Home > Zpravodajství > domácí sport > XIII. den metropolitní sezóny: Zlatý pohár EŽ Praha pro Gejzira

XIII. den metropolitní sezóny: Zlatý pohár EŽ Praha pro Gejzira

Dostihová sezóna v CONSEQ PARKU Velká Chuchle pokračovala první zářijovou neděli, před velice početnou návštěvou, jediným metropolitním programem v roce, jehož vrcholem není rovinový dostih. Na start nejdelšího a nejlépe dotovaného českého testu přes proutěné překážky, 8. ročníku Zlatého poháru EŽ Praha (I. k., 4200 m, 360 tis. Kč) se postavilo deset účastníků.

 

Ilustrační fotografieGejzir v novém rekordu dostihu

Roli favorita nesl již devítinásobný skokanský vítěz Gejzir, stejně jako hrdinka posledních dvou ročníků Velké pardubické Orphee des Blins reprezentant DS Pegas, kterého vedl francouzský žokej, působící v ČR Thomas Boyer. Sedmiletý svěřenec Grega Wroblewskiho svou roli jistě splnil a vyhrál o dvě a čtvrt délky, čímž kouč i stáj v tomto dostihu obhájili loňské vítězství Sokola. Druhé místo z předloňského ročníku zopakoval osmiletý slovenský host So Fantastic (MPL Racing, tr. a ž. Brečka), třetí finišoval jediný čtyřletý účastník, talentovaný Barateus (Stanislav Chudáček, tr. Vocásková, ž. Bartoš), za nímž nejlepší pětici doplnili pětiletý Zeus (Stáj Englicovi, tr. T. Váňa, Man) a jediná klisna na startu, vítězova vrstevnice Greek Wedding (BORS Břeclav, tr. a ž. Kousek).

Gejzir dosáhl jubilejní desáté výhry v překážkových dostizích a v historii Zlatého poháru EŽ Praha, a. s. se jako první dostal pod hranici pěti minut, když jeho nový rekord má hodnotu 4:59,55.

Další dění:

Otevírací Cenu Swing, a. s. (III. k., 1200 m) pro nezvítězivší dvouleté jistě vyhrála počtvrté startující Just Mambo (AUTOOPRAVOVŇA Strnisko, tr. Hlavenka, ž. Murzabayev) a s prvenstvím si na Slovensko odvezla i lukrativní bonus Racing Postu 5000 liber.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Cenou spol. Českomoravská železniční opravna (IV. k., 3300 m) odstartoval desátý ročník podzimního chuchelského seriálu překážkových dostihů o Pohár EŽ Praha a velmi lehce v něm prvního skokanského vítězství při teprve druhém překážkovém vystoupení dosáhl pětiletý valach Rabbit Verglas (Rabbit Trhový Štěpánov, tr. Juránek, V. Verner).

Velmi dramatickou koncovku nabídka Cena spol. Signalbau (hdcp III. k., 1200 m), v níž se nakonec těsně ke třetí kariérní výhře při dvacátém startu prosadil pětiletý Muffin (Stáj Filip, tr. Berthier, ž. Lukášek).

Žokej Tomáš Lukášek opanoval i o půlhodiny později Cenu spol. SOM Velký Osek (II. k., 1400 m) pro dvouleté koně a dosáhl jubilejního 250. životního vítězství, když ke druhému prvenství dovedl na dráze potřetí představeného svěřence úřadujícího českého šampióna rovinových trenérů Allana Petrlíka Rabbit Mountnelsona, jenž zároveň přinesl druhý nedělní zásah i své stáji Rabbit Trhový Štěpánov.

Třetím z favoritů, kteří splnili svou roli, byl v Ceně spol. SUDOP Brno (hdcp III. k., 1800 m) pětiletý Echo Rules (CK Martin Tour), jemuž při jeho třetím letošním a pátém celkovém triumfu ze sedla asistoval jeho kouč, žokej Jiří Chaloupka.

V závěru programu přišly chvíle loňského šampióna českých žokejů Bayurzhana Murzabayeva, který zvítězil v obou odděleních rozděleného dostihu, a propracoval se tak do vedení v průběžném pořadí letošního šampionátu. Cenu spol. Chládek a Tintěra, Pardubice (hdcp IV. k., 1400 m) jistě ovládl s podruhé v životě vítězným pětiletým valachem Lafrancem (Team, tr. Seménka) a v Ceně TIPA TELEKOM Plus (hdcp IV. k., 1400 m) pod jeho vedením zaznamenal druhý plný zásah kariéry tříletý Malý Mořský Princ (EŽ Praha, tr. Votava).

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Jedinou vítěznou jezdkyní se na konci odpoledne stala Kateřina Hlubučková, když se v Ceně spol. CZ LOKO (hdcp IV. k., 2400 m) prosadila s poprvé zvítězivší tříletou klisnou Lilly Bear (Hřebčín Pavlin Dvůr-Picek, tr. Picek).

Conseq Park Velká Chuchle Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Seriál Znamení koně zpátky na televizní obrazovce
Následující: Dostihové závodiště ožilo úspěšnou mezinárodní výstavou Koně v akci a FILM

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...