Home > Zpravodajství > domácí sport > Zimní pohár pokračuje spřežením ve Slatiňanech

Zimní pohár pokračuje spřežením ve Slatiňanech

V rámci druhého kola zimního Jezdeckého poháru spřežení se utkají vozatajové o seriálové body v sobotu 28. února ve Slatiňanech. Pořádající Národní hřebčín Kladruby připravil tři bodované soutěže, v nichž nebude chybět nikdo z vedoucích závodníků.

Po prvním kole, které se uskutečnilo v Hradištku u Sadské na konci ledna, se do Slatiňan u Chrudimi jako lídři žebříčků vydávají Ota Bareš v jednospřeží i Petr Vlašic, který získal plný počet deseti bodů jak ve dvojspřeží, tak ve čtyřspřeží.

Právě v nejnáročnější kategorii čtyřspřeží se na startu opět sejde velmi kvalitní pole účastníků, neboť vedle vítěze úvodního kola se přihlásilo dalších osm vozatajů. Mezi nimi nechybí mj. domácí reprezentanti z Národního hřebčína Radek a Jiří Nesvačilovi, ale třeba také velmi zkušený Josef Hrouda, který jim bude zajisté těžkým konkurentem. Nahlášena je i jedna žena, a to opět Kateřina Sklenská, jejíž velmi kvalitní výkony se čtyřkou koní diváci mohli obdivovat již v Hradištku. Tehdy si připsala do seriálu sedm bodů.

Ve dvojspřeží změří své síly patnáctka přihlášených. Soutěž nebude ochuzena o nejlepší trio z prvního kola, které tvoří Petr Vlašic, Václav Coufalík a Martin Kastner. Václav Coufalík je navíc jediný účastník této kategorie, který na start postaví hned dvě svá spřežení. Bude zajímavé sledovat, zda dokáže vytěžit z výhody druhého startu na téže trati.

Třetí bodovanou kategorií je jednospřeží, kde je nahlášena osmnáctka startujících. Na startovní listině figurují i dvě ženy, a to Kateřina Neumannová a Markéta Sedlinská. Vedoucí Ota Bareš bude mít o něco málo jednodušší udržet si i po druhém kole vedení, neboť jeho největší hradišťský konkurent Jiří Kříž nahlášen není. Na druhou stranu se do Trojanovic zapsalo o mnohem více jednospřeží, čímž narostl i počet konkurentů.

Čtěte také:  V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina

Čtvrtou vypsanou, avšak nebodovanou soutěží, je dvojspřeží pony, které celý sobotní závodní den otevře. Síly proti sobě změří čtyři nahlášení jezdci.

Slatiňany spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Rozsáhlý požár zničil konírnu
Následující: Zrekonstruované kladrubské stáje přivítaly nový přírůstek

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...