Home > Zpravodajství > domácí sport > Za klasikou do Varů: Vrcholem čtvrtého mítinku bude OAKS a tradiční Lázeňská míle

Za klasikou do Varů: Vrcholem čtvrtého mítinku bude OAKS a tradiční Lázeňská míle

V neděli na Hipodromu Holoubek čeká pro všechny milovníky rychlých koní čtvrtý dostihový mítink tvořený osmi dostihy. Příjemnou zprávou také je, že v neděli bude obnoven sázkový provoz.

Hlavním bodem programu bude 74. OAKS HOLDINGU RABBIT CZ (Listed, 2.400m). Čtvrtá klasická zkouška aktuální sezóny je přístupná pouze tříletým klisnám.

Po stopách loňské vítězky Dylanky se vydá hned trio jejích tréninkových kolegyní s reálnými šancemi na úspěch –  vítězka Jarní ceny klisen Gold Memory (M.Hrouda), účastnice Českého derby a druhá z loňské Ceny Masise Tularka (ž.J.Verner) i premiantka loňské Simsonovy ceny a třetí z Ceny zimní královny Falcon Baby (ž.D.Liška).

Tularka a Falcon Baby

Do okruhu největších favoritek patří vítězka slovenské Ceny trojročních klisen a sedmá z Českého derby Nikeandnemesis (ž.Z.Šmida).

Loňská vítězka karlovarské Ceny zimní královny Dark Absolu (N.Petrlík) letos vyběhla třikrát v nejvyšší kategorii a dobře se umístila v české i slovenské Jarní ceně klisen.

Dark Absolu, loňská Zimní královna, nebude chybět na startu Oaks

Pozornost si zasluhuje Lady Rosenburg (A.Florian), která s jedničkovými dostihy i díky druhým místům z Ceny tříletých klisen a loňské slovenské Ceny zimní královny potřebné zkušenosti má.

Nejvýznamnější test určený tříletým klisnám má šanci s pomocí bělky Moon Shot popáté ovládnout Jan Rája.

Moon Shot

Boruvce (ž.M.Havelková) se na zdejší dráze daří, což ukázala před třemi týdny ve dvoukilometrovém dostihu třetí kategorie.

Boruvka

Potrápit favoritky by mohly klisny, které předvádí výrazné výkonnostní vzestupy a z nižších kategorií se úspěšně začlenily do jedničkové společnosti. Potvrdí Ile Jones (ž.J.Chaloupka), že její triumf v červnové Ceně tříletých klisen nebyl náhodný? Jak si poradí podobně talentovaná Fable (ž.M.Laube) kromě soupeřek také s prodloužením distance? Vyčlení se z kategorie nezvítězivších Touch Of Australia (ž.V.Korečková)? Jaký výkon podá dosud nevýrazná Motivator Lady (S.Laubeová)?

Motivator Lady

Odpovědi na většinu otázek se dozvíme krátce po šestnácté hodině.

Čtěte také:  Pardubické závodiště získalo silného partnera pro letošní sezónu

Druhým vrcholem odpoledne bude tradiční Lázeňská míle. Její historie sahá do třicátých let minulého století a stále si drží punc kvality, třebaže je vypsán jako dostih II. kategorie. Na startu 31. ročníku uvidíme mimo jiných loni druhého Master Of Golda (ž.Z.Šmida), vítěze Velké jarní ceny Sagara (A.Florian), desetiletého veterána a milovníka karlovarské dráhy Hidden Flama (ž.J.Chaloupka), jedinou klisnu v poli Inwianku (ž.J.Rája) nebo výkonnostně rostoucího Torque Powera (ž.R.Koplík) či Be Chica (ž.D.Liška).

 Program:

14.00 Cena DUX JOSEF CHEJN s.r.o. (IV.kat., 1.400m)

14.30 Cena MYDLÁŘKY BENEŠOV (III.kat.,1.400m, dvouletí)

15.00 Cena JATKY ČESKÝ BROD a.s. (III.kat.,2.000m)

15.30 31. Lázeňská míle MIKROPu ČEBÍN a.s. (II.kat.,1.600m)

16.00 74. OAKS HOLDINGU RABBIT CZ (Listed,2.400m, 3leté klisny)

16.30 Cena RENOMIA AGRO (steeplechase, III.kat.,3.700m)

17.00 Cena PRIMO Josef Chejn s.r.o. (IV.kat.,2.000m)

17.30 Cena DZS Struhařov a.s. – Memoriál Miroslava Kocourka (V.kat.,1.600m)

Text a foto: Marcela Kozová

dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Lázeňská míle OAKS
Předchozí: Pardubický kraj plánuje v okolí Kladrub výrazné investice přesahující 200 milionů korun
Následující: Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Zahajovací dostihový den se v tradičním termínu neuskuteční

Aktuální vývoj epidemiologické situace v České republice stojí za změnami v termínové listině českých dostihových závodišť. Změny se dotknou i Pardubic. Úvodní Zahajovací dostihový den se v plánovaném tradičním termínu 8. května NEUSKUTEČNÍ. Přesto jsou přípravy na dostihovou sezonu v plném proudu. „Pracujeme s několika variantami průběhu sportovní sezony na ...