Home > Zpravodajství > domácí sport > Zářijová finále seriálů a zahraniční starty jezdců

Zářijová finále seriálů a zahraniční starty jezdců

Září bude ve znamení nejen třech jezdeckých mistrovství České republiky a finálových klání seriálů Kritéria mladých koní, Český skokový pohár a Český drezurní pohár. České skokové družstvo bude bojovat o finálovou účast v Barceloně a konají se také dvě mistrovství Evropy.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Celkem se uskuteční troje mistrovství České republiky, přičemž dvě v disciplíně všestrannost. V rámci prvního zářijového víkendu od 4. do 6. září budou v Brně na Panské líše bojovat o mistrovské medaile děti, junioři a veteráni. O 14 dní později je připraven republikový šampionát pro seniory, mladé jezdce a jezdce pony. Proběhne ve dnech 18. až 20. září na jihočeské Borové u Chvalšin. Ve stejném termínu utkají vozatajové na svém mistrovství v Bolehošti-Lipinách.

Důležitou domácí akcí je také finále Kritéria mladých koní, které ve skocích a v drezuře konají od 4. do 6. září ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou. A finále čekají i na další dva seriály, Český skokový pohár a Český drezurní pohár. V rámci Českého skokového poháru se nejlepší čeští jezdci potkají ještě ve dnech 9. – 13. září ve středočeských Hořovicích a poté se již vše bude chystat na finále v olomouckém Equine Sport Centru. To je přichystáno na termín 24. až 27. září. Naopak na Český drezurní pohár čeká již jen finále, které se přesunulo z Ptýrova do Martinic u Březnice. Závěrečné závody letošního ročníku proběhne od 18. do 20. září.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Velká pozornost bude v rámci mezinárodních kolbišť směřovat na CSIO3* v italském Arezzu, kde se český tým představí ve dnech 2. – 6. září během posledního Poháru národů 2015, v němž může sbírat body do žebříčku. V případě umístění mezi nejlepšími by si mohlo naše družstvo zajistit i postup do barcelonského finále.  Za Českou republiku v Arezzu nastoupí úspěšné složení z Lince a Budapešti, tedy Zuzana Zelinková, Emma Augier de Moussac, Ondřej Zvára a Aleš Opatrný.

Taktéž pokračuje cesta za olympijskou kvalifikací jednotlivců. Jaroslav Hatla odstartuje s Fernetem Af Kreffe nejprve na CIC2* v Langenhagenu a poté bude závodit o olympijské body při CCI3* v Minsku. Početná česká ekipa pak nebude chybět na tradičně oblíbených závodech CIC3* a CICYH v polské Strzegomi. Ze skokových výjezdů se větších závodů zúčastní Češi při CSI4* v Šamoríně (24. – 27. 9.),na mistrovství mladých koní v Lanakenu (17. – 20. 9.) a také při Global Champions Tour ve Vídni. Tam je ve dnech 17. – 20. září nahlášen do CSI5* Aleš Opatrný.

Na jezdce vytrvalosti čeká v září mistrovství Evropy, které se koná ve dnech 11. – 13. září v Šamoríně a i tam bude mít Česká republika početné zastoupení. Evropský šampionát se koná také ve spřežení pro kategorii dvojspřeží, a to od 10. do 13. září ve Fabiansebestyenu. Další informace najdete na www.cjf.cz.

ČJF drezura KMK mistrovství čr Parkur skoky všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Arabský víkend v Praze
Následující: Do Velké pardubické dohlášeni dva Francouzi

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...