Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > XVIII. den metropolitní sezóny: Urbi et Orbi završil sezónní hattrick

XVIII. den metropolitní sezóny: Urbi et Orbi završil sezónní hattrick

Do svého závěrečného měsíce vstoupila letošní metropolitní sezóna v Conseq Parku Velká Chuchle Dostihovým dnem EXPA NAILS, jehož divácky atraktivní program tvořily dva testy nezvítězivších dvouletých a šestice vyrovnaných handicapů.

Ilustrační fotografie: archiv Conseq Park Velká Chuchle

Ilustrační fotografie: archiv Conseq Park Velká Chuchle

Urbi et Orbi završil sezónní hattrick

Do hlavního bodu programu nastoupilo osm uchazečů, favoritem Ceny G-servis Praha (hdcp II. k., 1800 m) byl spolehlivý šestiletý hnědák Trop (ž. Zatloukal, tr. Jelen, Stáj Pěčín – Jelen, 2,7:1), jenž v cíli stačil až na páté místo, nicméně jen délku a půl za vítězem. Tím se díky silnému finálnímu zrychlení nečekaně stal tříletý ryzák Urbi et Orbi (ž. Korečková, tr. Syslová, Jezdecké potřeby Ostrava, 13:1), který poslední starty absolvoval se slušnými výsledky na Moravě a touto výhrou završil, po červnových triumfech v Lysé nad Labem a Slušovicích, sezónní i kariérní hattrick. O půl délky druhá skončila nedávná vítězka z Drážďan Nee l’Amour (Hlubučková, tr. Hlavatý, Stall Negra, 7,8:1), rozdíly krků pak v těsném doběhu dělily třetí Rabbit Emperor (ž. Laube, tr. Juránek, Rabbit Trhový Štěpá nov, 10:1) a čtvrtého Charles Quatrieme (ž. Šafář, tr. Záhorová, DS Dolní Moravice, 3,3:1). Vítězná žokejka Vendula Korečková si 107. vyhraným dostihem v kariéře upevnila pátou pozici v historické tabulce českých žen v sedle.

Další dění:

Velmi překvapivou vítězku měla hned úvodní Cena společnosti Pražské vodovody a kanalizace (EBF III. k., 1800 m) pro nezvítězivší dvouleté, v níž se s kurzem 25:1 po boji prosadila hnědka Lorie (ž. Janáčková-Koplíková, tr. P. Váňová, Bejana), jež v prvních dvou životních startech skončila osmá a jedenáctá.

Čtěte také:  Slunečné počasí a napínavé dostihy do Pardubic za víkend přilákaly 35 tisíc lidí

Následná Cena Expa Nails (Cena Klubu Fitmin, III. k., 1600 m) pro nezvítězivší dvouleté české rodáky představila několik majitelů kvalitních tuzemských původů a právě nositelka jednoho z nich, dcera vítězky Oaks 2009 Rabbit Zamindar Zamiranda (Demo, tr. Juránek, Rabbit Trhový Štěpánov, 7,8:1) dokázala při celoživotním debutu lehce zvítězit.

V prvním z půltuctu handicapů pátý kariérní triumf vybojovala sedmiletá hnědka Allanis (tr. Zobal, Luka-Vedral, 5,5:1) a jejímu jezdci Ondřeji Velkovi po Ceně společnosti D & Z vodovody a kanalizace (hdcp IV. k., 1600 m) chybějí už jen poslední tři výhry ke zisku rovinového žokejského titulu.

Prvním vítězným hřebcem v rámci dne se stal jediný tříletý aktér Ceny Hotelu Relax (hdcp IV. k., 1200 m) Monte Christo (CK Martin Tour, 4:1), kterého k premiérovému plnému zásahu kariéry dovedl jeho trenér, žokej Jiří Chaloupka.

V další sprinterské položce programu se po dvou letech dočkal páté životní výhry spolufavorizovaný šestiletý bílý valach Hyacint (Hlubučková, tr. Seménka, Team, 3:1), který v koncovce Ceny společnosti KomTes Chrudim (hdcp III. k., 1200 m) jistě uhájil výhru stylem start-cíl.

Čtvrtý plný zásah kariéry pak v Ceně EPLcond by Komunální technika (hdcp V. k., 1800 m) zaznamenala sedmiletá ryzka Stáje KUFR Sun for Life (tr. Drlík, 5:1), její jezdkyně Gabriela Zívalová dosáhla druhého životního vítězství, přičemž toho premiérového dosáhla před rokem v sedle stejné klisny.

Čtěte také:  Sobotní vrcholy ozdobí zajímavá společnost

Přívlastku nezvítězivší se v závěrečné Ceně KSF by IDS Praha (hdcp III. k., 2400 m) zbavila čtyřletá Izynka (6:1), kterou pro jejího trenéra, majitele a chovatele v jedné osobě Pavla Vrbu odjel dvojnásobný a úřadující žokej-šampión, suverénní i v letošním žebříčku Bauyržan Murzabajev.

Conseq Park dostihy Metropolitní sezona Velká Chuchle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Paradrezurní mistrovské tituly za rok 2015 rozdány
Následující: Jezdeckou sezonu zakončilo na Suché nejen oblastní mistrovství

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Sobotní vrcholy ozdobí zajímavá společnost

Téměř čtvrtstoletí dlouhou historii mají sobotní dostihy před Velkou pardubickou. V současné době už se hovoří o překážkovém festivalu při Velké pardubické, neboť sobotní rovinový program nahradily překážky a servírují se tři dostihy nejvyšší kategorie. První dostih festivalu startuje v sobotu 13. října 2018 v poledne a jako první se z elity představí tříletí ...