Home > Zpravodajství > světový sport > Zvára i český tým přivezli ze Sopot čtvrté místo

Zvára i český tým přivezli ze Sopot čtvrté místo

Skvělého úspěchu dosáhl reprezentant v parkurovém skákání Ondřej Zvára. Na závodech kategorie CSIO5* v polských Sopotech skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Stejně si vedlo v Poháru národů české družstvo.

Češi zopakovali v divizi 2 týmové soutěže umístění z květnového kola v Linci. A stejně jako v Rakousku je i nyní dělil od bronzové příčky jediný trestný bod.

Ondřej Zvára s hřebcem Cento Lano. Foto: archiv ČJF

„Mohli jsme dosáhnout i na víc, protože jeden trestný bod je opravdu minimum. Na druhou stranu je to i tak veliký úspěch, větší než v Linci, kde byl závody pouze čtyřhvězdičkové,“ uvedl Ondřej Zvára. „Na první pohled to tak možná nevypadá, ale ten rozdíl je opravdu razantní. Kurzy byly tak těžké také proto, že se jednalo o kvalifikaci nejen na ME 2017 v Göteborgu, ale i na Světové jezdecké hry WEG 2018 v Tyronu. Moc si našeho umístění cením už z toho důvodu, jaká jména se v Sopotech představila a jak byly týmy postavené,“ doplnil český jezdec.

Se Zvárou tvořili české družstvo ještě Aleš Opatrný, Kamil Papoušek a Zuzana Zelinková. Nejvíce se dařilo právě Zvárovi, jenž jako jeden z pouhých čtyř závodníků prošel s koněm jménem Cento Lano prvním kolem bez trestného bodu. Češi nakonec ve dvoukolovém závodě nasbírali 19 trestných bodů, o jeden víc než třetí Portugalsko. Třináct trestných bodů si připsaly USA a Nizozemsko, v rozeskakování se z vítězství radovali jezdci ze zámoří.

Čtěte také:  Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

Zvára s Cento Lanem potvrdili, že jim sopotské kolbiště svědčí, i v Grand Prix s překážkami do 160 cm. Prvním kolem opět prošel bez zaváhání a inkasoval jen jeden trestný bod za překročení času, druhé zvládl bezchybně, což mu stačilo na čtvrtou příčku a druhý nejlepší výsledek v kariéře.

„Pro mě je to velký úspěch a veliká spokojenost. Na pětihvězdičkovém závodě se mi zatím nejlépe povedlo být třetí, teď jsem se k tomu lehce dotáhl,“ připomněl Zvára závod v Barceloně ze září 2015.

I v Sopotech měl ke stupním vítězů blízko. „Po každých závodech vždycky hledám, co jsem mohl udělat jinak, ale konkrétně tady bych asi nic nenašel. I kdybych neměl ten jeden trestný bod ze základního kola, tak bych jezdce přede mnou nedotáhl, byli o kus rychlejší,“ uznal Zvára.

Grand Prix absolvoval i Papoušek s Centisimem, po jedné chybě v prvním kole do druhého nepostoupil a obsadil 18. místo z 50 startujících.

Tisková zpráva České jezdecké federace

Aleš Opatrný ČJF Kamil Papoušek Ondřej Zvára Parkur Pohár národů skoky Zuzana Zelinková
Předchozí: Vyberte si barvu pro druhou kvalifikaci
Následující: 89. Karlovarská dvojnásobná míle

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Dnešní den bude bezesporu zapsaný do historie českého jezdeckého sportu, jako významný. Česká jezdecká federace obdržela potvrzení z FEI (Mezinárodní jezdecká federace) o přerozdělení týmové kvóty pro disciplínu skoky, a to znamená, že český parkurový tým má otevřenou cestu na OH Tokio 2020!! Do 31. prosince 2019 byl termín pro ...