Home > Zpravodajství > domácí sport > Zlatá podkova spřežení jde přes Pardubice do finále

Zlatá podkova spřežení jde přes Pardubice do finále

Poslední předkolo soutěže Zlaté podkovy v disciplíně spřežení se uskuteční ve dnech 24. – 26. července v Pardubicích. Více jak 40 jezdců se představí při třetím kole jubilejního 50. ročníku Zlaté podkovy, Ceně hejtmana Pardubického kraje.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Jezdci mají za sebou tři kvalifikační kola, která proběhla v Semicích, Těšánkách a Mikulově. V dosavadním bodování žebříčku si mezi dvojspřežím nejlépe vede Petr Myslík s koňmi Favory Efigia XII-19 a Favory Efigia XII-26, když nasbíral celkem devět bodů. Jen o dva body méně však má Václav Coufalík. Ten je s koňmi Linda 26 a Lybie druhý, třetí příčku si tento jezdec drží se svým druhým dvojspřežím Gracie 6 a Odeta 2. Na kontě mají šest bodů.

Tříbodový náskok má v dvojspřeží pony Monika Pospíšilová s pony Sára 25, Ges 1 a Sibela. Jako jedni z mála nechyběli na žádném ze tří konaných kol, z nichž si odnesli 13 bodů. Nejvíce si jich připsali v Těšánkách. Druhý je zatím Tomáš Palán s dvojicí Gamín 2 a Guliver 7 (10 bodů) před Erikem Zuvačem s pony Verdun 1 a Pikard 1 (7 bodů).  Největší rozestup mezi první a druhou příčkou je v kategorii jednospřeží, kde s 30 body na kontě vede Jaroslav Petřek a Fate-Z. Druhý je Davit Haitl a Solo Rygáta XXI-17 celkem s 25 body a elitní trojici uzavírá Emil Moudrý a Lodit s 23 body na kontě.

Během posledního předkola v Pardubicích se vozatajci utkají celkem v šesti soutěžích CAN2*. Nejvíce účastníků se zapsalo na start jednospřeží, kde nechybí ani lídr žebříčku Jaroslav Petřek a Fate-Z. Stejně tak Petr Myslík si se svým dvojspřeží nenechá ujít pardubické předkolo a pokusí se udržet si vedoucí pozici i před finále.  Obdobná situace je i mezi dvojspřežím pony. I tato soutěž bude mít na startu vedoucí žebříčku, kterou je Monika Pospíšilová. Dále se jezdci představí při dvou hobby soutěžích a chybět nemůže ani soutěž čtyřspřeží. Tam jsou nahlášeni tři vozatajci, a to Radek Nesvačil, Zdeněk Jirásek a Jaroslav Jandl.

Čtěte také:  Jezdci mají ve Frenštátě jednu z posledních šancí bodovat do série ČSP

Závodní program v Pardubicích zahájí páteční drezura, po níž bude následovat v sobotu maraton a v neděli jezdci zakončí svoje třídenní snažení na parkuru. V pátek a sobotu by se mělo začínat v 9 hodin, v neděli se závodní program uskuteční od 11 hodin. Během závodů se na pardubickém závodišti zároveň uskuteční v sobotu také třináctá Národní výstava koní plemene Shagya Arab.

Pardubice jsou poslední zastávkou před finále, které proběhne ve dnech 21. – 23. srpna. Záležet tak bude na každém bodu, který může rozhodnout o konečném pořadí před finálovým kláním, neboť bodové rozestupy jsou v jednotlivých kategoriích velmi malé. Více o seriálu Zlaté podkovy se můžete dovědět na stránkách pořadatele, které najdete na adrese www.zlatapodkova.cz.

Agrofert park Pardubice spřežení Zlatá podkova
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Ptýrov opět ožije mistrovstvím ČR, tentokrát v drezuře
Následující: Policie pátrá po mladíkovi, který brutálně utýral koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jaroslav Müller, ředitel Dostihového spolku a.s.

Od začátku měsíce září má Dostihový spolek a.s. nového ředitele. Stal se jím Jaroslav Müller – člověk, který v „koňském světě“ není úplně neznámý. Celý svůj profesní život se věnuje chovu a výcviku koní. Má zkušenosti s řízením společnosti i s pořadatelskou činností v oboru. Z Mnětic na Pardubicku teď ...