Home > Zpravodajství > pozvánky > XIII. den metropolitní sezóny: Vyhraje Gräfin poprvé v Praze?

XIII. den metropolitní sezóny: Vyhraje Gräfin poprvé v Praze?

Předposlední měsíc letošní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle zahájí již podesáté Dostihový den společnosti Conseq Investment Management, a. s. Hlavním bodem jeho programu je Velká cena fondů Conseq Invest (II. k., 85 tis. Kč), handicapový dostih pro tříleté a starší koně na nejkratší sprinterské vzdálenosti 1000 metrů. Celkem je na osmi nedělních startovních listinách 85 koní a 24 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Vyhraje Gräfin poprvé v Praze?
Jediným zástupcem tříletého ročníku bude v hlavním nedělním dostihu hnědák Pintoretto (Luka-Vedral, žk. Laube), který má na krátkých tratích dobrou bilanci, v červnovém pražském kilometru finišoval druhý a před měsícem v Karlových Varech získal stejný honorář, když nevyhrál jen těsně, o nos. Osmiletý valach Ediggio (EŽ Praha, ž. Zatloukal) už má na kontě přes čtyři desítky startů a tituly Sprinter roku a Kůň roku českého chovu ze sezóny 2009. Avšak právě od října onoho roku čeká na osmý životní triumf a tady k němu nemá blízko, především kvůli vysoké nesené hmotnosti. Ani první z kvarteta klisen v poli, čtyřletá Gräfin (foto, Hřebčín Křenek, ž. Chaloupka) neponese zrovna málo kil, ale její forma z minulého víkendu, kdy v mosteckém jedničkovém handicapu finišovala blízko třetí, jí dává dobré šance. Vloni skončila čtvrtá v hlavním sezónním sprintu Svatováclavské ceně, nicméně na úplně nejkratší distanci zatím nestartovala. Stejně stará Rabbit Kyllachy (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner) má letounské dispozice, letos zatím běžela pouze dva dostihy čtvrté kategorie, ale oba jistě vyhrála. Vloni počátkem září triumfovala ve trojkovém handicapu, výše se ale zatím neprosadila.

GräfinGräfin

Druhou polovinu startovního pole načíná pětiletá Paleta (Blue Star, žk. Filipová), jež v každé z dosavadních tří sezón kariéry vyhrála jeden dostih, letos s nízkou zátěží naplno zabodovala hned při dubnové premiéře. Druhým z tandemu osmiletých matadorů s bohatou dřívější kariérou je hnědák Another True Story (YOKO, ž. Foret), pětinásobný vítěz z ČR, Rakouska a Slovenska se po roce a půl vrátil k trenéru Zdeno Koplíkovi a ten jej poprvé pošle níže než do první kategorie. Poslední duo startovní listiny tvoří šestiletí kandidáti, valach Bright Sand (BORS Břeclav, ž. Pattinson) do čtyř let také startoval na nejvyšší scéně, předloňský rok vynechal a letos na jaře se vrátil třemi umístěními, včetně čtvrtého místa v bratislavské Ceně Scottish Rifleho. Při posledních dvou vystoupeních se však neumístil a poprvé nastoupí na kratší než mílovou trať. Hnědka Agromerace (Provit, a. s.-Váňová) byla do nedělního testu dohlášená po týden starém třetím místě z bratislavského dostihu amatérských jezdkyň, v červenci však sprinterské schopnosti uplatnila na trojkové úrovni ve Slušovicích, při šestém životním triumfu.
 
Startovní listiny >>zde<<
Sázkové kurzy >>zde<<

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

Další program:

  • 14:00 – Cena OVB Allfinanz (III. k., 1600 m): mezi deseti dvouletými aktéry úvodního dostihu je hned sedm debutantů.
  • 14:30 – Cena fondů Parvest (II. k., 1400 m): ve druhém dostihu pro nejmladší ročník pět z osmi kandidátů již vyhrálo
  • 15:00 – Cena Conseq penzijní společnosti (IV. k., 1200 m): menší sprinterský handicap se čtrnácti koňmi, po tříměsíční pauze se na dráhu vrací rychlá bělka Werze.
  • 16:00 – Cena fondů Franklin Templeton (hdcp III. k., 2400 m): na vytrvalecké trati se mezi deseti soupeři může po více než dvou letech dočkat vítězství Desperado.
  • 16:30 – Cena Swing, a. s. (hdcp IV. k., 2200 m): početně maximálně obsazený handicap se zároveň jeví jako nejvyrovnanější bod celého programu, utká se v něm šestnáct koní.
  • 17:00 – Cena fondů ING (hdcp III. k., 1800 m): z posledních sedmi startů šestkrát druhý Adiutant podnikne proti osmi konkurentům další pokus o premiérový triumf.
  • 17:30 – Memoriál Karla Havelky (hdcp IV. k., 1600 m): v závěrečné míli s deseti účastníky by po pěti umístěních ze stejného počtu letošních startů mohla naplno bodovat klisna Akada.

Nikon Ladies Cup 2012
Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň získal nového generálního partnera. Stala se jím firma Nikon, která mj. věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Soutěž, vypsaná pro držitelky všech licencí (žokejské, jezdecké, amatérské i žákovské) si již získala značnou popularitu a její existence je pro ženy v sedlech další motivací při leckdy nelehké snaze prosadit se v dostizích proti většinové konkurenci mužských soupeřů. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Smlouva s firmou Nikon existenci šampionátu v této podobě také pro rok 2013.

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

Pro děti: jízdy na ponících a „Hříbátka“!
Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti (např. svézt se na tradičním dřevěném kolotoči) a bavit se v krytém dětském koutku „Hříbátka“ situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

„Hříbátka“: soutěže o hračky od Dino Toys!
Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky CONSEQ PARKU. Tradičně probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a patronát nad “Hříbátky” převzalo nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz.

CONSEQ PARK nabízí řadu suvenýrů a upomínkové razítko!
V infocentru (přízemí tribuny – sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí “dostihovou knihovničku”. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, či ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Nabízíme také možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.

Prožijte dostihy jinak, navštivte Derby klub

Derby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu,
pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.
Denní klubové vstupné 600 Kč zahrnuje:
vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program, servírované menu
 
Menu na 2. září:
Ceasar salát s kuřecím masem a krutonky
Grilovaný norský losos s bylinkovými gnochi a špenátem
Višňovo tvarohový koláč s meruňkou
Savignon 2010, Ještěrka zelená, pozdní sběr 1 dcl
Chardonay, Michlovský, pozdní sběr 2008 1 dcl
Portské Tawny 0,04 l
Cena degustačního nápojového menu 180Kč
 
Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU,
nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: zc.el1582769008hcuhc1582769008-akle1582769008v@avo1582769008kinrt1582769008.azer1582769008et1582769008, tel.: 242 447 031.

Předchozí: Derby kvalifikace už má svého vítěze
Následující: Festival koní 2012 míří do Holešova s nádechem slovenštiny
x

Mohlo by vás zajímat

Nečekaný přínos. Divocí koně pomáhají s adaptací krajiny na změny klimatu

Změny klimatu v České republice stále více ovlivňují vývoj krajiny. Pět extrémně suchých let v řadě, které se začaly projevovat od roku 2015, se podepsalo na stavu volné přírody i zemědělských pastvin. Pravidelná pozorování vědců přitom ukázala, že pastviny divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice, ...