Home > Zpravodajství > domácí sport > XVIII. den metropolitní sezóny: Dostihový den LERAM

XVIII. den metropolitní sezóny: Dostihový den LERAM

Letošní dostihová sezóna v CONSEQ PARKU Velká Chuchle zamířila do finiše a termínová listina obsahuje poslední dvě položky. V neděli se, jako osmnáctá kapitola, uskuteční Dostihový den LERAM, jehož vrcholem bude další z dostihů s dlouhou tradicí, 76. LERAM Cena zimního favorita (I. k., 1600 m, 300 tis. Kč), vrchol roku pro „čtyřnohé juniory“, tedy dvouleté koně. Celkem se uskuteční devět dostihů, v nich se představí 94 koní a 28 jezdců a začátek programu je již ve 12 hodin!

Ilustrační fotografie: archiv Conseq Park

Ilustrační fotografie: archiv Conseq Park

Tandem Rabbitu proti sedmi soupeřům

Jméno nedělního hlavního dostihu je odvozeno od faktu, že vítěz se stává „zimním favoritem“ vrcholu příští sezóny, Českého derby. Letos se na jeho start postaví devět adeptů a uchazeči o piedestal jsou především zástupci stáje Rabbit Trhový Štěpánov Rabbit Mountnelson (ž. Chaloupka) a Valmont Ohne (ž. Foret), kteří by úspěchem mohli navázat na oslavy čtvrtečních padesátin svého trenéra, úřadujícího šampióna Allana Petrlíka. Oba již dosáhli výher výše než mezi nezvítězivšími, syn dvojnásobného Gr.1 vítěze Mount Nelsona triumfoval v zářijové 1400m zkoušce jistě o půl délky před vysokým favoritem Aldzarbem, vlastní odchovanec svého majitele a první potomek držitelky titulů Vytrvalec roku a Kůň roku českého chovu 2008 Vadeony se před dvěma měsíci po boji prosadil ve 1200m karlovarské Ceně Masise.

Ze sedmi vesměs nezvítězivších protivníků nejvíc respektu budí valach Sirius Shine (DAR, tr. Koplík, ž. Lukášek), který sice pražskou dráhu okusí poprvé, avšak v dosavadních zahraničních startech v Meranu a Lyonu, které navíc absolvoval právě na mílové trati, si připsal čtvrté a druhé místo.

Čtěte také:  Pražští lvi jdou do semifinále PlayOffs. Nejlepší byli Miami Celtics

Zlepšení výkonu oproti debutu (jedenáctá příčka) lze očekávat od polobratra (stejná matka, jiný otec) dvojnásobného Koně roku, Gr.1 vítěze Shamalgana a excelentního tuzemského mílaře Chardonney Tcheque Taimasse (Ardak Amirkulov, tr. Resulov, ž. Koplík), jedničkovou zkušenost – páté místo ze zářijové bratislavské Velké ceny BBAG – bude moci zúročit Sumatra(Englicovi a Kulhánkovi, tr. T. Váňa, ž. Murzabayev), která v létě stejným výsledkem také zahájila kariéru na domácí dráze v Lysé nad Labem. Na konci minulého měsíce pak ve slovenské metropoli debutoval sedmým místem Amadeon (Stanislav Chudáček, tr. Vocásková, ž. Rája).

Trojice klisen byla přihlášena dodatečně: pátá při premiéře mezi nezvítězivšími skončila dcera trojnásobného vítěze Gr.1 a v sezóně 2007 světově nejvýše hodnoceného koně Mandura a vítězky italské Gr.3 Shot Bless Loop Love (Lokotrans, tr. Kotáb, ž. Verner). Třetí příčkou na domácí dráze v Lysé nad Labem vylepšila matný dojem z kariérní ouvertury dcera trojnásobného Gr.1 vítěze v USA, otce fenomenální Rachel Alexandry Medaglia d’Oro a bronzové z Gr.1 v Irsku Beyond Our Reach Rachel Tiffany (Joly, tr. Blažková, ž. Šafář), kterou doplňuje desátá z debutu, její tréninková kolegyně a druhá akvizice českého chovu, taktéž reprezentující barvy stáje svého chovatele, Hayley (EKOFARMA Rybár, ž. Zatloukal).

Další program:

12:00 – Cena ELEKTRIZACE ŽELEZNIC PRAHA, a.s. (prout. př. III. k., 3300 m): šestičlenné pole závěrečného dílu podzimní překážkové série, v níž mají vítězství na dosah jezdec Vladimír Verner, trenér Petr Juránek a stáj Rabbit Trhový Štěpánov, by v třetí skokanský triumf měla proměnit Sunshine of Gracie.

Čtěte také:  Tým Shangai Swans zvítězil v GCL Super Cupu, obhájci skončili třetí

12:30 – Cena GASTRO-FLIGHT (EBF, III. k., 1200 m): o premiérové vítězství bude usilovat devět dvouletých, nejzkušenějším mezi nimi je syn Koně roku 1999 Ray of Lighta a po porodu do tréninku vrácené dvojkové vítězky Fartiny Fejzbuk.

13:00 – Cena PFP INVESTMENT (hdcp IV. k., 1800 m – I. odd.): první z pěti nedělních handicapů nabízí vyrovnané pole jedenácti koní, měsíc po zranění z pádu se tu na pražskou dráhu vrátí nejlepší žokejka letošní sezóny Martina Havelková.

13:30 – Cena T DESIGN (hdcp IV. k., 1800 m – II. odd.): ve druhé handicapové sestavě by se navzdory nejvyššímu zatížení měli o čelní příčky utkat Roony a Allegro.

14:00 – Cena LYCIANO GROUP (hdcp III. k., 1800 m): velice těsný doběh lze očekávat i ve třetím středotraťařském bodu programu, z jeho dvanácti účastníků osm již letos dokázalo vyhrát.

14:30 – Cena BEST PHARMACY (hdcp II. k., 1600 m): na mílové trati poprvé handicapovou scénu navštíví bronzový z letošní rakouské Velké jarní ceny, účastník Českého derby i St. Leger Castellon.

15:35 – Cena STEJKR (hdcp IV. k., 1400 m): výzvou pro sázející bude i handicapový dlouhý sprint s maximálním počtem šestnácti startujících, s nejnižší zátěží bude o letošní premiérový zisk usilovat nejúspěšnější klisna loňského seriálu Fitmin Cup pro dvouleté koně českého chovu Pouline.

16:05 – Cena WWW.BETINO.CZ (IV. k., 2400 m): v závěrečné vytrvalecké porci mají vyšší šance tříletí, jednou z nich je i Fascinating Hill, která zde bude navazovat na dva týdny suverénní triumf.

Čtěte také:  Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Prodej vstupenek již na rok 2015!

Vážení příznivci! Již byl zahájen prodej celoročních vstupenek na sezónu 2015, až do konce kalendářního roku 2014 s 10% slevou. Tyto vstupenky jsou platné také na poslední dva dostihové dny letošní sezóny!

  • celoroční vstupenka: 900 Kč
  • celoroční vstupenka extra (vstupné + parkování): 1300 Kč
  • celoroční vstupenka “all in one” (vstupné + parkování + Dostihový program): 1800 Kč
  • Klub Patriot / Student (vstupné pro přátele dostihů – osoby od 60 let a studenti do 26 let): 260 Kč

Vstupenky lze zakoupit i ve všední dny mezi 8. a 15. hodinou ve 4. patře tribuny závodiště Velká Chuchle

(paní Šárka Pišnová, tel. 242 447 034), či objednat e-mailem: zc.el1575611670hcuhc1575611670-akle1575611670v@avo1575611670nsip.1575611670akras1575611670

Zde je třeba uvést poštovní adresu pro doručení zálohové faktury a po uhrazení bude vstupenka zaslána poštou.

Cena zimního favorita Conseq Park Metropolitní sezona Velká Chuchle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Městská policie Pardubice má nového koně
Následující: Padne v Mostě sázkový rekord?

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...