Home > Zpravodajství > domácí sport > Zimní Jezdecký pohár 2015 startuje i ve skocích

Zimní Jezdecký pohár 2015 startuje i ve skocích

Pouhý týden po úvodní vozatajské části zimního Jezdeckého poháru – Jump and Drive Winter Tour odstartuje i jeho skoková série. Konat se bude opět v Hradištku u Sadské, ovšem na rozdíl od spřežení na tomto místě setrvá po všechna tři předfinálová kola.

V sobotu odstartuje i skoková část Jump and Drive Winter Tour. Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

V sobotu odstartuje i skoková část Jump and Drive Winter Tour. Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ta proběhnou ve 14denních intervalech od 7. února do 7. března. Na programu budou mít standarně pět soutěží, z nichž tři jsou zařazeny do uvedeného zimního seriálu, jenž vyvrcholí během velkého Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem od 18. do 22. března 2015. „Skokový seriál je rozdělen do tří túr – na malou, střední a velkou. Malá se bude jezdit na úrovni stupně Z, střední na L a velká na stupni S,“ uvedl jeden z organizátorů Aleš Suchánek. Zimní série se tak může zúčastnit velmi široké spektrum jezdců.

Seriál je přístupný všem jezdcům s platnou jezdeckou licencí, přičemž soutěží započítávaných do Jump and Drive Winter Tour 2015 se mohou zúčastnit i zájemci ze zahraničí v rámci kritérií pro účast na národních závodech pod hlavičkou ČJF. „V jedné soutěži zimního Jezdeckého poháru – Jump and Drive Winter Tour 2015 ovšem může bodovat každý jezdec jen s jedním koněm. V případě, že má v soutěži koní více, body získá automaticky za nejlepší umístění,“ upřesňuje Suchánek.

Čtěte také:  Zimní království starokladrubských koní

Za první místo obdrží jezdec 20 bodů, zatímco dvacátý umístěný pouze jeden bod. Oproti vozatajům tak skokových jezdců boduje dvojnásobné množství. „Do celkového pořadí se započítávají všechny bodované výsledky. V posledním kole, které proběhne ve čtvrtek 19. března při Jezdeckém festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem, jezdci obdrží za umístění na 1. až 20. místě dvojnásobný počet bodů. V případě rovnosti bodů na prvních třech místech rozhoduje o celkovém pořadí lepší výsledek z posledního kola, které je zároveň kolem finálovým,“ dodává Aleš Suchánek.

Uzávěrka přihlášek pro první skokové kolo v Hradištku u Sadské je již ve středu 4. února. Případní opozdilci mají každopádně čas přinejmenším do půlnoci, ale jak je z praxe známo, pokud startovní pozice nejsou zcela obsazeny, tak pořadatelé většinou přijmou i přihlášky zaslané po uzávěrce. S jistotou to ovšem konstatovat nelze, a tak by jezdci na tento nepsaný zvyk rozhodně neměli spoléhat!

Lákadlem zajisté bude tzv. velká túra (st. S), jelikož v rámci vyhodnocení celkového pořadí po posledním kole jezdci na prvních třech místech v konečných výsledcích celé seriálové soutěže obdrží finanční prémie od hlavního partnera finále Jump and Drive Winter Tour 2015 – Czech Equestrian Teamu ve výši 15.000 Kč za první místo, 10.000 Kč za druhou příčku a 5.000 Kč za třetí pozici. Finanční prémie ovšem obdrží i vítězové a umístění v nižších kategoriích. Dle schválených pravidel to bude minimálně 3000 Kč za 1. místo, 2000 Kč za druhou pozici a 1000 Kč za třetí příčku.

Czech Equestrian Team Hradištko u Sadské Jezdecký festival Jump and Drive Winter Tour Lysá nad Labem skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Policisté, hasiči a strážníci odchytávali koně pobíhající po R7
Následující: V únoru přibývají jezdecké závody doma i v zahraničí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...