Home > Zpravodajství > domácí sport > Zimní pohár v Trojanovicích s mezinárodní účastí

Zimní pohár v Trojanovicích s mezinárodní účastí

Soutěžemi spřežení odstartuje v sobotu 16. ledna 2016 v Trojanovicích letošní ročník Zimního Jezdeckého poháru. Na start přilákal i zahraniční konkurenci. Vedle českých vozatajů se v trojanovické hale představí také jezdci z Polska…

Trojanovickým kolem začíná v České republice ojedinělý seriál zimních závodů pod názvem Zimní Jezdecký pohár, při němž se v halách na území Česka střídá parkurové skákání se spřežením, které vše odstartuje právě v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm. Série o dva měsíce později vyvrcholí březnovým Jezdeckým festivalem na výstavišti v Lysé nad Labem.

Program vozatajských soutěží v Trojanovicích začne v sobotu 16. ledna od 9.00 hodin. Na řadu přijdou nejprve hobby soutěže pony, jednospřeží a dvojspřeží. Oficiální pohárová klání všech klasických kočárových kategorií – tj. jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží – budou následovat.

Halové soutěže spřežení přitáhly na start vozataje nejen z České republiky, ale také sousedního Polska. Přihlášeni jsou do všech třech oficiálních soutěží. V soupisce jednospřeží figuruje s dvěma zápřahy Polák Marek Morawiec. Konkurovat mu budou mimo jiné čeští reprezentační jezdci Libor Kurka, Pavel Drbohlav či Ota Bareš.

Dva polští vozatajové se představí v kategorii dvojspřeží: Daniel Pendzialek a Darek Franiczek. Síly změří například s Markem Jirgalou, Davidem Haitlem, Lubomírem Hlavenkou či Petrem Vlašicem. Poslední jmenovaný Petr Vlašic bude zapřahat také čtyřspřeží. V minulém roce právě v takzvané „královské disciplíně“ vozatajů zvítězil ve finálovém závodě v Lysé nad Labem, a vyhrál díky tomu i celý ročník. Proti němu je postaví se čtyřkou Jaroslav Juráň, Libor Kurka a polský reprezentant Daniel Pendzialek.

SKL Trojanovice spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Plzeňští hasiči zachránili kobylku Barunku
Následující: Výsledky Nikasova dopingového testu budou zveřejněny zítra

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...