Home > Zpravodajství > světový sport > Zvára i český tým přivezli ze Sopot čtvrté místo

Zvára i český tým přivezli ze Sopot čtvrté místo

Skvělého úspěchu dosáhl reprezentant v parkurovém skákání Ondřej Zvára. Na závodech kategorie CSIO5* v polských Sopotech skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Stejně si vedlo v Poháru národů české družstvo.

Češi zopakovali v divizi 2 týmové soutěže umístění z květnového kola v Linci. A stejně jako v Rakousku je i nyní dělil od bronzové příčky jediný trestný bod.

Ondřej Zvára s hřebcem Cento Lano. Foto: archiv ČJF

„Mohli jsme dosáhnout i na víc, protože jeden trestný bod je opravdu minimum. Na druhou stranu je to i tak veliký úspěch, větší než v Linci, kde byl závody pouze čtyřhvězdičkové,“ uvedl Ondřej Zvára. „Na první pohled to tak možná nevypadá, ale ten rozdíl je opravdu razantní. Kurzy byly tak těžké také proto, že se jednalo o kvalifikaci nejen na ME 2017 v Göteborgu, ale i na Světové jezdecké hry WEG 2018 v Tyronu. Moc si našeho umístění cením už z toho důvodu, jaká jména se v Sopotech představila a jak byly týmy postavené,“ doplnil český jezdec.

Se Zvárou tvořili české družstvo ještě Aleš Opatrný, Kamil Papoušek a Zuzana Zelinková. Nejvíce se dařilo právě Zvárovi, jenž jako jeden z pouhých čtyř závodníků prošel s koněm jménem Cento Lano prvním kolem bez trestného bodu. Češi nakonec ve dvoukolovém závodě nasbírali 19 trestných bodů, o jeden víc než třetí Portugalsko. Třináct trestných bodů si připsaly USA a Nizozemsko, v rozeskakování se z vítězství radovali jezdci ze zámoří.

Zvára s Cento Lanem potvrdili, že jim sopotské kolbiště svědčí, i v Grand Prix s překážkami do 160 cm. Prvním kolem opět prošel bez zaváhání a inkasoval jen jeden trestný bod za překročení času, druhé zvládl bezchybně, což mu stačilo na čtvrtou příčku a druhý nejlepší výsledek v kariéře.

„Pro mě je to velký úspěch a veliká spokojenost. Na pětihvězdičkovém závodě se mi zatím nejlépe povedlo být třetí, teď jsem se k tomu lehce dotáhl,“ připomněl Zvára závod v Barceloně ze září 2015.

I v Sopotech měl ke stupním vítězů blízko. „Po každých závodech vždycky hledám, co jsem mohl udělat jinak, ale konkrétně tady bych asi nic nenašel. I kdybych neměl ten jeden trestný bod ze základního kola, tak bych jezdce přede mnou nedotáhl, byli o kus rychlejší,“ uznal Zvára.

Grand Prix absolvoval i Papoušek s Centisimem, po jedné chybě v prvním kole do druhého nepostoupil a obsadil 18. místo z 50 startujících.

Tisková zpráva České jezdecké federace

Aleš Opatrný ČJF Kamil Papoušek Ondřej Zvára Parkur Pohár národů skoky Zuzana Zelinková
Předchozí: Vyberte si barvu pro druhou kvalifikaci
Následující: 89. Karlovarská dvojnásobná míle

Zdeněk Žíla po výhře ve Zduchovicích vede ČSP 2017

Šestnáctý ročník Českého skokového poháru zaznamenal po svém 6. kole ve Zduchovicích na Příbramsku změnu ve vedení průběžného pořadí. Díky vítězství ve Velké ceně Zduchovic 2017 se na pozici lídra probojoval v neděli 6. srpna Zdeněk Žíla… Ten dokázal základní část vrcholné soutěže celého čtyřdenního mítinku s překážkami vysokými do ...