Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Zimní Jezdecký pohár 2015 startuje i ve skocích

Zimní Jezdecký pohár 2015 startuje i ve skocích

Pouhý týden po úvodní vozatajské části zimního Jezdeckého poháru – Jump and Drive Winter Tour odstartuje i jeho skoková série. Konat se bude opět v Hradištku u Sadské, ovšem na rozdíl od spřežení na tomto místě setrvá po všechna tři předfinálová kola.

V sobotu odstartuje i skoková část Jump and Drive Winter Tour. Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

V sobotu odstartuje i skoková část Jump and Drive Winter Tour. Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ta proběhnou ve 14denních intervalech od 7. února do 7. března. Na programu budou mít standarně pět soutěží, z nichž tři jsou zařazeny do uvedeného zimního seriálu, jenž vyvrcholí během velkého Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem od 18. do 22. března 2015. „Skokový seriál je rozdělen do tří túr – na malou, střední a velkou. Malá se bude jezdit na úrovni stupně Z, střední na L a velká na stupni S,“ uvedl jeden z organizátorů Aleš Suchánek. Zimní série se tak může zúčastnit velmi široké spektrum jezdců.

Seriál je přístupný všem jezdcům s platnou jezdeckou licencí, přičemž soutěží započítávaných do Jump and Drive Winter Tour 2015 se mohou zúčastnit i zájemci ze zahraničí v rámci kritérií pro účast na národních závodech pod hlavičkou ČJF. „V jedné soutěži zimního Jezdeckého poháru – Jump and Drive Winter Tour 2015 ovšem může bodovat každý jezdec jen s jedním koněm. V případě, že má v soutěži koní více, body získá automaticky za nejlepší umístění,“ upřesňuje Suchánek.

Čtěte také:  Skokový světový pohár v Olomouci bude o den delší a opět s J&T bankou

Za první místo obdrží jezdec 20 bodů, zatímco dvacátý umístěný pouze jeden bod. Oproti vozatajům tak skokových jezdců boduje dvojnásobné množství. „Do celkového pořadí se započítávají všechny bodované výsledky. V posledním kole, které proběhne ve čtvrtek 19. března při Jezdeckém festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem, jezdci obdrží za umístění na 1. až 20. místě dvojnásobný počet bodů. V případě rovnosti bodů na prvních třech místech rozhoduje o celkovém pořadí lepší výsledek z posledního kola, které je zároveň kolem finálovým,“ dodává Aleš Suchánek.

Uzávěrka přihlášek pro první skokové kolo v Hradištku u Sadské je již ve středu 4. února. Případní opozdilci mají každopádně čas přinejmenším do půlnoci, ale jak je z praxe známo, pokud startovní pozice nejsou zcela obsazeny, tak pořadatelé většinou přijmou i přihlášky zaslané po uzávěrce. S jistotou to ovšem konstatovat nelze, a tak by jezdci na tento nepsaný zvyk rozhodně neměli spoléhat!

Lákadlem zajisté bude tzv. velká túra (st. S), jelikož v rámci vyhodnocení celkového pořadí po posledním kole jezdci na prvních třech místech v konečných výsledcích celé seriálové soutěže obdrží finanční prémie od hlavního partnera finále Jump and Drive Winter Tour 2015 – Czech Equestrian Teamu ve výši 15.000 Kč za první místo, 10.000 Kč za druhou příčku a 5.000 Kč za třetí pozici. Finanční prémie ovšem obdrží i vítězové a umístění v nižších kategoriích. Dle schválených pravidel to bude minimálně 3000 Kč za 1. místo, 2000 Kč za druhou pozici a 1000 Kč za třetí příčku.

Czech Equestrian Team Hradištko u Sadské Jezdecký festival Jump and Drive Winter Tour Lysá nad Labem skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Policisté, hasiči a strážníci odchytávali koně pobíhající po R7
Následující: V únoru přibývají jezdecké závody doma i v zahraničí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

První kolo Zimního poháru čtyřspřeží vyhrál Hrouda

Zimní jezdecký pohár České jezdecké federace 2019 odstartoval v sobotu 2. února prvním vozatajským kolem, které se neslo v duchu rekordní účasti více než šedesáti kočárů. Královskou kategorii čtyřspřeží ovládl Josef Hrouda. Nejpočetnější startovní pole při zahajovacím mítinku 6. ročníku Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace zajistila dvojspřeží. V silné ...