Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > XVII. den metropolitní sezóny: Sprinter Kendy předčil mílaře

XVII. den metropolitní sezóny: Sprinter Kendy předčil mílaře

Program posledního zářijového odpoledne v CONSEQ PARKU Velká Chuchle nabídl divákům tradičně osm, tentokrát výlučně rovinových, dostihů, z nichž hned dva měly statut nejvyšší kategorie.

Sprinter Kendy předčil mílaře

V mílové 4. Velké ceně BBAG (1600 m, 200 tis. Kč) pro tříleté a starší koně se překvapivě prosadil sprinter Kendy, čtyřletý valach stáje Áďa a Emmča Friedmannovy s žokejem Radkem Koplíkem. Svěřenec Zdena Koplíka po boji o krk zdolal svého preferovanějšího tříletého tréninkového kolegu Almonda Magic (YOKO, ž. Šafář) a připsal si letošní druhý a životní pátý triumf. O délku a čtvrt třetí skončila tříletá Straightwhiskey (Lokotrans, ž. Foret), půl délky za ní pětici uzavřeli zkušení stájoví kolegové Swakopmund (CK Martin Tour, ž. Chaloupka) a favorit Lord Silvano (ž. Rája).
Renny Storm korunoval Šafářův víkend.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

 

V 76. Gerschově memoriálu (1400 m, 130 tis. Kč) pro dvouleté koně korunoval vydařený prodloužený víkend stáje Monika Agro P., trenéra Tomáše Váni a žokeje Šafáře hnědák českého chovu Renny Storm, který získal své třetí životní vítězství a jistě o půl délky odolal finiši sázkové favoritky Beryasky (Hřebčín Křenek, ž. Korečková). Jaromír Šafář vyhrál od pátku do neděle na drahách v Karlových Varech, Brně a Praze celkem pět dostihů a před posledním měsícem sezóny se vrátil do čela průběžného pořadí jezdeckého šampionátu CK Martin Tour Cupu, v němž obhajuje loňské prvenství. Po vítězném debutu bral nyní třetí honorář, o necelou délku zpět, Barateus (Stanislav Chudáček, ž. Rája), délku za ním skončil čtvrtý Rabbit Motivman (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner) a o jednu a půl dále pátý byl Asharon (Stáj Hacur, ž. Zatloukal).

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Další dění:
Kvartet tříletých a starších nezvítězivších koní se na úvod programu střetl v Ceně EBF (III. k., 1200 m) a při tuzemské premiéře lehce splnila roli favoritky tříletá Selina Queen (GM Electronic), v jejímž sedle žokejka Vendula Korečková dosáhla již dvanáctého letošního vítězství a po roce suverénně směřuje k opětovnému zisku prvního místa v soutěži rovinových jezdkyň Nikon Ladies Cup.

Cenu Hippospolu (hdcp IV. k., 1400 m), předposlední díl seriálu dostihů pro žákovské jezdce, jistě získal tříletý valach Cool Whiskey (Nutri Horse-Blažková), on i jeho jezdkyně Marie Trnková získali premiérový životní triumf.
Roli favoritky Ceny Dražebního a dostihového festivalu BBAG (hdcp III. k., 1600 m) jistě o půl délky splnila tříletá Chasinta (Clint-Racing) s žokejem Jaromírem Šafářem, a po třech týdnech od premiérového plného zásahu přidala druhý.

Cena Chovatelského klubu Fitmin (III. k., 1600 m) byla předposledním pokračováním metropolitní série dostihů pro dvouleté koně českého chovu a při třetím startu první výhru jistě získal Lord Beccari (Falun) s  žákem Martinem Laubem, jenž oslavil jubilejní třicáté životní vítězství.

V Ceně Nočního proudu Českého rozhlasu Regina (hdcp IV. k., 1800 m) pokračoval v cestě za ziskem titulu letošního žákovského šampióna Michal Mach, který tříletého spolufavorita Ruby Kinga (Alegres) při jeho čtvrtém startu podruhé dovedl vítězně do cíle, tentokrát po tuhém boji o hlavu, a v tomto roce zaznamenal již šestnáctou výhru.
V závěrečné Ceně Malého pořadí (hdcp III. k., 2400 m) po velkém duelu rozdílem hlavy získal první letošní a třetí životní vítězství čtyřletý valach a sázkový druhý favorit dostihu Shadow Moon (Vabank – jezdecké potřeby), podruhé během nedělního programu vyhrál jeho žokej Radek Koplík.
 
>>Výsledky<<

Předchozí: Splašení koně poničili auta
Následující: V sobotu netušil že startuje, v neděli zvítězil – Martin Matějka vítěz SPČP 2012
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...