Home > Zpravodajství > domácí sport > Září přinese napínavá jezdecká klání doma i v zahraničí

Září přinese napínavá jezdecká klání doma i v zahraničí

Devátý měsíc je spjat na domácích kolbištích nejen s finálovými závody Českého skokového a drezurního poháru. Uskuteční se celkem sedm mistrovství České republiky. Mladí koně vyrazí mj. na finále KMK do Zduchovic a Borové.

Velmi plný program zářijového týdne přinese jako první právě finále Kritérií mladých koní v disciplínách skoky a drezura. To se uskuteční ve dnech 5. – 7. září ve středočeských Zduchovicích s bohatě doplněným doprovodným programem.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Neděle je zároveň den, kdy vyvrcholí dění na Světových jezdeckých hrách v Normandii, kde má Česká republika bohaté zastoupení. Od osmi hodin proběhne závěrečná zkouška vozatajců a od 15 hodin se utkají nejlepší skokoví jezdci ve finále. Kritéria pro mladé koně se tento měsíc uskuteční i ve všestrannosti. Finále přinese Borová ve dnech 12. – 14. září.

Mladí koně budou mít svůj vrchol také v zahraničí, neboť se koná světový šampionát mladých koní v Lanakenu. V Belgii bude mít Česká republika zastoupení pěti-, šesti- i sedmiletých koní. V nejmladším ročníku bude sedlat koně Econtifino a Empire Karel Polák, Paris povede Rudolf Doležal. Tento jezdec bude mít koně i v sedmiletém ročníku, a to Carla Blue. Ondřej Zvára se představí se sedmiletým Quimerem-M. Chybět nemůže ani výborný jezdec nejen mladých koní Kamil Papoušek a jeho svěřenci sedmiletý Centisimo a o rok mladší Flying. V rámci zahraničních výjezdů se čeští skokani představí ještě na CSI2* Ising, CSI2* Lausanne či CSI3* v Zandhovenu.

Čtěte také:  Premiéra Global Champions v New Yorku. Diváci do arény poplují po řece

Velkou událostí však bude i domácí dění v podobě finále třináctého ročníku Českého skokového poháru. Dlouhé hořovické závody ve dnech 24. – 28. září vyvrcholí nedělními finále Equiservis Amateur Tour, Czech Junior Cup a především finálovou čtyřkou nejlepších jezdců, kteří si mezi sebou vystřídají své koně.  O složení napoví i opavské kolo konané v Olomouci ve dnech 12. – 14. září, po němž se již budou všechny zraky ubírat právě do Hořovic. Svůj závěr bude mít také Český drezurní pohár, a to konkrétně ve dnech 19. – 21. září v Brně na Panské líše.

Závodit se bude nejednou o mistrovské kovy. Ve všestrannosti se nejprve dočkají medailí veteráni a družstva v Brně na Panské líše (5. – 7. 9.), poté přijdou na řadu junioři a mladí jezdci v Borové (19. – 21. 9.) a o týden později se o první místa utkají senioři, děti a jezdci na pony v Humpolci. Dále se bude závodit v reiningu (Kozlovice), v paravoltiži (Praha Orion-Modřany), ve voltiži (Albertovec) a vytrvalosti pro kategorie junioři a mladí jezdci (Těšánky). O všech republikových šampionátech najdete podrobnější informace na www.cjf.cz.

Dokonce o evropské mistrovské tituly se pojede v Izsak ve dnech 24. – 28. září, a to v disciplíně spřežení – kategorii jednospřeží. Nominativní přihlášku odeslal Jiří Kříž (Castila-22), Jaroslav Petřek (Lullymore), Tomáš Barták (Generale Ramata L-7) a Markéta Jelínková (Lin). Do zahraničí se dále chystají reprezentanti v drezuře a všestrannosti. Pro jezdce všestranné způsobilosti jsou lákavé závody CIC Strzegom do úrovně dvou hvězd, kde je nahlášeno mnoho českých dvojic. Mezi nimi i Jaroslav Hatla, Miloslav Příhoda či Iva Baďurová. Koncem měsíce vyjedou i drezurní jezdci na CDI Fot, a to v čele s mistrem ČR Fabriziem Sigismondi s koňmi Apropos a Trevis Jospo, dále se bude prezentovat Adéla Neumannová, Ema Jančářová a z mladších jezdců Sofie Brodová a Patrície Grádlová.

ČJF drezura KMK skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Kladrubské Polabí by se mohlo stát podobným lákadlem, jako Lednicko-Valtický areál
Následující: Na Panské líše o medaile ve všestrannosti družstev

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...