Home > Zpravodajství > domácí sport > Zelená kvalifikace na Velkou pardubickou bude i o dalších sportech

Zelená kvalifikace na Velkou pardubickou bude i o dalších sportech

Už příští sobotu (24. června) budou mít zájemci o start ve 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou další příležitost splnit kvalifikační podmínky. Dostihový mítink ale samozřejmě nebude jen o kvalifikaci, ale také o sedmi dalších dostizích. A také o doprovodném programu.

HRAJEME SI S BARVAMI

Závodiště si opět bude hrát s barvami. Protože se první „červená kvalifikace“ setkala u návštěvníků (zejména žen) s pozitivním ohlasem, bude Dostihový spolek v tomto trendu pokračovat. Fanoušci měli příležitost hlasovat na facebooku a zvolit si barevný dress code. S malým náskokem zvítězila barva zelená. Pořadatelé tak vyzývají návštěvníky dostihového mítinku, aby přišli v zeleném oblečení nebo své outfity doplnili zelenými doplňky.

Druhou kvalifikaci doplní mimo jiného šachy. Foto: Tomáš Kubelka

PARDUBICKÉ SPORTY

Dostihy, hokej a basketbal. To jsou tři sportovní odvětví, která se největší měrou zasloužila o přízvisko „Pardubice, město sportu“. A právě tyto tři sporty teď potáhnou za jeden provaz. V rámci kvalifikačního mítinku bude na závodišti podepsáno memorandum mezi Dostihovým spolkem, hokejovým klubem HC DYNAMO a basketbalovým klubem BK Pardubice. „Motto tohoto projektu zní „Máme společné geny“ a věříme, že společně se nám podaří více a lépe propagovat pardubické sporty – tedy i naše dostihy,“ komentuje ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba. V rámci podpisu memoranda se uskuteční také autogramiáda sportovních hvězd všech tří klubů – tedy hokejistů, basketbalistů i osobností z dostihového prostředí.

RODEO

Už tradiční součástí červnového mítinku je ProRodeo Tour. Letos se tu uskuteční 4. kolo rodeového seriálu, které bude pokračovat ještě v neděli. Ve finále seriálu ProRodeo Tour pořadatelé vypisují sedm disciplín, jednotlivá kola ale bývají doplněna ještě o další doplňkové disciplíny. K vidění tak je nejen lasování či oddělování dobytka, ale taky divácky atraktivní rychlostní disciplína „Barel Race“. Jezdci v jednotlivých kolech sbírají body pro kvalifikaci na National Finals ProRodeo. Tradiční součástí pardubického rodea je i dostih westernových koní vložený do doprovodného programu „tradičních“ dostihů.

Čtěte také:  Premiéra Global Champions v New Yorku. Diváci do arény poplují po řece

ŠACHY

Ve druhé polovině července budou Pardubice hostit Mezinárodní festival šachu a her Czech Open 2017. Tradiční pozvánkou bývá i možnost zahrát si šachovou partii na velké zahradní šachovnici na dohled od paddocku.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. dostihy kvalifikace Pardubice ProRodeo Tour rodeo
Předchozí: 89. Karlovarská dvojnásobná míle
Následující: Návrat divokých koní 2017 se uskuteční již zítra

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Pozvánkou na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou bude Spanilá jízda kočárů ulicemi Pardubic. Jejím cílem bude Pernštýnské náměstí, které je centrem dění Podzimních městských slavností. To vše ve čtvrtek 10. října. Kočárová jízda je každoroční součástí oslav dostihového svátku, tedy legendární Velké pardubické. Letošní ročník svou pozornost zaměřuje na ...