Home > Zpravodajství > domácí sport > Zimní Jezdecký pohár 2015 odstartuje s 50 kočáry

Zimní Jezdecký pohár 2015 odstartuje s 50 kočáry

V sobotu 31. ledna proběhne v Hradištku u Sadské úvodní díl Zimního Jezdeckého poháru spřežení 2015, který je součástí druhého ročníku seriálu Jump and Drive Winter Tour. Diváci uvidí ve čtyřech soutěžích na 50 kočárů, což je rekordní číslo!

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Dle dostupných informací totiž v rámci oficiálních soutěží tolik účastníků při halových závodech spřežení ještě nestartovalo. „Vloni jsme ve třech oficiálních soutěžích zaznamenali čtyři desítky účastníků, ovšem celkový počet navýšili startující v hobby soutěžích určených pro vozataje nebo koně bez licencí. Letos tyto soutěže nakonec neproběhnou,“ uvedl hlavní organizátor závodů Jaroslav Jandl.

Největší radost pořadatelům udělalo 10 přihlášených čtyřspřeží. „Je to naprostá senzace a diváci se tak mohou těšit opravdu na úžasnou podívanou! Navíc mezi nimi nebude chybět kompletní český národní tým z loňských Světových her v Normandii, který tvořili Jiří Nesvačil senior, Jiří Nesvačil mladší a Radek Nesvačil,“ konstatoval Jaroslav Jandl. Také on se postaví na start královské disciplíny čtyřspřeží a zajímavostí je i účast jedné vozatajky – Kateřiny Sklenské.

Nejobsazenější by měla být kategorie dvojspřeží. V ní budou patřit jistě mezi velké favority účastník mistrovství světa ve dvojspřeží 2013 v Topoľčiankách – Josef Hrouda. Těšit se můžeme také na Petra Vlašice, Jaroslava Kohouta, Zdeňka Jiráska, Otu Bareše, Alexandra Soukupa, Václava Coufalíka a další. Mezi tradiční hvězdy soutěže jednospřeží patří Jan Exnar, byť se mu při halových závodech ne vždy dařilo podle představ. O přední příčky budou bojovat např. i Pavel Drbohlav, Libor Kurka, Ota Bareš, Jan Minarčík, Jiří Kříž či Markéta Jelínková. První soutěž zahájí přesně v 10.00 hodin a jistě se bude na co dívat až do pozdních odpoledních, resp. podvečerních hodin.

Čtěte také:  Pardubická sobota se špičkovými steeplery a proutěnkáři

Závody v Hradištku u Sadské již několik let zaznamenávají televizní kamery a zkrácený záznam je posléze k vidění na obrazovkách kanálu ČT Sport. Letošní zimní jezdecká sezona bude z hlediska televizního vysílání ovšem zcela průlomová, jelikož Česká televize poprvé odvysílá všechna kola zmiňovaného seriálu Jump and Drive Winter Tour. Konkrétně se bude jednat o desetiminutové reportáže. Ty budou zařazovány v novém tradičním čase – ve středu po poledních Sportovních zprávách na kanálu ČT Sport. Druhé vysílání bude vždy v sobotu (event. v neděli) mezi 9. a 12. hodinou. Případné další reprízy budou zařazovány v rámci programových možností České televize. Premiérové vozatajské kolo Jump and Drive Winter Tour 2015 uvidí televizní diváci ve středu 4. února od 12.50 hodin a v sobotu od 9.20 hodin.

Úvodní skokové závody zimního Jezdeckého poháru konané v sobotu 7. února jsou zařazeny do televizního vysílání na středu 11. února taktéž od 12.50 hodin a v sobotu od 9.55 hodin.

Hradištko u Sadské Jump and Drive Winter Tour
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Kladrubský hřebčín začíná cestu k zápisu do seznamu UNESCO
Následující: Koním se na silnici zřejmě zalíbilo

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jan Štětina vítězem parkurové Velké ceny Prahy. ČSP dál vede Chýle

Český skokový pohár má za sebou čtvrtý mítink, který se konal v Hradištku u Sadské. V napínavém finále Velké ceny Prahy se podařilo jen dvěma jezdcům zopakovat bezchybný výkon ze základního parkuru. Tím šťastnějším byl Jan Štětina v sedle Zenta-S. Jan Štětina. Foto: Zenon Kisza Čtvrté kolo domácí parkurové extraligy ...