Home > Zpravodajství > domácí sport > Závěrečné parkury roku v Chuchli

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. Vstup pro diváky je zdarma.

Foto: archiv pořadatele

Název těchto závodů a nejvyšší soutěže není náhodný. Letošní rok byl ve znamení plnění olympijských kvalifikací pro OH Tokio 2020. Chtěli bychom připomenout historicky největší úspěch v dějinách českého parkurového sportu, kterého dosáhl legendární jezdec František Ventura se svým famózním ryzákem Eliotem. Kapitán Ventura byl jediný jezdec v českých barvách, který dosáhl na zlatou olympijskou medaili, a to na OH v Amsterdamu v roce 1928. Od té doby se to zatím žádnému českému jezdci nepodařilo. Na počest tohoto významného počinu se tedy na závodišti Chuchle Arena Praha uskuteční první Cena Eliota, která se, jak doufáme, stane tradicí parkurových závodů ve Velké Chuchli.

Vrcholem závodů bude nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. Autorkou parkurů bude česká stavitelka Jana Holá, která je mimo jiné také držitelkou mezinárodní licence FEI Level 2. v letošním roce působila mimo jiné i v týmu světoznámého italského stavitele Uliana Vezzaniho, který pravidelně připravuje kurzy na prestižních závodech Global Champions Tour.

Čtěte také:  Pardubická sobota se špičkovými steeplery a proutěnkáři

Tisková zpráva

dostihové závodiště Parkur skoky Velká Chuchle
Předchozí: Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti
Následující: Modrožluté barvy stáje Dr. Charvát ovládly sobotní Pardubice

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí. Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de ...