Home > Zpravodajství > informujeme vás > Začíná bohatá jezdecká sezona 2015 na ČT Sport

Začíná bohatá jezdecká sezona 2015 na ČT Sport

Ještě před pěti lety bylo standardem, že se jezdectví na obrazovkách České televize objevovalo zhruba 10krát ročně. Od té doby počet pořadů vzrostl o více jak 500 %. Jezdecká sezona 2015 totiž opět nabídne přes 50 pořadů věnovaných tomuto sportu!

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Přelomovým rokem byl rok 2011, kdy se díky vstupu generálního partnera do Českého skokového poháru rozšířil počet televizních pořadů na ČT Sport z původních deseti na dvacet jedna. Poprvé totiž byla odvysílána všechna kola této domácí parkurové extraligy. V dalších letech postupně přibývaly další závody. Absolutně rekordním pak byl rok 2014, kdy bylo k vidění na ČT Sport přes 60 televizních pořadů z jezdetví. Nutno však podotknout, že to bylo především díky 16denní sérii sestřihů ze Světových jezdeckých her v Normandii.

Ačkoliv vše nasvědčovalo tomu, že rok 2014 již nelze překonat, možná se to podaří již v roce 2015. Vše bude záležet na tom, zda se České jezdecké federaci podaří získat pro Českou televizi vysílací práva z mistrovství Evropy v Cáchách. „Náklady s tím spojené by musela hradit z velké části samotná Česká jezdecká federace. Se sponzorským krytím se částečně počítá v případě výjezdu televizního štábu, který by mapoval účast českých jezdců. Postprodukci natočených materiálů by zajišťovala pro změnu Česká televize. Vše je však v tuto chvíli stále v jednání, a nelze s jistotou říci, zda se vysílání z mistrovství Evropy podaří zajistit,“ uvedl PR manažer České jezdecké federace Josef Malinovský.

Čtěte také:  Parkurové týmy pro GCL 2020: Prague Lions mají dva nové jezdce

I bez série pořadů z Cách však bude jezdecká sezona 2015 na obrazovkách ČT Sport velmi bohatá. K vidění bude bezmála 50 závodů z domácích i zahraničních kolbišť. „Česká jezdecká federace finančně zastřešuje výrobu 11 pořadů. Dalších 12 zajišťuje Asociace Český skokový pohár. Dvě desítky pořadů pak produkuje ve spolupráci s pořadateli jednotlivých sportovních mítinků společnost Equinet a chybět by nemělo ani několik sestřihů z vytrvalostních závodů, o něž se již několik let zasluhují manželé Litovovi,“ shrnul Josef Malinovský.

První pořady odvysílá ČT Sport již ve středu 4. února. Jednat se bude v první řadě o 10minutovou reportáž z úvodního kola zimního Jezdeckého poháru spřežení v Hradištku u Sadské. Právě uvedený zimní seriál bude premiérově zaznamenáván při všech kolech, vč. velkého vrcholu během Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem.

První únorovou středu televizní diváci uvidí také 45minutový záznam z průběhu galavečera České jezdecké federace. Premiéra je naplánována na 17.00 hodin a dá se říci, že to bude jeden z mála pořadů, které jsou zařazeny mimo nový tradiční čas. „Česká televize se s Českou jezdeckou federací domluvila na pravidelných termínech vysílání pořadů z jezdeckého sportu. Pevným vysílacím časem bude středa v 12.50 hodin – tedy ihned po skončení poledních sportovních zpráv, které mají zvýšenou sledovanost i díky skutečnosti, že jsou od 12.25 hodin částečně vysílány hned na třech programech – ČT1, ČT24 a ČT Sport. Sportovní fanoušci pak často přepínají na sportovní kanál, kde po půl jedné tyto zprávy pokračují,“ upřesňuje Josef Malinovský. Středapřed 13. hodinou však nebude jediný pravidelný čas, kdy budou fanoušci jezdectví usedat k televizním obrazovkám. Druhé vysílání jezdeckého bloku bude vždy v sobotu (příp. v neděli) mezi 9. a 12. hodinou. Případné další reprízy bude ČT Sport zařazovat dle volného vysílacího prostoru – zpravidla v nočních hodinách.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Ve spojitosti s novým vysílacím plánem jezdectví přichází i další zásadní novinka. Tou je úprava délky jednotlivých pořadů. V minulosti vybrané sestřihy měly stopáž až 90 minut, což od roku 2015 již bude absolutní výjimkou. Většina záznamů nebude trvat déle jak 30 minut a nejdůležitější sportovní akce budou mít vymezenu celou hodinu. Standardně se ovšem do hodinového bloku vejdou dva a mnohdy i tři pořady. „Někdo možná může uvedené skutečnosti vnímat jako omezení vysílacího prostoru pro jezdectví. Ve skutečnosti však ve většině případů půjde o koncentraci atraktivních momentů, čímž pořady získají větší atraktivitu a informační sled. Navíc je zde lepší prostor pro zařazování neplánovaných repríz v případě zkrácení některých přímých přenosů,“ informuje Josef Malinovský.

A právě přímých přenosů se týká poslední velká novinka předjednaná pro rok 2015. V televizním vysílání by se měla živě vysílat pouze Grand Prix při J&T Banka CSI3*W Olomouc, ale v plánu je zařazování živých přenosů přes internet na www.ctsport.cz z mnoha dalších jezdeckých závodů – v čele s Českým skokovým pohárem. Fanoušci jezdectví se tedy mají u televizních obrazovek v roce 2015 opravdu na co těšit!

ČJF Koně v TV
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Žebříček pony pro všechny nebo jen pro vybrané?
Následující: Seminář a setkání chovatelů a příznivců starokladrubských koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Aleš Opatrný se stal parkurovým jezdcem roku 2019, Anna Kellnerová uspěla v kategorii do 25 let a skokovým koněm roku je Caleri Zuzany Zelinkové. Při galavečeru České jezdecké federace byli v sobotu večer oceněni zástupci všech jezdeckých disciplín. Poslední lednová sobota patřila slavnostnímu vyhodnocení nejlepších jezdců a koní roku 2019, ...