Home > Zpravodajství > domácí sport > Zlatá podkova spřežení jde přes Pardubice do finále

Zlatá podkova spřežení jde přes Pardubice do finále

Poslední předkolo soutěže Zlaté podkovy v disciplíně spřežení se uskuteční ve dnech 24. – 26. července v Pardubicích. Více jak 40 jezdců se představí při třetím kole jubilejního 50. ročníku Zlaté podkovy, Ceně hejtmana Pardubického kraje.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Jezdci mají za sebou tři kvalifikační kola, která proběhla v Semicích, Těšánkách a Mikulově. V dosavadním bodování žebříčku si mezi dvojspřežím nejlépe vede Petr Myslík s koňmi Favory Efigia XII-19 a Favory Efigia XII-26, když nasbíral celkem devět bodů. Jen o dva body méně však má Václav Coufalík. Ten je s koňmi Linda 26 a Lybie druhý, třetí příčku si tento jezdec drží se svým druhým dvojspřežím Gracie 6 a Odeta 2. Na kontě mají šest bodů.

Tříbodový náskok má v dvojspřeží pony Monika Pospíšilová s pony Sára 25, Ges 1 a Sibela. Jako jedni z mála nechyběli na žádném ze tří konaných kol, z nichž si odnesli 13 bodů. Nejvíce si jich připsali v Těšánkách. Druhý je zatím Tomáš Palán s dvojicí Gamín 2 a Guliver 7 (10 bodů) před Erikem Zuvačem s pony Verdun 1 a Pikard 1 (7 bodů).  Největší rozestup mezi první a druhou příčkou je v kategorii jednospřeží, kde s 30 body na kontě vede Jaroslav Petřek a Fate-Z. Druhý je Davit Haitl a Solo Rygáta XXI-17 celkem s 25 body a elitní trojici uzavírá Emil Moudrý a Lodit s 23 body na kontě.

Během posledního předkola v Pardubicích se vozatajci utkají celkem v šesti soutěžích CAN2*. Nejvíce účastníků se zapsalo na start jednospřeží, kde nechybí ani lídr žebříčku Jaroslav Petřek a Fate-Z. Stejně tak Petr Myslík si se svým dvojspřeží nenechá ujít pardubické předkolo a pokusí se udržet si vedoucí pozici i před finále.  Obdobná situace je i mezi dvojspřežím pony. I tato soutěž bude mít na startu vedoucí žebříčku, kterou je Monika Pospíšilová. Dále se jezdci představí při dvou hobby soutěžích a chybět nemůže ani soutěž čtyřspřeží. Tam jsou nahlášeni tři vozatajci, a to Radek Nesvačil, Zdeněk Jirásek a Jaroslav Jandl.

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Závodní program v Pardubicích zahájí páteční drezura, po níž bude následovat v sobotu maraton a v neděli jezdci zakončí svoje třídenní snažení na parkuru. V pátek a sobotu by se mělo začínat v 9 hodin, v neděli se závodní program uskuteční od 11 hodin. Během závodů se na pardubickém závodišti zároveň uskuteční v sobotu také třináctá Národní výstava koní plemene Shagya Arab.

Pardubice jsou poslední zastávkou před finále, které proběhne ve dnech 21. – 23. srpna. Záležet tak bude na každém bodu, který může rozhodnout o konečném pořadí před finálovým kláním, neboť bodové rozestupy jsou v jednotlivých kategoriích velmi malé. Více o seriálu Zlaté podkovy se můžete dovědět na stránkách pořadatele, které najdete na adrese www.zlatapodkova.cz.

Agrofert park Pardubice spřežení Zlatá podkova
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Ptýrov opět ožije mistrovstvím ČR, tentokrát v drezuře
Následující: Policie pátrá po mladíkovi, který brutálně utýral koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili. Dostihový spolek pro ...