Home > Zpravodajství > domácí sport > Zelená kvalifikace na Velkou pardubickou bude i o dalších sportech

Zelená kvalifikace na Velkou pardubickou bude i o dalších sportech

Už příští sobotu (24. června) budou mít zájemci o start ve 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou další příležitost splnit kvalifikační podmínky. Dostihový mítink ale samozřejmě nebude jen o kvalifikaci, ale také o sedmi dalších dostizích. A také o doprovodném programu.

HRAJEME SI S BARVAMI

Závodiště si opět bude hrát s barvami. Protože se první „červená kvalifikace“ setkala u návštěvníků (zejména žen) s pozitivním ohlasem, bude Dostihový spolek v tomto trendu pokračovat. Fanoušci měli příležitost hlasovat na facebooku a zvolit si barevný dress code. S malým náskokem zvítězila barva zelená. Pořadatelé tak vyzývají návštěvníky dostihového mítinku, aby přišli v zeleném oblečení nebo své outfity doplnili zelenými doplňky.

Druhou kvalifikaci doplní mimo jiného šachy. Foto: Tomáš Kubelka

PARDUBICKÉ SPORTY

Dostihy, hokej a basketbal. To jsou tři sportovní odvětví, která se největší měrou zasloužila o přízvisko „Pardubice, město sportu“. A právě tyto tři sporty teď potáhnou za jeden provaz. V rámci kvalifikačního mítinku bude na závodišti podepsáno memorandum mezi Dostihovým spolkem, hokejovým klubem HC DYNAMO a basketbalovým klubem BK Pardubice. „Motto tohoto projektu zní „Máme společné geny“ a věříme, že společně se nám podaří více a lépe propagovat pardubické sporty – tedy i naše dostihy,“ komentuje ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba. V rámci podpisu memoranda se uskuteční také autogramiáda sportovních hvězd všech tří klubů – tedy hokejistů, basketbalistů i osobností z dostihového prostředí.

RODEO

Už tradiční součástí červnového mítinku je ProRodeo Tour. Letos se tu uskuteční 4. kolo rodeového seriálu, které bude pokračovat ještě v neděli. Ve finále seriálu ProRodeo Tour pořadatelé vypisují sedm disciplín, jednotlivá kola ale bývají doplněna ještě o další doplňkové disciplíny. K vidění tak je nejen lasování či oddělování dobytka, ale taky divácky atraktivní rychlostní disciplína „Barel Race“. Jezdci v jednotlivých kolech sbírají body pro kvalifikaci na National Finals ProRodeo. Tradiční součástí pardubického rodea je i dostih westernových koní vložený do doprovodného programu „tradičních“ dostihů.

Čtěte také:  GC PlayOffs se vrátí do Prahy i v roce 2020. Prodej vstupenek již brzy

ŠACHY

Ve druhé polovině července budou Pardubice hostit Mezinárodní festival šachu a her Czech Open 2017. Tradiční pozvánkou bývá i možnost zahrát si šachovou partii na velké zahradní šachovnici na dohled od paddocku.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. dostihy kvalifikace Pardubice ProRodeo Tour rodeo
Předchozí: 89. Karlovarská dvojnásobná míle
Následující: Návrat divokých koní 2017 se uskuteční již zítra

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Taxis Gladiator Race: novinky i velké návraty

Na Pardubické závodiště se po roce vrací TAXIS GLADIATOR RACE. Třetí ročník překážkového běhu bude ve znamení novinek, ale i velkých návratů. Po mateřské pauze se vrací mistryně Evropy i světa v překážkových bězích Zuzana Kocumová a znovu si Velkou pardubickou „po svých nohou“ dá i vítěz Velké pardubické z roku 2017 ...