Home > Zpravodajství > informujeme vás > Za koně nezaplatila a ještě je prodala dál

Za koně nezaplatila a ještě je prodala dál

 

Obvinění ze spáchání trestného činu podvodu si v těchto dnech vyslechla devětatřicetiletá žena z Prahy, která podvedla chovatele koní z Uherskohradišťska. Třiatřicetiletý muž se v létě loňského roku rozhodl, že prodá dvě klisny. Vyvěsil inzerát a přihlásila se chovatelka z Prahy, která měla o koně eminentní zájem.

 Chovatel ze Slovácka se nabídl, že koně do Prahy dopraví, což taky udělal. Nová majitelka koní mu zaplatila za dopravu s tím, že 60 tisíc korun za koně bude splácet pravidelně každý měsíc v dohodnuté výši. Chovatel se ovšem nedočkal ani jedné splátky. Když žena neplatila, nabízela se varianta vrácení koní. To už ovšem nebylo tak jednoduché. Podvodnice totiž koně po čtrnácti dnech od převzetí prodala dalším lidem. Sice pod cenou, ale rychle. Potřebovala urgentně peníze, protože byla v dluzích, které musela splácet, aby se vyhnula exekuci. Tedy v době, kdy slibovala chovateli ze Slovácka, že bude za koně posílat peníze, dobře věděla, že nebude schopná hradit nic.

Chovateli nezbylo, než vše oznámit na policii. Uherskohradišťští kriminalisté, kteří detailně zjistili, za jakých okolností a finančních poměrů se celá událost odehrála, sdělili v těchto dnech devětatřicetileté ženě obvinění ze spáchání trestného činu podvodu, za který zákon ukládá až pět let vězení.

Zdroj: Policie ČR

 

 

 

Čtěte také:  Rada světové památky v Kladrubech nad Labem potvrdila plnění úkolů z centrály UNESCO
krádež koně
Předchozí: Na vozatajské závody do Zduchovic
Následující: Jump Tour před finále na Jezdeckém festivalu
x

Mohlo by vás zajímat

Během noci ukradl z pastviny koně a poté usmrtil, zřejmě pro maso

Protivínští policisté řeší od dnešního dopoledne velmi ohavný případ usmrceného koně. Podle doposud zjištěných skutečností kdosi během noci koně odcizil z pastviny u obce Štětice, dnes ráno nalezl svědek zvíře přibližně půl kilometru od ohrady u odbočky na obec Humňany usmrcené. Policisté dokumentují a shromažďují všechny poznatky k případu a pracují i s verzí, ...