Home > Zpravodajství > domácí sport > Zimní Jezdecký pohár 2017 bude mít 8 kvalifikací

Zimní Jezdecký pohár 2017 bude mít 8 kvalifikací

Čtvrtý ročník seriálu Zimní Jezdecký pohár nabídne před velkým finále při Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem celkem 8 kvalifikačních závodů – 4 ve spřežení a 4 v parkurovém skákání. Závody zařazené do této túry zavítají do šesti měst a obcí…

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Nejčastěji se Zimní Jezdecký pohár 2017 podívá do Hradištka u Sadské, kde seriál zahájí jak ve vozatajské disciplíně (28. 1.), tak ve skocích (4. 2.). Do třetice se tam uskuteční opět parkurové soutěže (18. 2.), které budou v březnu pokračovat v Královicích u Slaného (4. 3.). V mezičasech skokové části série se uskuteční další závody spřežení, a to konkrétně ve Slatiňanech na Chrudimsku (11. 2.) a v brněnském areálu Veterinární a farmaceutické univerzity (25. 2.).

Velkou novinkou roku 2017 se stane dvojkolo ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou, kde budou moci o poslední předfinálové body bojovat jak pakruroví jezdci, tak vozatajové. Parkury se tam budou konat již od čtvrtka 9. března, přičemž bodované soutěže se pojedou v sobotu 11. března. O den později přijdou na řadu spřežení. „Věříme, že zařazení tohoto dvojzávodu Zimního Jezdeckého poháru bude velkým oživením a kvalitní předzvěstí pětidenního Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem,“ uvedl Josef Malinovský z jezdeckého klubu Jezdci.cz, který pořádá finálové soutěže při zmíněném festivalu a celý seriál ve spolupráci s dalšími subjekty České jezdecké federace vypisuje.

Jezdecký festival v Lysé nad Labem je naplánován od 22. do 26. března a probíhat bude v hale C lysolabského výstaviště. „Finále Zimního Jezdeckého poháru ve skocích chystáme na pátek, vozatajský vrchol pak na neděli,“ dodal Josef Malinovský. Při těchto závěrečných soutěžích jezdci a vozatajové získají dvojnásobný počet bodů oproti kvalifikačním závodům. Do celkového pořadí seriálu se na rozdíl od předešlých ročníků započítají každému účastníkovi jen tři nejlépe bodované výsledky, a tak nebude záležet tolik na kvantitě odjetých soutěží, nýbrž na kvalitě předvedených výkonů. Pořadatelé si od této změny slibují mnohem více napínavý průběh seriálu, který bude gradovat až do posledního okamžiku.

Jezdecký pohár Parkur skoky spřežení
Předchozí: ÚZSVM bude hledat nového majitele pro tři poničky
Následující: Liberečtí hasiči zachraňovali koně z jímky, použili k tomu záchranná síť

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...