Home > Zpravodajství > domácí sport > Žebříček pony pro všechny nebo jen pro vybrané?

Žebříček pony pro všechny nebo jen pro vybrané?

Na naši redakci se obrátila paní Jana Lančaričová-Kumičíková s žádostí o zveřejnění jejího příspěvku. Zde je její zkušenost s pony komisí.

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie

„Moje dcera jezdí pony závody, se kterými nemáme dobré zkušenosti. Jako každý rodič bych chtěla, aby byla nejlepší – vždyť i já jsem závodila a vždy mě trenér pan Jan Pelc vedl k vítězství. Vím, že všichni chtějí vyhrávat, ale co se děje v pony sportu, je nechutné a nevím, jak se s tím vypořádat. Existuje nějaká pony komise, která má myslím 5 členů, ale jak jsem pochopila, tak rozhoduje každý sám za sebe. Jedná se mi o počítání výsledků v žebříčku pony. Jestliže něco takového pony komise dělá, byla bych ráda, aby to dělali pořádně. Je nehorázné, když jeden člen komise řekne, že žádné výsledky přepočítávat nebude a druhý vám řekne, no ale maminka té dívenky, která je pátá, by mě asi zabila. Ptám se, k čemu tedy je toto divadlo s nějakým pony žebříčkem. Po mých intervencích mi bylo oznámeno, že si mám výsledky hlídat sama (což jsem dávno před tímto udělala a dcera najednou postoupila z 24. místa na osmé). Nezapočítali jí tam závody, kde měla první a druhá místa. Mám to považovat za pouhou náhodu?

Pochopila jsem správně, že děti, za které se rodiče „neperou“, mají prostě smůlu?

Výsledky jsou uveřejňovány vždy k 15. dni v měsíci, ale nyní byly rychle zveřejněné 11. den a dle informací výsledky ze Zduchovic (o které jde), údajně vyšly 13. den. Myslím, že komise své výpočty mohla stáhnout a omluvit se, že se ještě jednou přepočítává. Nestalo se tak. Mám divný pocit z jejich výsměchu a mé beznaděje.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Nepříjemné zkušenosti mám již z MČR pony v roce 2013, kdy se má dcera umístila v jedné rámcové soutěži, ale oni si to vyhodnotili po svém. Mně oznámili, ať si dcera dojde pro stužku do stanu k tomu dítěti, které bylo čtvrté (to mi řekla členka komise a hlavní rozhodčí s tím samozřejmě souhlasila). My se o něco snažíme, ale jsme bohužel od Prahy a veškerého pony sportu vcelku vzdáleni. Naše oblast pro poníky také nic zásadního nedělá. Máme poníky prodat a začít jezdit třeba na kole? Takto vnímám vstřícnost členů pony komise a celého pony týmu ve Středočeském kraji vůči nám, tzv. venkovanům. V jejich očích jsme opravdu pouze hlupáci, kteří se s nimi nemají porovnávat?

Tuto nespravedlivost, se kterou sama v sobě bojuji, jsem si nechtěla nechat jen pro sebe. Z toho důvodu bych se ráda se svými trpkými zkušenostmi podělila také s vámi, „obyčejnými“ koňáky, kteří dělají sport a mají z něho radost. My v jezdectví zatím prožíváme více smutku než radosti.

Vím, že to již dnes nezměním. Bojovala jsem pro svoji dceru, která v loňské sezoně zažila více smůly než štěstí. Vyhodnocení na plese, kde opravdu měla být, by pro ni bylo alespoň malou útěchou. Útěchou za sportovní kariérou v kategorii 8-12let, kterou vlastně loni ukončila.

Pro děti je odměnou, když jsou vyhodnoceni v tom správném zaslouženém okamžiku a ne se zpětnou platností. Nemá to pro ně žádný zásadní význam. Oni to chápou totiž úplně jinak než my dospělí.“

pony
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V únoru přibývají jezdecké závody doma i v zahraničí
Následující: Začíná bohatá jezdecká sezona 2015 na ČT Sport

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Hasiči zachraňovali v Sedlišti poníka uvězněného v úzkém výkopu

Dvě jednotky hasičů z okresu Frýdek-Místek se zapojily v pondělí 22.5.2017 do záchrany poníka, který skončil uvězněn ve velmi úzkém výkopu pro vodovodní přípojku v obci Sedliště. Během čtvrthodinky byl nezraněný poník opět venku, když zachránci použili na jeho vytlačení do širších míst výkopu hasičskou hadici. Odtud už bylo zvíře schopno vyskočit na ...