Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Zvítězí Rabbit Well?

Zvítězí Rabbit Well?

Druhým dostihovým dnem, „Dnem pro zemědělství a venkov“, pokračuje v sobotu 19. května letošní pardubická sezóna. Hlavní dostih, Zlatý klas – Pohár ministra zemědělství, klasická steeplechase I. kategorie na 3900 metrů, bude přípravou na červnový Zlatý pohár. Na startu se sejde jedenáct koní a jezdců, v čele s loňským vítězem Zlatého pohár, šestiletým ryzákem RABBIT WELL, kterého i tentokráte povede, stejně jako loni v říjnu, mladý nadějný jezdec Ondřej Velek.

Ilustrační fotoIlustrační foto

RABBIT WELL zde před rokem slavil velké úspěchy, třikrát suverénně zvítězil a zapsal se na listinu vítězů i největšího dostihu. Potom se však opět projevila jeho náladovost a druhá polovina loňské sezóny již byla neúspěšná, v Meranu odmítl odstartovat a ve Velké Chuchli se zbavil svého jezdce. V říjnové Ceně Paramo již neměl formu a cílem proběhl jako čtvrtý. V tomto dostihu jej z dnešních soupeřů porazil NIKAN (Kovačík). Letos byl v Německu šestý.

SOKOL (ž. Andrés) v Pardubicích loni vyhrál Křišťálový pohár, dostih přes proutěné překážky. PRINCESS OF GRACIE (ž. Faltejsek) zde před rokem vyhrála dvakrát. Velmi dobře se ukazoval bratr známé Zulejky ZUGOR (ž. Kousek).

BORDERLAND (ž. Kašný) v dubnu zvítězil na brněnské dráze. Zajímavou bude nově dovezená TRAVIOLLA (ž. Myška), která loni ve Varšavě zvítězila třikrát v proutkách a několikrát se umístila. FAR PLAN (ž.Korpas) patřil ke špičce, ale loni ve druhé polovině sezóny ztrácel na výkonnosti.

Čtěte také:  Šestnáctého ročníku Rudolfova poháru se zúčastnil rekordní počet účastníků

ALANBROOKE (ž. Váňa ml). se v loňském roce dvakrát umístil v Meranu v proutkách, překvapit by mohl slovenský RAIMOND (Kocman). Na startu bude ještě klisna LADY JANE (Bodlák).

Na programu sobotního odpoledne je, jako v poslední době tradičně, devět překážkových dostihů, šestkrát uvidíme cross country a na závěr tři klasické steeplechase. První dostih bude odstartován ve 13.00 hodin, hlavní je naplánován na 16.30 hodin.

I v rámcových dostizích poběží celá řada známých koní, pozornost bude poutat především ryzák LIRAIN, který dvakrát startoval ve Velké pardubické, atraktivním nováčkem bude čtyřletá klisna ANJOU, příslušnice loňské špičky tříletých, která se představí v závěrečné klasické steeplechase.

Tipy: I.
TEREBESZ – BONĎA – SARDONYKS

II. DANUBIUS – STEP DANCER – JAM TAKI

III. LUANDO – BLUE JAZ – ORIX

IV. PEINTRE ABSTRAIT – TAMELESS – STATUS QUO

V. POCTA – BE JAPE – ZARIF

VI. LIRAIN – CABERNET – KINDLY BOY

VII. RABBIT WELL – TRAVIOLLA – ALANBROOKE

VIII. MALTAMO – ELDORADO – AZRAQ

IX. ANJOU – OHIO – AGE OF LOVE

Pardubice

 

Předchozí: 63. Velká květnová cena VW WACHAL – Chardonney Tcheque pro sedmý triumf?
Následující: Skokový pohár ČP spustil nový web
x

Mohlo by vás zajímat

GCL v Madridu vyhráli London Knights. Prague Lions závod nedokončili

Páté kolo série Global Champions League v Madridu absolvovaly bez penalizace tři týmy. S rozdílem necelé sekundy zvítězili London Knights před New York Empire. Třetí jsou Madrid in Motion. Prague Lions po pádu Anny Kellnerové soutěž nedokončili. Foto: Stefano Grasso / GCL Hned šest celků nastupovalo do sobotní druhé části ...