Home > Zpravodajství > informujeme vás > Začalo natáčení seriálu Znamení koně II

Začalo natáčení seriálu Znamení koně II

Seriál z prostředí koňských farem, který odvysílala Česká televize v roce 2011, bude mít pokračování. Natáčení nových 13 dílů Znamení koně s podtitulem Druhá sezóna začalo právě v těchto dnech na Zlínsku. V režii Milana Cieslara se v hlavních rolích opět představí Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Tereza Voříšková, Igor Bareš nebo Boleslav Polívka. Do děje ale vstoupí i nové postavy.

Příběhy z farem rodin Horových a Kalinových si při premiérovém vysílání první řady seriálu získaly velký divácký ohlas. Rozhodnutí o natáčení nových dílů proto na sebe nenechalo dlouho čekat. „Je to náročný projekt, ale těším se na něj,“ říká režisér Milan Cieslar a dodává: „Vracíme se k práci, kterou jsme dělali moc rádi. Pokračování osudů našich hrdinů se v dalších dílech zajímavě vyvíjí a divák se má na co těšit.“ Seriál vzniká ve Filmových ateliérech Zlín. Producentem rozsáhlého projektu je, stejně jako u původních třinácti dílů, Televizní studio Brno České televize, Tvůrčí producentská skupina Davida Ziegelbauera.

Znameni koneRežisér Milan Cieslar s hercem Igorem Barešem.

Seriál diváky opět zavádí do prostředí farem, kde jdou ruku v ruce s lidskými osudy i příběhy koní. Zejména kobylky Blue Mystery, která se po zranění už nikdy neměla vrátit na závodní dráhu, ale také plemeníka Falstaffa, od kterého si všichni hodně slibují. „Novými příběhy se opět prolínají složité mezilidské vztahy, dramatickou linkou, nesoucí napětí, je boj o zachování existence koňské farmy na sv. Hubertu,“ odkrývá příběhy Znamení koně II kreativní producent ČT David Ziegelbauer. Autory scénářů jsou Roman Kopřivík, Magdalena Turnovská, Marcela Kopecká a Miroslav Oščatka.

V nových dílech se diváci kromě Vilmy Cibulkové, Terezy Voříškové, Richarda Krajča, Igora Bareše a Boleslava Polívky opět setkají s Vandou Károlyi, Valérií Zawadskou, Oldřichem Navrátilem, Karlem Dobrým, nově ale také s Ondřejem Vetchým, Miroslavem Donutilem a jeho synem Martinem nebo Janem Zadražilem.

Natáčení nových dílů je rozděleno do několika etap a potrvá do jara 2014.

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa
Předchozí: Svatováclavská cena zimní královny s porážkou favoritky
Následující: XIII. den metropolitní sezony: Buonarrotiho premiérový triumf
x

Mohlo by vás zajímat

Tiumen byl postřelen

Trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen si již několik let užíval dostihový důchod v Domově pro koně v Leštině na Táborsku. Až do začátku prosince, kdy ho neznámý člověk střelil do krku. Informaci dnes zveřejnil deník Blesk. Svého svěřence našla na pastvině Patricie Pitříková, která se spolu se svým partnerem stará celkem o ...