Home > Zpravodajství > informujeme vás > Ze sněhu do krosu – tak začíná sezona 2019 na dostihovém závodišti

Ze sněhu do krosu – tak začíná sezona 2019 na dostihovém závodišti

Sezona 2019 na pardubickém závodišti nabídne více než třiatřicet akcí – až na výjimky sportovních. Kromě dostihových dnů se v domově Velké pardubické odehrají nejen další, dnes již tradiční akce. Připraveno je i několik novinek. Tou největší jsou turnaje koňského póla.

KOŇSKÉ PÓLO

Právě pólo obstará přechod ze zimního provozu do sezony 2019. Provoz ledové plochy Zimního sportovního parku Nadace pro rozvoj města o prvním březnovém víkendu ukončí mezinárodní turnaj TAXIS SNOW POLO. Na ledové ploše zaváté sněhem se představí týmy z České republiky, Slovenska, Maďarska a Německa. Bude to první ze série turnajů koňského póla na pardubickém závodišti. Ty další se uskuteční v červnu (Taxis Polo Open Cup) a v srpnu (Taxis Polo Beach). Více o turnajích na www.taxispolo.com

Pólo se na pardubickém závodišti představilo již loni na podzim. Foto: Sandra Schulzová

JARO

Změnu termínu letos hlásí Atletických kros. Jeho pořadatelé se rozhodli závod přesunout z podzimních měsíců na jaro, konkrétně na 17. března. Poslední březnový víkend se na trať Velké pardubické vydají hráči extrémního golfu. Mezitím bude Dostihový spolek a.s. pořádat oblíbené veřejné tréninky parkurového skákání. Od dubna už budou na programu jezdecké sporty. Nejprve to budou závody spřežení (13.- 14. dubna) a poté Jarní všestrannost – kvalifikace na Zlatou podkovu (19. – 21. dubna). Poslední dubnový víkend nabídne novou akci na pardubickém závodišti, a to v podobě canicrossu – tedy běhu přes překážky se psem a to hned s novinkou letošní sezony. Poběží se Supersprint 2019. O areál se budou tito závodníci „dělit“ se závody chrtů. V květnu se uskuteční dva běžecké závody. Prvního června pak děti oslaví Dětský den a uskuteční se Fresh Festival.

Čtěte také:  Aleš Opatrný: Na GC Prague PlayOffs budu opět v roli jezdce i trenéra

DOSTIHY

Dostihová sezona odstartuje v tradičním termínu 8. května. Součástí Zahajovacího dostihového dne budou i Jezdecké hry pro děti. Dostihová sezona nabídne devět dostihových dní v tradičních květnových, červnových, srpnových, zářijových a říjnových termínech.

„Upozorňujeme na jednu velkou změnu, a to u druhé kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase. Diváci byli zvyklí, že se mítinky konaly v sobotu. Červnová „červená“ kvalifikace se ale letos uskuteční až v neděli 23. června. Termín jsme byli nuceni přesunout kvůli Českému derby, které se letos poběží v sobotu 22. června,“ upozorňuje místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Dvoudenní Víkendový festival se 129. Velkou pardubickou steeplechase se uskuteční v tradičním termínu, tedy druhý říjnový víkend. Vstupenky nejen na 129. Velkou pardubickou lze už nyní kupovat i online, veškeré informace jsou k dispozici na www.zavodistepardubice.cz, v odkazu Vstupenky.

KONĚ V AKCI

Druhá největší akce po Velké pardubické, tedy výstava Koně v akci si našla místo v kalendáři na konci prázdnin. O víkendu 24. – 25. srpna se ponese „Ve jménu krále“. Na programu se už nyní pracuje a kromě chovatelských přehlídek a dalších obvyklých aktivit slibuje i atraktivní jezdecká vystoupení a exhibice.

LETNÍ PRÁZDNINY

Závodiště bude žít celé prázdniny. Kromě výstavy návštěvníky čeká i kvalifikace na vozatajskou Zlatou podkovu, Letní všestrannost a hned dva oblíbené festivaly – Létofest a Friends Fest.

ZÁVĚR SEZONY

V listopadu má své místo v programu běžecký závod RUN TOUR, uskuteční se také Rozlučková všestrannost, Hubertova jízda a na úplný závěr sezony Taxis Gladiator Race.  Pak se závodiště opět promění v zimní park.

Čtěte také:  Prague Lions v New Yorku na úvod sedmí. Shanghai Swans jsou ze hry

Tisková zpráva

Dostihový spolek a.s. dostihy Koně v akci koňské polo Pardubice spřežení Taxis Gladiator Race všestrannost
Předchozí: Tretera si dojel pro první vítězství v Zimním poháru téměř bez rajtek
Následující: Zimní pohár opět láká. Ve Slatiňanech bude 8 čtyřspřeží a 56 dalších

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Pozvánkou na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou bude Spanilá jízda kočárů ulicemi Pardubic. Jejím cílem bude Pernštýnské náměstí, které je centrem dění Podzimních městských slavností. To vše ve čtvrtek 10. října. Kočárová jízda je každoroční součástí oslav dostihového svátku, tedy legendární Velké pardubické. Letošní ročník svou pozornost zaměřuje na ...