Chci zde mít svou reklamu
Home > Blogy > Zoubková víla u koní?

Zoubková víla u koní?

Jak se k nám dostala zoubková víla?

Jednoho krásného odpoledne jsme se s dětičkami z naší jezdecké školičky rozhodli, že nepůjdeme trénovat na plac, když je tak krásně, ale že vyrazíme s koníky ven na procházku. Jelikož děti jezdí už jeden rok, ví jak by se u koní měli chovat a jak s nimi zacházet. Bohužel jsou to jenom děti a tak by se měl každý jejich krok hlídat. Ale pokud se okolo Vás točí dvacet dětí a každému s něčím pomáháte, nevšimnete si, že jedno z nich připoutá koně na vodítko k hrazení.

A druhý konec zapne přímo do udidla k uzdečce. Přitom jim stále opakujete, že se nesmí to a to…. však to znáte, pokud se okolo Vás takový prďolové pohybují. Až do té chvíle, když se koníkovi něco nezalíbí, postaví svíčku a vy už jenom vidíte, jak řemínky co drží pohromadě praskají a kousky uzdečky se rozlétají. Pak letíte koně uklidnit, aby nezadupal ještě zbytek vyplašených dětí, co jsou v šoku když vidí vzpínajícího se koně. Po uchlácholení se dá koník na ohlávku a všechno vypadá, že je v pořádku a že to odnesl jenom nátylník. Děti Vás však upozorní, že tomu koníkovi teče z pusy krev. Proto na nic nečekáte a podíváte se do koňské huby a zjistíte, že se mu kýve zub. A co s tím? Veterinář daleko a zub drží jen na vlásku. Proto jsme si zahráli sami na zubaře. Donesli jsme si gázu napuštěnou dezinfekcí, řekli koníkovi ať řekne ÍÁ a šup. Zub byl venku. Pak jsme koníka pro jistotu ten den raději nechali doma, aby mu nevadilo udidlo při ztrátě zoubku. A co se zoubkem? Dali jsme ho do krabičky a dali před box (přece jenom u nás koníci nemají polštářky). A druhý den? No místo zoubku nám před boxem ležel plný kyblík dobrůtek pro koníka.

Předchozí: Ze života našich koní
Následující: Horsemanship, aneb jak to vidím já. Respekt versus strach
x

Mohlo by vás zajímat

Vstupenky na Velkou pardubickou mizí před očima

Vstupenky k sezení na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou tři týdny před jejím startem téměř vyprodány. Přesto je stále ještě možné své sedadlo najít. Volné kapacity jsou především na tribuně A. Online prodej nabízejí hned tři prodejní systémy. Vstupenky k sezení, ale i na stání na vrchol tuzemské překážkové sezony je ...