Home > Zpravodajství > informujeme vás > Zahraniční výjezdy českých jezdců v prosinci 2014

Zahraniční výjezdy českých jezdců v prosinci 2014

Poslední měsíc roku 2014 bude ve znamení několika zahraničních výjezdů skokových a voltižních jezdců. Největší událostí bude z českého pohledu účast Lukáše Kloudy na Světovém poháru v Salzburgu a CSI4* na témže místě s trojnásobnou českou účastí.

CJF_tiskova_informace_2014_75_JDWT_skoky_Foto_Katerina_Navojova

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Nejtěžších soutěží se v rámci zmíněného velkého jezdeckého mýtinku pořádaného ve dnech 11. – 14. prosince bude účastnit Zuzana Zelinková. Ta bude sedlat svého aktuálně nejlepšího koně Calerii II, společně s ním také Filicitu. Dále se za Českou republiku představí dvě účastnice letošního mistrovství Evropy, juniorka Adéla Půlpánová a na dětské CSICh dostala pozvání Sofie Najmanová.

Dalším důležitým výjezdem bude CSI3*-W Poznaň, tedy první zastávka Cavaliada Tour, v jejímž v loňském ročníku zvítězil náš reprezentant Aleš Opatrný. Ten si nenechá ujít ani úvodní letošní kolo v Poznani konané ve dnech 5. až 7. prosince a o co nejlepší výsledky se bude snažit v sedle koní Acovaro, Curley Sue, Zandiro, resp. v soutěžích kategorie  CSIYH s Quintou. Doplní ho ještě mistr České republiky Jiří Hruška s Aristem Z a Acorádií, ale také úřadující mistryně mladých jezdců, ještě juniorka Anna Kellnerová. Společně s touto českou ekipou při CSI1* odstartuje Lucie Anovčínová. Ve skocích se ještě ve dvou termínech vydá na CSI Lada Šobichová – nejprve to bude 11. až 14. prosince Roosendaal a koncem měsíce, ve dnech 26. až 30. prosince Mechelen.

Čtěte také:  Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen

Jak již bylo uvedeno, o body ve voltižním Světovém poháru bude Lukáš Klouda s Landarem bojovat při CVI-W v Salzburgu. Tato část světové série je již třetím kolem sezony 2014/2015. Druhé kolo probíhá právě v těchto dnech v Paříži. Další informace hledejte na www.cjf.cz a www.fei.org.

Aleš Opatrný ČJF Lukáš Klouda skoky Voltiž Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Záznam semináře ČJF k on-line systému přihlašování
Následující: Japan Cup: Filip Minařík a Ivanhowe na šestém místě

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...