Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > Závodní sezóna ve Staré Roli odstartovala

Závodní sezóna ve Staré Roli odstartovala

Karlovarský Jezdecký klub ve Staré Roli o víkendu 17. a 18. května uspořádal první letošní drezúrní závody. Startovní dvojice z různých koutů republiky a Německa se představily ve dvanácti soutěžích u příležitosti 14. ročníku „Memoriálu MUDr. Mileny Válové“.

V hlavní soutěži zvítězila Katrin Härlein a Don Vito

V hlavní soutěži zvítězila Katrin Härlein a Don Vito

Úlohu Prix St. Georges dotovanou desetitisícovou částkou a věnovanou památce na dlouholetou předsedkyni zdejšího klubu a neúnavnou propagátorku drezúrního ježdění, ovládla Katrin Härlein s hřebcem Don Vito, mimochodem nejúspěšnější závodnice celého víkendu.

V nejvyšší soutěži „TT“ – Grand Prix a vGP zvítězila Simone Reissenweber s hnědákem Akelou.

Dr. Simone Reissenweber a Akela při piafě

Dr. Simone Reissenweber a Akela při piafě

Až ze severu Německa se do areálu U vysílačky přijel rozloučit se závodní kariérou 21.letý hřebec West Hit. Charismatický ryzák se ve své poslední životní úloze, volné sestavě na hudbu IM1, loučil vítězně. Jeho prodloužený cval nebo piruety jistě zůstanou ještě dlouho v paměti diváků. Michael Börner v sedle svého čtyřnohého partnera opouštěl drezúrní obdélník dojatý, s pláčem.

Závěrečný pozdrav Michaela Börnera v sedle West Hita

Závěrečný pozdrav Michaela Börnera v sedle West Hita

21.letý bělouš Bandolero s Vandou Bělinovou si v této úloze vyjel poslední potřebnou kvalifikaci pro účast v listopadovém Světovém šampionátu španělských koní v Belgii.

Text a foto: Marcela Klingorová

Výsledky

drezura JK Stará Role
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nejkrásnější kůň: Solo Farola XXX – sólo jízda!
Následující: Pardubice budou v roce 2019 evropským městem koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Bronzová medaile z finále MCI putuje do České republiky

Výtečný výsledek přivezl z finále drezurního šampionátu iberijských koní MCI český jezdec Michal Košťál. S Fidalgem d´Atela obsadil v Paříži třetí místo. „V soutěži startovalo nejlepších 34 koní na základě kvalifikace ze svých evropských zemí. V této velké konkurenci bylo naším cílem dostat se na bednu a přivézt domů medaili, ...