Home > Zpravodajství > domácí sport > XVII. den metropolitní sezóny: Sprinter Kendy předčil mílaře

XVII. den metropolitní sezóny: Sprinter Kendy předčil mílaře

Program posledního zářijového odpoledne v CONSEQ PARKU Velká Chuchle nabídl divákům tradičně osm, tentokrát výlučně rovinových, dostihů, z nichž hned dva měly statut nejvyšší kategorie.

Sprinter Kendy předčil mílaře

V mílové 4. Velké ceně BBAG (1600 m, 200 tis. Kč) pro tříleté a starší koně se překvapivě prosadil sprinter Kendy, čtyřletý valach stáje Áďa a Emmča Friedmannovy s žokejem Radkem Koplíkem. Svěřenec Zdena Koplíka po boji o krk zdolal svého preferovanějšího tříletého tréninkového kolegu Almonda Magic (YOKO, ž. Šafář) a připsal si letošní druhý a životní pátý triumf. O délku a čtvrt třetí skončila tříletá Straightwhiskey (Lokotrans, ž. Foret), půl délky za ní pětici uzavřeli zkušení stájoví kolegové Swakopmund (CK Martin Tour, ž. Chaloupka) a favorit Lord Silvano (ž. Rája).
Renny Storm korunoval Šafářův víkend.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

 

V 76. Gerschově memoriálu (1400 m, 130 tis. Kč) pro dvouleté koně korunoval vydařený prodloužený víkend stáje Monika Agro P., trenéra Tomáše Váni a žokeje Šafáře hnědák českého chovu Renny Storm, který získal své třetí životní vítězství a jistě o půl délky odolal finiši sázkové favoritky Beryasky (Hřebčín Křenek, ž. Korečková). Jaromír Šafář vyhrál od pátku do neděle na drahách v Karlových Varech, Brně a Praze celkem pět dostihů a před posledním měsícem sezóny se vrátil do čela průběžného pořadí jezdeckého šampionátu CK Martin Tour Cupu, v němž obhajuje loňské prvenství. Po vítězném debutu bral nyní třetí honorář, o necelou délku zpět, Barateus (Stanislav Chudáček, ž. Rája), délku za ním skončil čtvrtý Rabbit Motivman (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner) a o jednu a půl dále pátý byl Asharon (Stáj Hacur, ž. Zatloukal).

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Další dění:
Kvartet tříletých a starších nezvítězivších koní se na úvod programu střetl v Ceně EBF (III. k., 1200 m) a při tuzemské premiéře lehce splnila roli favoritky tříletá Selina Queen (GM Electronic), v jejímž sedle žokejka Vendula Korečková dosáhla již dvanáctého letošního vítězství a po roce suverénně směřuje k opětovnému zisku prvního místa v soutěži rovinových jezdkyň Nikon Ladies Cup.

Cenu Hippospolu (hdcp IV. k., 1400 m), předposlední díl seriálu dostihů pro žákovské jezdce, jistě získal tříletý valach Cool Whiskey (Nutri Horse-Blažková), on i jeho jezdkyně Marie Trnková získali premiérový životní triumf.
Roli favoritky Ceny Dražebního a dostihového festivalu BBAG (hdcp III. k., 1600 m) jistě o půl délky splnila tříletá Chasinta (Clint-Racing) s žokejem Jaromírem Šafářem, a po třech týdnech od premiérového plného zásahu přidala druhý.

Cena Chovatelského klubu Fitmin (III. k., 1600 m) byla předposledním pokračováním metropolitní série dostihů pro dvouleté koně českého chovu a při třetím startu první výhru jistě získal Lord Beccari (Falun) s  žákem Martinem Laubem, jenž oslavil jubilejní třicáté životní vítězství.

V Ceně Nočního proudu Českého rozhlasu Regina (hdcp IV. k., 1800 m) pokračoval v cestě za ziskem titulu letošního žákovského šampióna Michal Mach, který tříletého spolufavorita Ruby Kinga (Alegres) při jeho čtvrtém startu podruhé dovedl vítězně do cíle, tentokrát po tuhém boji o hlavu, a v tomto roce zaznamenal již šestnáctou výhru.
V závěrečné Ceně Malého pořadí (hdcp III. k., 2400 m) po velkém duelu rozdílem hlavy získal první letošní a třetí životní vítězství čtyřletý valach a sázkový druhý favorit dostihu Shadow Moon (Vabank – jezdecké potřeby), podruhé během nedělního programu vyhrál jeho žokej Radek Koplík.
 
>>Výsledky<<

Předchozí: Splašení koně poničili auta
Následující: V sobotu netušil že startuje, v neděli zvítězil – Martin Matějka vítěz SPČP 2012
x

Mohlo by vás zajímat

Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO

Rada světové památky Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem zasedala v minulých dnech v sídle hřebčína, aby zhodnotila řešení posledních připomínek Výboru pro světové dědictví UNESCO a připravila dokumentaci pro odeslání do sídla této organizace v Paříži. „Projednali jsme mimo jiné nově vypracovaný management plán, což je vlastně ...