Home > Zpravodajství > domácí sport > Zduchovická Velká cena ČSP opět pro Opatrného

Zduchovická Velká cena ČSP opět pro Opatrného

S roční odmlkou vystoupal na stupínek nejvyšší při Velké ceně Zduchovic v rámci Českého skokového poháru Aleš Opatrný. Po výhře v roce 2014 v sedle Zandira se v neděli 7. 8. radoval z první příčky v hlavní soutěži za výkon s Idariem van het Netehof.

Úřadující mistr České republiky Aleš Opatrný s koněm Idario van het Netehof byl jediný, kdo si poradil bezchybně se základním kolem náročné Velké ceny. Parkur stupně T* připravil zahraniční stavitel Josef Maier skutečně náročný. Mimo jiné v něm hrál velkou roli i čas. A právě některé chyby soupeřů pramenily z kratších nájezdů v touze stihnout časový limit.

Aleš Opatrný však předvedl výbornou jízdu a s časovou rezervou dokončil ve stanoveném limitu. Jezdec s tímto koněm startoval poprvé od mistrovství České republiky, a jak ukázal, forma mu vydržela. Bez shození dokončil základní kolo ještě Jiří Papoušek a Jenifer 4. Inkasoval však 1 bod za překročený čas, jenž hrál nakonec roli i po finále. Tato dvojice, která startovala jako předposlední, totiž dokončila trasu finálového parkuru bezchybně a čekala tak na odpověď posledního startujícího, Aleše Opatrného. Ten však i napodruhé dokončil parkur s nulou na kontě a o vítězi bylo rozhodnuto. Jeden trestný bod ze základního kola posunul Jiřího Papouška s Jenifer na konečné druhé místo. Pro třetí příčku si dojel loňský vítěz Ladislav Arient na koni Apollo 6. Tato dvojice inkasovala v základním kole 6 trestných bodů, ve finále však předvedla bezchybnou a zcela nejrychlejší jízdu finále. Výsledek Arientovi nakonec stačil na pěkné třetí místo. Čtvrtý dokončil Jan Chýle s Cool Paradise a pátou pozici vybojoval opavský jezdec Jiří Hruška. Ten není zrovna tradičním účastníkem Velké ceny Zduchovic a pro start se rozhodl díky průběžnému druhému místu v dosavadním bodování žebříčku. Díky páté příčce ve Velké ceně Zduchovic si druhou příčku pojistil. V čele ČSP 2016 i přes svoji absenci ve Zduchovicích zůstává Marek Klus.

Čtěte také:  Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

CSP_2016_tiskova_zprava_15_Velka_cena_Zduchovic_01_Ales_Opatrny_Foto_Katerina_Navojova

Tradiční předehrou Velké ceny byla finále dvou rámcových seriálových soutěží. V Amateur Tour (ZL, 110 cm) i Czech Junior Cupu (120/130 cm) přitom byla naplněna maximální startovní pole a jezdci o účast ve finále museli bojovat v páteční a sobotní kvalifikaci. Již v kvalifikačních soutěžích se velmi dobře představila Leona Chladníčková s klisnou Cinderella Z, které nakonec v rozeskakování dokončily v nejlepším čase. To společně s bezchybnou jízdou znamenalo pro olomouckou dvojici zasloužené vítězství. Pro druhé místo si dojela nejlepší jezdkyně ze sobotní kvalifikace, Zuzana Tyšerová s Donou 9. Elitní trio uzavřela Barbora Zikmundová v sedle zkušeného Guffyho.

V Czech Junior Cupu se do rozeskakování probojovalo nebývale mnoho dvojic a o prvenství svedlo boj dvacet startujících. Hned v počátku se do čela dostala Sára Vingrálková a Chieano. Jezdkyně nakonec první místo udržela, byť se k ní soupeřky v závěru rozeskakování přiblížily velmi blízko. Jezdkyně nicméně touto výhrou dokázala, že umí jezdit nejen na styl, když vyhrála sobotní stylovou soutěž, ale také velmi rychle. V sedle svého druhého koně Dollar Look navíc dokončila ještě pátá. Druhé místo získala loňská vítězka zduchovického Czech Junior Cupu, Anna Lani Novak a Lolla Trench. Třetí nejlepší výkon pak podala Tereza Svobodová. Všechny dekorované jezdkyně spadají do mladší věkové kategorie.

Další kolo Českého skokového poháru se uskuteční za dva týdny, konkrétně ve dnech 17. – 20. srpna na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště. Tam se pojede již tradičně Velká cena za umělého osvětlení při sobotní noci. Na záznam Velké ceny Zduchovic se můžete podívat na i-Vysílání České televize, nebo po skončení olympijských her – ve středu 24. srpna na ČT Sport. Další podrobnosti naleznete na stránkách pořadatele www.ceskyskokovypohar.cz.

Aleš Opatrný Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup Parkur skoky Zduchovice
Předchozí: Historická plemena: Jeden vítěz dva finalisté
Následující: LOH Rio: Týmové zlato ve všestrannosti si odvážejí Francouzi

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Shangai Swans zvítězil v GCL Super Cupu, obhájci skončili třetí

Napínavé až do posledního jezdce bylo finále GCL Super Cupu 2019. Druhé kolo ukázalo, jak týmová soutěž, v níž se počítají všechny výsledky, může zamíchat pořadím. Pro vítězství si nakonec docválali Shangai Swans: Fredricson, Schwizer a Deusser. Na startu finále druhého ročníku Super Cupu Global Champions League se sešlo celkem ...