Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Změny v pravidlech Českého skokového poháru 2015

Změny v pravidlech Českého skokového poháru 2015

Čtrnáctý ročník Českého skokového poháru probíhající v roce 2015 přináší několik poměrně zásadních změn pravidel. Konec je s výběrem pohárového koně. Každý jezdec bude mít možnost devíti zapsaných bodových přídělů atd.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Konec s výběrem pohárového koně

První zcela zásadní změna pravidel říká, že jezdcům, kteří nastupují do nedělní Velké ceny s více koňmi, ubude jedna pravidelná starost, jaký kůň půjde první a stane se tak tzv. „pohárovým“. V nadcházející sezoně bude brát jezdec body automaticky s koněm lépe umístěným.

Pro každého jezdce až devět bodových přídělů

Do loňska si jezdci zapisovali šest nejlepších výsledků v rámci celého ročníku ČSP. Jak asi většina jezdecké veřejnosti již zaznamenala, počet kol ČSP se rozrostl na dvanáct. Na sklonku loňského roku byl do Asociace ČSP přijat areál Equine Sport Center Olomouc. S tím souvisí i zvýšení počtu zapsaných výsledků na devět. Měli bychom se tedy dočkat větších bodových přídělů pro jezdce a možná i větší vyrovnanosti elitní skupiny jezdců, pro které bude stále živá finálová účast.

Více peněz do velkých cen

Do nových pravidel byla zanesena i minimální výše výher. Jezdci si v T* nerozdělí méně než 60.000,- Kč, v T** 70.000,- Kč a v případném T*** 100.000,- Kč. Pro finále pak bude připraveno minimálně 120.000,- Kč.

Do finále se svým koněm

Poslední zásadní změna pravidel ČSP se týká finále, kde jezdci mohou startovat pouze s koněm, se kterým sami bodovali v některé z Velkých cen. Jistě toto pravidlo povede k dřívějšímu taktizování ohledně výběru koně pro finále.

Čtěte také:  Slunečné počasí a napínavé dostihy do Pardubic za víkend přilákaly 35 tisíc lidí

Rámcové seriály bez velkých změn

Tradičně i v roce 2015 budeme na pohárových kolbištích sledovat soutěže v rámci CZECH JUNIOR CUPU. Pravidla této série jsou prakticky bez výrazných změn. Chybět v roce 2015 nebude ani AMATEUR TOUR, v níž je pouze jedna změna pravidel, a to, že do jednotlivých finálových nedělních soutěží tohoto seriálu se probojuje 25 nejlepších dvojic.

Pravidla pro nadcházející extraligový parkurový ročník jsou ke stažení v příslušné rubrice na www.ceskyskokovypohar.cz.

Termínová listina ČSP 2015:

16. – 19. 4. Velká cena Martinic

1. – 3. 5. Velká cena Brna

15. – 17. 5. Velká cena Ostravy

22. – 24. 5. Velká cena Kolína – Němčice

5. – 7. 6. Velká cena Litomyšle

19. – 21. 6. Velká cena Frenštátu

24. – 26. 7. Velká cena Opavy

31. 7. – 2. 8. Velká cena Zduchovic

12. – 15. 8. Velká cena Ptýrova (sobota)

28. – 30. 8. Velká cena Plzně

11. – 13. 9. Velká cena Hořovic

24. – 27. 9. Velká cena Olomouce + FINÁLE

Český skokový pohár skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V sobotu zavítají na pražské Náměstí Míru koně
Následující: Slavnostní vyhodnocení dostihové sezony 2014

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pospíšil vítězem Českého skokového poháru 2018

Vítězem finále Českého skokového poháru 2018 ve Zduchovicích se stal Ondřej Pospíšil, a to i přes to, že celkem nasbíral se čtveřicí koní 20 trestných bodů. Chyb v tomto finále, do něhož nastoupili hned tři jezdci poprvé ve své kariéře, diváci viděli nezvykle hodně. Přestože Jan Štětina finále domácí parkurové ...