Home > Zpravodajství > světový sport > Závodiště Meydan ovládl na začátku sezony Harry Bentley

Závodiště Meydan ovládl na začátku sezony Harry Bentley

Hvězdou úvodního mítinku aktuální dostihové sezóny na Arabském poloostrově se stal HARRY BENTLEY. Dvacetiletý Brit, který ve své domovině jezdil pro více než 16 předních trenérů a největších úspěchů dosáhl na drahách v Brightonu a Kemptonu, prorazil v Dubaji jako žák již během minulého roku.

Tentokrát každý zvlášť, ale oba vítězně - Skycruiser a H.BentleyTentokrát každý zvlášť, ale oba vítězně – Skycruiser a H.Bentley

 

Svou nevydařenou premiéru při Royal Ascot ohodnotil takto: „Nejsem zklamán. Atmosféra byla úžasná. Jsem trpělivý a vím, že můj čas teprve přijde. Nepospíchám. Čím více dostihů odjezdím, čím více závodišť poznám, tím více nabudu potřebných zkušeností. A věřím, že dobré věci se podaří. Dříve nebo později.“ Jak málo se ve svém tvrzením mýlil, dokázal ve čtvrtek na závodišti Meydan. Třikrát zvítězil, a to včetně hlavního dostihu. V něm mu byl partnerem osmiletý BARBECUE EDDIE, jenž zaznamenal páté prvenství na tamní dráze. „Letos ho z účasti v Godolphin Mile vyřadila teplota, což nás hodně mrzelo. Nikdy nezaběhl špatně. Dnes jsem měl trochu obavy z míle, ale měl dost sil. Za měsíc půjde 1.400m a podle výsledku se uvidí, zda ho přihlásíme do Al Maktoum Challenge-Round 1“, přiblížil další plány trenér Doug Watson.

Rochdale. Foto: Acrhiv autorkyRochdale. Foto: Acrhiv autorky

Druhého vítěze, devítiletého ROCHDALE (hdcp na 2.000m) připravil Bentleymu, s nímž počítá pro celou letošní sezónu, trenérský šampión A.Rashid Al Raihe. Muž, který je známý svou skromností a vyzdvihováním tajemství týmových úspěchů. Pilíři jeho týmu jsou asistent Jilani Seddiqi a dlouholetý stájový jezdec Royston Ffrench. K dispozici mají v Granstand Stables sídlících v areálu závodiště Meydan na 77 koní a všichni věří, že mezi nimi stojí alespoň jeden budoucí účastník Dubai World Cupu. „Do sezóny jsem mimo jiných dostal čtyři nové posily majitele J.Abdullaha, včetně druhého z irských 2,000 Guineas Trial Stakes (Gr.3)“, informuje trenér. O Bentleyův třetí zářez se postarala loňská dvojnásobná vítězka, ovšem letos o dost zlepšená, GARBAH (hdcp na 1.200m), Rochdalova tréninková kolegyně.

Čtěte také:  Pražští lvi jdou do semifinále PlayOffs. Nejlepší byli Miami Celtics

Dvakrát si pro cenu vítězům došel také Satish Seemar. Richard Mullen triumfoval s DUBAI ICONIC na trati dlouhé 1.400m. Své premiérové angažmá ve S.A.E. proměnil v plný zásah mladý irský žák MARC MONAGHAN, který na stejné trati triumfoval se SKYCRUISEREM.

Předchozí: Další krádež sedel na Moravě
Následující: SOUTĚŽ: Ukažte „svého“ koně a vyhrajte odměnu pro sebe i pro něj!
x

Mohlo by vás zajímat

Prohlášení ČJF k infekci HERPES VIRUS

V průběhu mezinárodních parkurových závodů GCT Prague PlayOffs 2019, zkolabovala klisna české jezdkyně a byla neprodleně odvezena na veterinární kliniku s podezřením na neurologické potíže. Po dalších následných vyšetřeních byla potvrzena nákaza Herpes virem.  V případě herpesviru koní není povinnost vakcinace a nejedná se o nákazu povinnou hlášení jako například chřipka. ...