Home > Zpravodajství > informujeme vás > Zimní sezona skončila, začíná příprava na dostihy

Zimní sezona skončila, začíná příprava na dostihy

Turnajem koňského póla na sněhu definitivně skončila zimní sezona. Závodiště se teď aktivně připravuje na letní sezonu a dostihy. Ty odstartují Zahajovacím dostihovým dnem v tradičním termínu 8. května. Do té doby ale bude závodiště hostit ještě například závody spřežení či soutěže všestrannosti.

V březnu dojde k demontáži ledové plochy Zimního sportovního parku Nadace pro rozvoj města Pardubice, aby následně mohly začít revitalizační práce prostoru před tribunou. Současně s tím se naplno rozjedou také přípravy dostihové dráhy včetně obnovy a omlazení některých překážek. „Vše musí být hotovo do 8. května, to je alfa a omega všeho. S kompletní revitalizací všech prostor po Zimním sportovním parku a prostoru před tribunou D projekt počítal od samého začátku, a to nejen po technické, ale i finanční stránce. Rozpočet byl schválen radou města už na podzim,“ řekl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

„Tréninkový Taxis“. Foto: Dostihový spolek

Na revitalizaci bude dohlížet nejen správce dráhy, ale i další odborníci. „Otázku revitalizace prostoru před tribunou D jsme samozřejmě diskutovali od samého začátku. Snažili jsme se s městem a s dodavatelem ledové plochy najít řešení, které dráhu co nejméně zatíží. Čeká nás teď práce, která povede k tomu, aby dráha byla způsobilá a komisí před prvním dostihovým dnem schválená,“ komentoval stav správce dráhy Jiří Janda. Do cílové roviny zemní práce při instalaci ledové plochy nezasáhly, stála na vrstvě písku. Přesto bude travnímu porostu věnována velká péče. „Jakmile se odkryje vrstva písku po ledové ploše, stanoví se postup dalších prací podle jedné z variant, které máme připravené,“ dodal Martin Korba.


„Tréninkový Taxis“. Foto: Dostihový spolek

Na dostihovou sezonu se však připravuje kompletní dostihová dráha a překážky v celém areálu. S jarem přichází na řadu sekání trávy, zastřihávání živých plotů apod. „Vzniká i nová překážka, pracovně jí říkáme „tréninkový Taxis“. Za živým plotem bude opticky vymezena vzdálenost příkopu za skutečným Taxisem. Jde nám o to, aby si koně natrénovali odskok, který na Taxisu není označen bílým bidlem jako na jiných překážkách, a aby uměli vyvinout dostatečnou energii k bezpečnému překonání příkopu,“ popsal nový skok Jiří Janda.

Čtěte také:  Obhájce Marek Klus bude mít ve Velké ceně Olomouce silnou konkurenci

První sportovní a další akce se na závodišti uskuteční už v březnu. Půjde nejen o veřejné tréninky parkurového skákání a zkoušky základního výcviku jezdce, ale také o tradiční turnaj v extrémním golfu. V dubnu jsou na pořadu závody spřežení a Jarní všestrannost s kvalifikací na seriál Zlatá podkova a také dva různé závody psů. Květen už bude dostihový. Sezona odstartuje 8. května Zahajovacím dostihovým dnem, v rámci kterého se uskuteční také Jezdecké hry pro děti. V květnu bude také uzávěrka přihlášek na 129. Velkou pardubickou steeplechase, první ze čtyř kvalifikací na ni se poběží 25. května.

Kompletní kalendář akcí je k dispozici na www.zavodistepardubice.cz.

Tisková zpráva Dostihového spolku

dostihové závodiště Dostihový spolek a.s. Pardubice
Předchozí: Našel se nový sponzor Velké pardubické?
Následující: Dokončena obnova historické pilířové stodoly v Selmicích

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Dostihový vrchol nedělního slavnostního mítinku v režii neporazitelné Saši

Karlovarské závodiště Hipodrom Holoubek si ve slavnostní atmosféře připomnělo 120. výročí zahájení provozu. Právě 30. června roku 1899 byl za přítomnosti barona Schafflera, knížete Fürstenberga, barona Černína a městského radního Lea Mattoniho areál předán k užívání. Dostihový den poskládaný ze šesti rovinových a jednoho překážkového dostihu se uskutečnil v tropických ...