Home > Zpravodajství > domácí sport > Zimní pohár spřežení ve Slatiňanech čeká rekordní účast

Zimní pohár spřežení ve Slatiňanech čeká rekordní účast

Zimní Jezdecký pohár spřežení 2016 pokračuje třetím kolem, které proběhne v sobotu 13. února ve Slatiňanech. V tamní hale by mělo k soutěžím nastoupit v celkem pěti kategoriích více než padesát spřežení, což je v rámci halových závodů rekordní účast…

Monika Pospíšilová se svým spřežením. Foto: Sandra Schulzová

Monika Pospíšilová se svým spřežením. Foto: Sandra Schulzová

Sportovní program začíná v 10.00 hodin hobby soutěží pro jednopřeží. Poté přijdou na řadu poníci zapřažení v párech. Do této soutěže je mimo jiné přihlášená i dlouhodobě nejúspěšnější reprezentantka kategorie dvojspřeží pony Monika Pospíšilová.

V konkurenci sedmnácti jednospřeží bude závodit i vedoucí jezdkyně pohárové bodování „jedniček“ Markéta Sedlinská. V závěsu za ní je na žebříčku Pavel Drbohlav – celkový vítěz loňského ročníku Zimního Jezdeckého poháru, jenž si do Slatiňan také našel cestu. Nechybí další vozatajové, kteří patří k české špičce: momentálně třetí jezdec žebříčku Milan Domes či čtvrtý v pořadí Ota Bareš.

Také soutěž dvojspřeží čítá výborně obsazené startovní pole. Pravidelný účastník série Petr Vlašic bude zapřahat dva páry, s nimiž se v předchozím kole v Hradištku seřadil na první a druhé příčce. Dorazí dlouholetý reprezentant České republiky Jaroslav Kohout či vítěz prvního letošního kola Marek Jirgala. Síly s nimi změří Zdeněk Jirásek, který při venkovních závodech soutěží pravidelně se čtyřspřežím, David Haitl, Jaroslav Pavel a další.

Největší pozornost poutá při závodech sportovních kočárů královská disciplína čtyřspřeží. Těch je v seznamu startujících uvedeno celkem osm. Nejznámějšími jmény jsou vozatajové Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem Jiří a Radek Nesvačilové. V jejich případě uvidí diváci opravdovou špičku české kočárové scény, jedná se o pravidelné účastníky v barvách národní reprezentace, nechyběli ani na Světových jezdeckých hrách v Normandii v roce 2014.

Čtěte také:  ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Nejsou však jedinými vynikajícími jezdci v dané soutěži. Na startovních listinách figuruje také Josef Hrouda nebo Libor Kurka. Konkurovat jim bude Petr Vlašic, který v sezoně 2015 zvítězil v celkovém bodování Zimního Jezdeckého poháru. Je se tedy opravdu na co těšit!

Vozataje čeká po tomto kole poslední kvalifikační závod v Brně v sobotu 27. února, a poté už bude vše připraveno na finále celého seriálu, které se bude konat v rámci Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem. V bohatém festivalovém programu jsou soutěže spřežení naplánovány na neděli 20. března.

halové závody Slatiňany spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Uprchlí koně způsobili v Brně rozruch v dopravě, odchytili je až v tunelu
Následující: Zrekonstruovaný kladrubský hřebčín přivítal první letošní hříbě

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...