Home > Zpravodajství > domácí sport > Zahajovací dostihový den se v tradičním termínu neuskuteční

Zahajovací dostihový den se v tradičním termínu neuskuteční

Aktuální vývoj epidemiologické situace v České republice stojí za změnami v termínové listině českých dostihových závodišť. Změny se dotknou i Pardubic. Úvodní Zahajovací dostihový den se v plánovaném tradičním termínu 8. května NEUSKUTEČNÍ. Přesto jsou přípravy na dostihovou sezonu v plném proudu.

Dostihová sezona v Pardubicích musí odložit svůj start. Ilustrační foto: Sandra Schulzová

„Pracujeme s několika variantami průběhu sportovní sezony na Pardubickém závodišti. Prioritou pro nás je dostihový provoz a jsme připraveni během roku uspořádat všechny plánované mítinky. V našem kalendáři jsme si již rezervovali dostatek náhradních termínů. S Jockey Clubem ČR jako nejvyšší dostihovou autoritou průběžné jednáme o řešení situace a společně hledáme nejvhodnější východisko,“ řekl ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller s tím, že dostihy bez diváků si pořadatelé pardubických dostihů umí na začátku sezony představit. Z dlouhodobého hlediska je ale taková situace neudržitelná. „Dostihy jsou o emocích, o setkávání lidí. Dáváme proto přednost mítinkům s diváckou kulisou, jsme připraveni běhat v náhradních termínech a sezonu třeba i prodloužit až do listopadu,“ dodal Müller.

V Pardubicích je na letošní sezonu naplánováno celkem 12 dostihových dnů včetně novinky v podobě pátečních podvečerních mítinků s rovinovými dostihy. Vrcholem bude říjnová jubilejní 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou, které bude předcházet čtyřdílný seriál kvalifikací.

Tisková zpráva

Čtěte také:  Ignacius Reilly vítězem Velké dubnové ceny
Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice Pardubické závodiště
Předchozí: Český skokový pohár se chystá na svou devatenáctou sezonu
Následující: Do záchrany divokých koní z milovické rezervace se zapojilo Německo, odjely tam dvě klisny

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Překážková sezona v Pardubicích pravděpodobně až v letních měsících

Překážková sezona v Pardubicích začne později než se původně předpokládalo. Aktuálně nastavená pravidla pořádání sportovních akcí totiž organizaci mítinku v podmínkách Pardubického závodiště neumožňují. Dostihový spolek a.s. navíc usiluje o možnost pořádat dostihové dny za účasti alespoň omezeného počtu diváků. Dostihová sezona měla v Pardubicích začít v tradičním termínu 8. ...