Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Zimní královna bez žezla i koruny

Zimní královna bez žezla i koruny

Středeční sváteční den nepatřil pouze Václavům, ale jako již mnoho let zpětně také dostihům. Poslední mítink letošní sezóny na karlovarském Hipodromu Holoubek je za námi. Příjemné podzimní odpoledne mělo odtajnit jméno čtvrté zimní královny, kterou po více než dvou desetiletích nejzápadnější české závodiště přivítalo. V dostihovém světě vládcem letošní zimy nebude sníh ani mráz, ale ani v cíli 35. Mercedes-Benz Ceny zimní královny první Hessoesse. Žokej Foret oznámil záhy po doběhu problém s boxem č.4 a tak trenér Polyanty podal protest proti regulérnosti dostihu. V okamžiku startu se včas neotevřela dvířka boxu a klisna na startu zaostala. Vzhledem k tomu, že přes počáteční ztrátu dokázala získat čtvrté místo, je pravděpodobné, že by za normálních okolností bojovala o vítězství.  Dostihová komise nejdůležitější test dvouletých klisen musela anulovat.

Doběh Ceny zimní královny

Doběh Ceny zimní královny

Vrcholem se tedy stala Cena Jockey Clubu ČR, dvoukilometrový test II.kategorie pro tříleté a starší středotraťaře. Nedávnou vítězku mostecké Velké letní ceny Sapsiree na druhé místo s převahou šesti délek odsunul Solar Eclipce v sedle s multišampiónem Václavem Janáčkem.

Rámcová Cena statku Chyše se stala kořistí jediné klisny ve skromném startovním poli. Holin One na překážkách zaznamenala první plný zásah.

Milým zpestřením byl dostih deseti poníků, který je součástí oficiální celoroční pony ligy.

Double zaznamenal žokej Petr Foret, který stylem start-cíl odjezdil debutujícího francouzského rodáka Black Canyon a klisnu Santin na supervytrvalecké distanci tři kilometry. Ihned od startu ji poslal do vedení a postupně se soupeřům vzdalovali. Druhý v cíli Villon byl na cílové pásce vzdálen o propastných 13 délek. Vynikající finiš ze zadních pozic předvedl nakonec třetí Shadow Moon.

Čtěte také:  Výstava KONĚ V AKCI letos bude třídenní

Výsledky:

Cena Karlovarského deníku (IV.kat.,1.200m):Gold Of Gibraltar (ž.J.Chaloupka) – Pale Martini (žk.A.Florian) – Herbebois (ž.M.Havelková)

Cena Šlechtitelů spol. Selgen a.s. (IV.kat.,3.000m):Santin (ž.P.Foret) – Villon (K.Hlubučková) – Shadow Moon (ž.R.Koplík)

Cena spol. Karlovarská Korunní s.r.o. (III.kat.,1.400m): Ocara (ž.J.Palík) – Mill´s Finest (ž.T.Lukášek) – Sirius (ž.V.Korečková)

Cena statku Chyše (steeplechase, IV.kat.,3.700m): Holin One (žk.P.Složil) – Diamond Race (M.Liška) – Canton (J.Odložil)

Cena EBF (III.kat., 1.400m): Black Canyon (ž.P.Foret) – Coffola (ž.V.Janáček) – Silver Ball (ž.B.Murzabayev)

Cena Jockey Clubu ČR (II.kat.,2.000m): Solar Eclipse (ž.V.Janáček) – Sapsiree (ž.J.Rája) – Approcaillis (ž.J.Chaloupka)

35. Mercedes-Benz Cena zimní královny (Listed,1.600m): Hessoesse (ž.J.Rája) – Saša (ž.B.Murzabayev) – Johanka (ž.V.Korečková) – dostih anulován

Cena Hipodrom Holoubek (V.kat.,2.000m):Goldy (J.Borč) – Taurus (ž.J.Rája) – Ondreáš (ž.T.Lukášek)

Text a foto: Marcela Klingorová

Cena zimní královny dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Předchozí: Mistrovství ČR v soutěžích spřežení 2016 má své vítěze!
Následující: Koním a jezdcům opět požehná populární farář Zbigniew Czendlik

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Na modrou kvalifikaci je možné přijít zdarma

Předposlední z kvalifikací na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou bude „modrá“. Od začátku sezony si pardubické závodiště hraje s barvami a právě odstíny modré jsou srpnovým dress codem. A navíc, pokud diváci přijdou s hrací kartou Sportovního parku Pardubice, budou mít vstup na dostihový mítink zdarma. Na dostihy zdarma Pardubice aktuálně žijí „Sportovním ...