Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Závodiště umožní interaktivní procházku historií

Závodiště umožní interaktivní procházku historií

Zářijová kvalifikace bude první příležitostí, kdy se návštěvníci budou moci podívat do minulosti pardubického závodiště. Od soboty 12. září k tomu budou sloužit nové informační tabule, navíc doplněné interaktivní geolokační hrou GEOFUN.

Maskoti závodiště budou provázet novou aplikací. Foto: Tomáš Kubelka

Maskoti závodiště budou provázet novou aplikací. Foto: Tomáš Kubelka

Nový informační systém, složený z deseti velkoformátových tabulí, je rozmístěn po celém areálu závodiště a nabízí procházku historií od roku 1856 až po současnost. Úvodní tabule je umístěna u vchodu do areálu dostihového závodiště, další pak na jednotlivých tribunách lemujících hlavní promenádu. Text doplněný mnoha zajímavými a atraktivními fotografiemi nabízí věcná fakta, informace a popisy překážek i připomínku dostihových a dalších sportovních akcí konaných na závodišti.

Informační systém je doplněn atraktivní „geosrandou“. Jedná se o mobilní aplikaci pro mobilní telefony GEOFUN, která vychází z populárního geocachingu, ale je mnohem akčnější a dobrodružnější. Hráči při ní musí plnit i různé úkoly. V případě pardubického závodiště samozřejmě půjde o znalost dostihů. Průvodci geolokační zábavnou hrou s názvem „To bude jízda, panečku!“ budou maskoti závodiště Bob a Taxísek.

Dostihový spolek informační systém vybudoval díky dotaci Pardubického kraje a to v rámci programu na podporu rozvoje infrastruktury v oblasti cestovního ruchu. „Pardubické závodiště je pro nás místem, které má jednu z největších návštěvností v našem kraji. Ročně tu projde na různých akcích až 120 tisíc lidí. Proto je potřeba pro ně budovat zázemí i informační systémy na úrovni dnešní doby,“ řekl po schválení dotace René Živný, radní Pardubického kraje zodpovědný za sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku.

Čtěte také:  Zlínská jízdní policie se přestěhovala do hřebčince v Tlumačově

Slavnostní odhalení nového informačního systému a geolokační hry „To bude jízda, panečku!“ se uskuteční v sobotu 12. září 2015, v rámci kvalifikačního mítinku na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Slavnostní akt s kmotry Reném Živným a maskoty Bobem a Taxískem začíná ve 12:30 hod. před tribunou A na pardubickém závodišti.

Přijďte se podívat a vyzkoušet novou hru!

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Letošní ročník Středoevropské dražby zrušen
Následující: Zářijový mítink obohatí nabitý doprovodný program

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Hymnu při letošní Velké pardubické zazpívá Yvetta Blanarovičová

Už se stalo tradicí, že státní hymna při slavnostním zahájení dostihového svátku zní „na živo“. Letošní 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou svým zpěvem zahájí zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičová. Po Heleně Vondráčkové, Evě Urbanové a Andree Kalivodové zazní státní hymna od další známé ženy českého showbyznysu. Veřejnost zná Yvettu Blanarovičovou ...