Home > Zpravodajství > domácí sport > Zlatá podkova: Tři dny v Kolesech

Zlatá podkova: Tři dny v Kolesech

Areál  sportovní a dostihové stáje Vasury Kolesa, nedaleko Kladrub nad Labem, je místem další zastávky na cestě do finále 49. ročníku seriálu Zlatá podkova. Kvalifikaci „pro Humpolec“  jsou věnovány tři dny, od pátku 4. července do neděle 6. července.

Rodeo au Heup a Robert Pokorný (JK NH Car), loni třetí ve finále Zlaté podkovy i Mistrovství ČR ve všestrannosti, se vracejí na trať seriálu. Foto: Šárka Bělohlavová

Rodeo au Heup a Robert Pokorný (JK NH Car), loni třetí ve finále Zlaté podkovy i Mistrovství ČR ve všestrannosti, se vracejí na trať seriálu. Foto: Šárka Bělohlavová

Hlavní událost, Zlatá podkova (CNC*) je současně Oblastním mistrovstvím Východočeského kraje v kategorii seniorů. I v dalších soutěžích – Stříbrné podkově, Bronzové podkově a Soutěži pony – se pojede současně o oblastní mistrovské tituly dvou krajů (Východočeský, Středočeský) v jezdeckých kategoriích seniorů, mladých jezdců, juniorů a dětí.

Kromě toho uvidí diváci samozřejmě  Soutěž nadějí a jako v Lošticích rovněž Benjamin Cup pony a dvě nepostupové soutěže.

A aby toho nebylo málo, pak se v Kolesech rozhodne také o vítězích a umístěných v Kritériu mladých (čtyřletých a pětiletých) koní.

Tři Vrtkové proti všem

Rodinná sestava – Lubomír Vrtek (Diráno 1, JK při SOUz Horní Heřmanice), Antonín Vrtek (Dallas 1 ze stejné stáje) a Stanislav Vrtek (Action Boy, Sportovní stáj Vrtkovi) – nastoupí ve Zlaté podkově proti 13 soupeřům.

Z těch by jim největší starost měla udělat trojice, ve které má dva koně Robert Pokorný (Boline a Rodeo au Heup, oba JK NH Car) a jednoho Karolína Petrová (Kim-C, JK Kocanda).

Čtěte také:  Český skokový pohár čeká čtvrté dějství v Hradištku. Dorazí celá TOP4!

Připomeňme, že Kim-C už letos vyhrála kvalifikaci pro Zlatou podkovu v Borové a Action Boy byl nejlepší v Panské líše.

Slavní příbuzní Diráno 1 a Dallas 1 mají za sebou kariéru nepotřebující další komentáře.

A tak bychom měli být nejvíc zvědaví na výkon Pokorného klisny Boline (plemeno KWPN) a valacha Rodeo au Heup (francouzský jezdecký kůň). Po startech v zahraničí se totiž vracejí do Čech

Jejich jezdec se bude muset vyrovnat s určitým zdravotním handicapem, ale jak sám říká „zkusit se to prostě musí“.

Od pátku do neděle

Start první drezurní zkoušky je plánován na 8.00 hodin (pátek, 4. 7.) a v sobotu 5. 7. se „jde“ do terénu ve stejnou dobu. Nedělní (6. 7.) skokový test začne v 10.00 hodin.

Pořadateli třídenního mítinku jsou Česká jezdecká federace, obecně prospěšná společnost Soutěže podkovy a Jezdecká společnost Kolesa.

Ředitelkou závodů bude Jaroslava Sůrová, hlavní rozhodčí Daniela Diringerová a technickým delegátem manažer komise všestrannosti Ing. Antonín Klauz.

Autor: Jiří Křepelka

Kolesa všestrannost Zlatá podkova
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Dámy v sedle se poosmé utkají o titul mistryně ČR
Následující: Mezinárodní spřežení CAI3* v Nebanicích zahájila jednospřeží

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Novinkou letošní sezony je seriál všestrannosti pardubického závodiště

V letošní sezoně se na pardubickém závodišti uskuteční trojice závodů všestrannosti a to už otevírá možnost uspořádat seriál pardubického závodiště „Military Tour Pardubice 2019“. Pro pravidelné účastníky to znamená příležitost sbírat body a stát se historicky prvním šampionem všestrannosti v Pardubicích. Pravidla seriálu jsou jednoduchá. Jezdci sbírají ve všech závodech všestrannosti pořádaných ...