korun. Letos lehce vyhrál červencový karlovarský Pohár Josefa Váni, naposledy finišoval druhý v Nancy za soupeřem několikanásobně umístěným ve francouzských dostizích kategorie listed, a majitel Jiří Trávníček s trenérem Gregem Wroblewskim tedy mají jeho prostřednictvím velkou šanci na obhajobu loňského vítězství jiného zástupce DS Pegas, bí lého valacha Sokola.

Nejvážnějším favoritovým soupeřem by měl být předloňský vítěz Zlatého poháru EŽ Praha, rovněž sedmiletý valach Taro (Viktor Komárek, ž. Váňa ml.). Svěřenec Josefa Váni byl v rovinové části kariéry vynikajícím vytrvalcem a vyhrál mj. klasický St. Leger, Velkou cenu českého turfu či CEBC Classic. V loňském ročníku nedělního vrcholu finišoval druhý, nicméně pražský triumf si pak připsal v závěru sezóny, když vybojoval první místo v Ceně EŽ Praha a ČT.

Čtěte také:  Novinky z Velké Chuchle

Velmi těžkou úlohu hájit skokanský čistý štít bude mít jediný čtyřletý účastník Barateus (Stanislav Chudáček, tr. Vocásková, ž. Bartoš). Vloni patřil k širší špičce klasického ročníku (např. pátý ve Velké jarní ceně), letos přešel na překážky a ve třech dostizích nižších kategorií ani jednou nezaváhal. Na honorované příčky však aspiruje minimálně další trojice osmiletých kandidátů: Nikan (Václav Říha, trenér a jezdec Kovačík) a Makler (EŽ Praha, tr. Votava, ž. Stromský) vloni v říjnu obsadili nedaleko za druhým Tarem třetí a čtvrté místo v pardubickém Křišťálovém poháru, slovenský host So Fantastic (MPL Racing, tr. a ž. Brečka) finišoval druhý, rovněž za Tarem, v již vzpomínaném předloňském Zlatém poháru EŽ Praha.

Další dva osmiletí uchazeči pak zaznamenali vítězství v loňské podzimní sérii o Pohár EŽ Praha, Dekolt (Gabriela-Trachtová, tr. Hurt, ž. Andrés) vyhrál hned úvodní kapitolu zkraje září, Cheri Honey (TVD Slavičín, tr. Vrba, ž. Urbánek) se naopak prosadil v závěrečném říjnovém dílu.

Šestiletý Brisk Moos (www.trdelnik.com-Luka, tr. Luka, ž. Sovka) nastoupí po srpnové výhře z Lysé nad Labem, pětiletý Zeus(Stáj Englicovi, tr. T. Váňa, Man) se před třemi týdny naplno prosadil nad lehkými skoky v Kolesách u Kladrub.

Jedinou klisnou a také jediným nad překážkami nezvítězivším koněm v poli je sedmiletá Greek Wedding (BORS Břeclav, tr. a ž. Kousek), která ale na rovinách dosáhla vysoké výkonnosti, když před třemi lety opanovala supervytrvaleckou Cenu prezidenta republiky.

Další dostihový program:

14:00 – Cena SWING, a. s. (III. k., 1200 m): mezi sedmi nezvítězivšími juniory budou favoritky Just Mambo a Kalanisia usilovat také o bonus Racing Postu 5000 liber.

Čtěte také:  Apassionata se opět chystá do Prahy

14:30 – Cena společnosti Českomoravská železniční opravna, a. s. (prout. př. IV. k., 3300 m): v úvodním dějství jubilejního desátého ročníku seriálu o Pohár EŽ Praha se utká devět koní.

15:00 – Cena společnosti SIGNALBAU, a. s. (hdcp III. k., 1200 m): sprinterský handicap s deseti adepty je dobrou šancí pro rychlého Wladana i nízko zatíženou vítězku z Netolic Platbu.

15:35 – Cena společnosti SOM Velký Osek, spol. s r. o. (II. k., 1400 m): také ve druhém nedělním testu dvouletých se sejde sedm aktérů, trio Aldzarb, Rabbit Mountnelson a Kalypso of Gracie již dokázalo vyhrát.

16:10 – Cena společnosti SUDOP Brno, spol. s r. o. (hdcp III. k., 1800 m): v handicapu na střední trati se představí tucet vyrovnaných startujících, z nichž Echo Rules už letos dokázal dvakrát zvítězit.

17:20 – Cena společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice, a. s. (hdcp IV. k., 1400 m): první oddělení delšího sprintu představí i čtyřletou Cailean, která sice zatím nevyhrála, ale ve všech dosavadních třinácti startech dokázala získat honorář.

17:50 – Cena společnosti TIPA Telekom plus, a. s. (hdcp IV. k., 1400 m): ve druhém oddělení se sejde devět účastníků a mezi nimi letošní první vystoupení absolvuje klisna Pouline, nejúspěšnější kůň loňského seriálu Fitmin Cup.

18:20 – Cena společnosti CZ LOKO, a. s. (hdcp IV. k., 2400 m): v závěrečném handicapu by se premiérové výhry mohl dočkat na vytrvaleckých tratích spolehlivý Portugal.

Conseq Park Velká Chuchle Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Prvňáčky odvezli do školy kladrubáci
Následující: Výstava Koně v akci začíná malou ochutnávkou na Pernštýnské náměstí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Novinky z Velké Chuchle

Chuchle Arena Praha aktuálně pozastavuje předprodej všech typů vstupenek na dostihovou sezónu 2020, a to do odvolání. V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR jsou zrušeny dostihový den 5. dubna a parkurové závody 9.-12. dubna. O dalších opatřeních, v návaznosti na vývoj situace, Vás budeme informovat. Do odvolání platí ...