Home > Zpravodajství > informujeme vás > Zahraniční výjezdy českých jezdců v prosinci 2014

Zahraniční výjezdy českých jezdců v prosinci 2014

Poslední měsíc roku 2014 bude ve znamení několika zahraničních výjezdů skokových a voltižních jezdců. Největší událostí bude z českého pohledu účast Lukáše Kloudy na Světovém poháru v Salzburgu a CSI4* na témže místě s trojnásobnou českou účastí.

CJF_tiskova_informace_2014_75_JDWT_skoky_Foto_Katerina_Navojova

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Nejtěžších soutěží se v rámci zmíněného velkého jezdeckého mýtinku pořádaného ve dnech 11. – 14. prosince bude účastnit Zuzana Zelinková. Ta bude sedlat svého aktuálně nejlepšího koně Calerii II, společně s ním také Filicitu. Dále se za Českou republiku představí dvě účastnice letošního mistrovství Evropy, juniorka Adéla Půlpánová a na dětské CSICh dostala pozvání Sofie Najmanová.

Dalším důležitým výjezdem bude CSI3*-W Poznaň, tedy první zastávka Cavaliada Tour, v jejímž v loňském ročníku zvítězil náš reprezentant Aleš Opatrný. Ten si nenechá ujít ani úvodní letošní kolo v Poznani konané ve dnech 5. až 7. prosince a o co nejlepší výsledky se bude snažit v sedle koní Acovaro, Curley Sue, Zandiro, resp. v soutěžích kategorie  CSIYH s Quintou. Doplní ho ještě mistr České republiky Jiří Hruška s Aristem Z a Acorádií, ale také úřadující mistryně mladých jezdců, ještě juniorka Anna Kellnerová. Společně s touto českou ekipou při CSI1* odstartuje Lucie Anovčínová. Ve skocích se ještě ve dvou termínech vydá na CSI Lada Šobichová – nejprve to bude 11. až 14. prosince Roosendaal a koncem měsíce, ve dnech 26. až 30. prosince Mechelen.

Čtěte také:  Přípravy na Prague PlayOffs vrcholí

Jak již bylo uvedeno, o body ve voltižním Světovém poháru bude Lukáš Klouda s Landarem bojovat při CVI-W v Salzburgu. Tato část světové série je již třetím kolem sezony 2014/2015. Druhé kolo probíhá právě v těchto dnech v Paříži. Další informace hledejte na www.cjf.cz a www.fei.org.

Aleš Opatrný ČJF Lukáš Klouda skoky Voltiž Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Záznam semináře ČJF k on-line systému přihlašování
Následující: Japan Cup: Filip Minařík a Ivanhowe na šestém místě

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Zimní jezdecký pohár ČJF přichází s novinkami. Pojede se již posedmé

První krok k tomu, aby se uskutečnil další ročník tradiční série Zimního jezdeckého poháru ČJF byl učiněn. Výkonný výbor ČJF schválil jeho pravidla i s novinkami v bodování účastníků. Pohárové závody odstartují 1. února vozatajským kolem v Hradištku. Výkonný výbor České jezdecké federace schválil na svém listopadovém zasedání pravidla pro ...