Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Zlatá Tiksi porazila zlatého Dallase
span class="phone-600 desktop-visible"/>

Zlatá Tiksi porazila zlatého Dallase

Třináctiletá ryzka, celým sportovním jménem Tiksi Nadace při SOUz Loštice  vyhrála na domácí půdě kvalifikaci pro finále 49. ročníku Zlaté podkovy. Vítězku jezdil pro Jezdecký klub Loštice jako vždy Radko Heidenreich. Klisna je čtyřnohou hvězdou soutěží všestrannosti od roku 2009, kdy vyhrála v Humpolci Zlatou podkovu a získala titul Zlatý kůň ZP.

Nestárnoucí ryzka Tiksi a její stálý jezdec Radko Heidenreich rozšířili  bilanci společných úspěchů o další dvě vítězství. Foto: archiv Profi Press

Nestárnoucí ryzka Tiksi a její stálý jezdec Radko Heidenreich rozšířili bilanci společných úspěchů o další dvě vítězství. Foto: archiv Profi Press

Tiksi a Heidenreich vyhráli současně se ZP i Oblastní mistrovství v kategorii seniorů.

Chovatelem Tiksi je Nadace při SOUz Loštice.

Rodiči klisny jsou anglický plnokrevník 2760 Dannyj z bývalého SSSR a SM 3041 Tereza, dcera plemeníka Gidran IV – 30.

Antonín a Adéla pomstili Lubomíra

Necelé tři body na Tiksi ztratil o čtyři roky starší Dallas 1 (Lubomír Vrtek, JK při SOUz Horní Heřmanice) a třetí skončila devítiletá Pippa Fun (Ing. Jana Höcková, JK Albert Stolany).

O výsledku rozhodla sobotní skoková zkouška – Dallas 1 v ní udělal tři chyby a v terénu už ztrátu nedohonil.

Porážku svého otce v hlavní soutěži zmírnil sedmnáctiletý Antonín Vrtek – vyhrál pro JK při SOUz Horní Heřmanice Bronzovou podkovu i Oblastní mistrovství mladých jezdců (v obou případech s valachem jménem Beauty/Černý).

Ve Stříbrné podkově skončila tato dvakrát úspěšná dvojice těsně druhá: Lepší byla pouze Antonínova sestřenice Adéla Vrtková (Fontaine, Sportovní stáj Vrtkovi).

Čtěte také:  Milan Domes v Brně uspěl ve všech kategoriích ZJP

Galérii loštických vítězů doplnili v Soutěži nadějí Aslan (Pavel Vereš, opět JK při SOUz Horní Heřmanice), pony Kuba 3 (Aneta Regnardová, JK PAM) a tandem Flora 13 – Michaela Hlavinková z JO Pegas v Oblastním mistrovství juniorů.

Autor: Jiří Křepelka

Zlatá podkova 2014 LOGO

JK Loštice Tiksi Zlatá podkova
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nejkrásnější kůň: Třetím vítězem v anketě je 1589 Baramis
Následující: Radek Nesvačil zvítězil na mezinárodních závodech CAI Altenfelden

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Mistři opratí měřili své síly v domově Velké pardubické

o víkendu měřili své síly na pardubickém závodišti vozatajové. Závody spřežení Cena hejtmana Pardubického kraje se jely jako kvalifikace na Zlatou podkovou a současně jako Mistrovství Východočeské oblasti. Dařilo se hlavně Pavlu Plchovi, který se v soutěži jednospřeží stal jak celkovým vítězem, tak i východočeským mistrem.