Home > Blogy > Zoubková víla u koní?

Zoubková víla u koní?

Jak se k nám dostala zoubková víla?

Jednoho krásného odpoledne jsme se s dětičkami z naší jezdecké školičky rozhodli, že nepůjdeme trénovat na plac, když je tak krásně, ale že vyrazíme s koníky ven na procházku. Jelikož děti jezdí už jeden rok, ví jak by se u koní měli chovat a jak s nimi zacházet. Bohužel jsou to jenom děti a tak by se měl každý jejich krok hlídat. Ale pokud se okolo Vás točí dvacet dětí a každému s něčím pomáháte, nevšimnete si, že jedno z nich připoutá koně na vodítko k hrazení.

A druhý konec zapne přímo do udidla k uzdečce. Přitom jim stále opakujete, že se nesmí to a to…. však to znáte, pokud se okolo Vás takový prďolové pohybují. Až do té chvíle, když se koníkovi něco nezalíbí, postaví svíčku a vy už jenom vidíte, jak řemínky co drží pohromadě praskají a kousky uzdečky se rozlétají. Pak letíte koně uklidnit, aby nezadupal ještě zbytek vyplašených dětí, co jsou v šoku když vidí vzpínajícího se koně. Po uchlácholení se dá koník na ohlávku a všechno vypadá, že je v pořádku a že to odnesl jenom nátylník. Děti Vás však upozorní, že tomu koníkovi teče z pusy krev. Proto na nic nečekáte a podíváte se do koňské huby a zjistíte, že se mu kýve zub. A co s tím? Veterinář daleko a zub drží jen na vlásku. Proto jsme si zahráli sami na zubaře. Donesli jsme si gázu napuštěnou dezinfekcí, řekli koníkovi ať řekne ÍÁ a šup. Zub byl venku. Pak jsme koníka pro jistotu ten den raději nechali doma, aby mu nevadilo udidlo při ztrátě zoubku. A co se zoubkem? Dali jsme ho do krabičky a dali před box (přece jenom u nás koníci nemají polštářky). A druhý den? No místo zoubku nám před boxem ležel plný kyblík dobrůtek pro koníka.

Předchozí: Ze života našich koní
Následující: Horsemanship, aneb jak to vidím já. Respekt versus strach
x

Mohlo by vás zajímat

Hřebci divokých koní našli dočasné útočiště na Kozmických ptačích loukách

Skupina třinácti hřebců z milovické rezervace velkých kopytníků přijela 22. listopadu odpoledne na Kozmické ptačí louky na Opavsku. Vytvořili tak první rezervaci divokých koní v Moravskoslezském kraji. „Původně mělo na cestu vyrazit čtrnáct hřebečků. Ale jedno z mláďat, které mělo velmi ostražitou matku, se nepodařilo nalákat do aklimatizační ohrady, kde ...