Home > Zpravodajství > domácí sport > Zářijová finále seriálů a zahraniční starty jezdců

Zářijová finále seriálů a zahraniční starty jezdců

Září bude ve znamení nejen třech jezdeckých mistrovství České republiky a finálových klání seriálů Kritéria mladých koní, Český skokový pohár a Český drezurní pohár. České skokové družstvo bude bojovat o finálovou účast v Barceloně a konají se také dvě mistrovství Evropy.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Celkem se uskuteční troje mistrovství České republiky, přičemž dvě v disciplíně všestrannost. V rámci prvního zářijového víkendu od 4. do 6. září budou v Brně na Panské líše bojovat o mistrovské medaile děti, junioři a veteráni. O 14 dní později je připraven republikový šampionát pro seniory, mladé jezdce a jezdce pony. Proběhne ve dnech 18. až 20. září na jihočeské Borové u Chvalšin. Ve stejném termínu utkají vozatajové na svém mistrovství v Bolehošti-Lipinách.

Důležitou domácí akcí je také finále Kritéria mladých koní, které ve skocích a v drezuře konají od 4. do 6. září ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou. A finále čekají i na další dva seriály, Český skokový pohár a Český drezurní pohár. V rámci Českého skokového poháru se nejlepší čeští jezdci potkají ještě ve dnech 9. – 13. září ve středočeských Hořovicích a poté se již vše bude chystat na finále v olomouckém Equine Sport Centru. To je přichystáno na termín 24. až 27. září. Naopak na Český drezurní pohár čeká již jen finále, které se přesunulo z Ptýrova do Martinic u Březnice. Závěrečné závody letošního ročníku proběhne od 18. do 20. září.

Čtěte také:  No Time To Lose se vrací, ve třetí kvalifikaci vyzve Ange Guardiana

Velká pozornost bude v rámci mezinárodních kolbišť směřovat na CSIO3* v italském Arezzu, kde se český tým představí ve dnech 2. – 6. září během posledního Poháru národů 2015, v němž může sbírat body do žebříčku. V případě umístění mezi nejlepšími by si mohlo naše družstvo zajistit i postup do barcelonského finále.  Za Českou republiku v Arezzu nastoupí úspěšné složení z Lince a Budapešti, tedy Zuzana Zelinková, Emma Augier de Moussac, Ondřej Zvára a Aleš Opatrný.

Taktéž pokračuje cesta za olympijskou kvalifikací jednotlivců. Jaroslav Hatla odstartuje s Fernetem Af Kreffe nejprve na CIC2* v Langenhagenu a poté bude závodit o olympijské body při CCI3* v Minsku. Početná česká ekipa pak nebude chybět na tradičně oblíbených závodech CIC3* a CICYH v polské Strzegomi. Ze skokových výjezdů se větších závodů zúčastní Češi při CSI4* v Šamoríně (24. – 27. 9.),na mistrovství mladých koní v Lanakenu (17. – 20. 9.) a také při Global Champions Tour ve Vídni. Tam je ve dnech 17. – 20. září nahlášen do CSI5* Aleš Opatrný.

Na jezdce vytrvalosti čeká v září mistrovství Evropy, které se koná ve dnech 11. – 13. září v Šamoríně a i tam bude mít Česká republika početné zastoupení. Evropský šampionát se koná také ve spřežení pro kategorii dvojspřeží, a to od 10. do 13. září ve Fabiansebestyenu. Další informace najdete na www.cjf.cz.

ČJF drezura KMK mistrovství čr Parkur skoky všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Arabský víkend v Praze
Následující: Do Velké pardubické dohlášeni dva Francouzi

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal vyhrál ČSP v Opavě. S Janem Štětinou má finále na dosah

Český skokový pohár pokračoval v Opavě Kateřinkách již osmým kolem. V Kofola Velké ceně Opavy se podařilo zvítězit Rudolfovi Doležalovi, který se posunul na druhé místo v seriálovém žebříčku a s Janem Štětinou tak má účast ve finále téměř jistou. Tři dvojice dokázaly překonat základní část Kofola Velké ceny Opavy ...